بهترین کتاب‌ ها برای شروع یادگیری زبان انگلیسی

بهترین کتاب‌ ها برای شروع یادگیری زبان انگلیسی

به اعتقاد بسیاری افراد سخت‌ترین مرحله از هر کاری، نقطه آغاز آن است، اهمیت شروع در هر امری از آن‌جاست که اگر در این مرحله اصولی و درست گام برداشته نشود می‌تواند فرد را گمراه کند و مسیر پیش روی او را تغییر دهد و در نتیجه فرد از رسیدن به سرمنزل مقصود خود بازبماند. آموختن زبان دوم هم از آن کارهایی‌ست که باید در آن خیلی حساب شده و دست ‌به‌‌عصا گام برداشت مخصوصا که زبان یادگیری، انگلیسی باشد که زبان رسمی بین‌المللی است که ندانستنش ممکن است برای فرد گران تمام شود. حال این سوال پیش می‌آید که بهترین کتاب و فلش کارت لغات زبان کدام است؟ یا برای افرادی که تازه می‌خواهند یادگیری زبان را شروع کنند در میان کتب موجود در بازار کدام کتاب انگلیسی سطح مبتدی را انتخاب نمایند؟ در ادامه پاسخ این سوال‌هایتان را خواهید گرفت.

 

Fundamental of English Grammar .1

در یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین مباحث، فراگیری اصول و قواعد گرامری است که تاثیر به‌سزایی در افزایش تسلط دانش‌پژوهان دارد. «بتی شرامفر» در این کتاب به بهترین و ساده‌ترین شکل ممکن تمامی مباحث گرامری که یک فرد مبتدی لازم دارد را بیان کرده است. همچنین در این اثر تعدادی تمرین هم گنجانده شده که پاسخ‌گویی به آن‌ها پس از مطالعه‌ی گرامرها، باعث می‌شود مطالب به‌حافظه‌ی بلندمدت سپردi شود. زبان‌آموزان می‌توانند با تهیه‌ی کتاب‌های مکملی که در آن‌ها واژگان کاربردی انگلیسی بیان شده، دانش خود را کامل کنند.

American English File .2

خیلی وقت است که یادگیری به‌صورت تعاملی یعنی با پاسخ‌گویی به تمرین‌های مختلف و البته مرتبط با مبحث مورد مکالمه و با به‌کاربردن واژگان مهم، باب شده است. در این کتاب نیز بر این امر تایید شده و مباحث در این بستر ارائه می‌شوند. شایان‌ذکر بوده که در این میان مهارت‌های چهارگانه‌ی (گفتاری، شنیداری، نوشتاری، درک مطلب) افراد هم تقویت می‌شوند. گردآورندگان این اثر، هر درس را به موضوعی به‌خصوص اختصاص داده‌اند و در انتهای کتاب نیز سوالات و تمرین‌های اضافه‌برسازمان گرامر و همچنین واژگان مرتبط را بیان کرده‌اند. در کوتاه‌سخن باید درباره‌ی این اثر گفت که یک پک کامل به‌همراه فیلم‌های آموزشی که باعث می‌شود افراد به آرزوی دیرینه‌ی خود که همان مکالمه‌ی بی‌نقص زبان انگلیسی بوده، نزدیک‌تر ‌شوند.

 

Oxford Elementary Learners Dictionary .3

یکی از کتاب‌هایی که افراد می‌بایست در لیست خرید بهترین کتاب زبان برای مبتدی قرار دهند، فرهنگ ‌لغت آکسفورد است که به‌صورت‌ انگلیسی-انگلیسی و انگلیسی-فارسی منتشر شده و افراد می‌توانند برای دانستن معانی واژه‌ها به آن مراجعه نمایند. این اثر که توسط «آنجلا کراولی» گردآوری شده و کار ترجمه‌های زیرنویسش را «علی‌اکبر جعفرزاده» برعهده داشته، از همراهان همیشگی افراد در کلاس‌های زبان در موسسات و آموزشگاه‌های مختلف است. از ویژگی‌های این اثر می‌توان به دارا بودن 19000 واژه‌ی امریکن و بریتیش با ارائه‌ی توضیح به ساده‌ترین شکل ممکن، 13000 مثال به‌جهت ارائه‌ی بهتر معانی، 2000 واژه‌ی مهم و اساسی در انگلیسی، 500 نکته‌ی تلفظی، 1100 مترادف و متضاد و همچنین 120 جدول تلفظ اشاره کرد.

 

English Made Easy   .4

بعضی افراد حافظه‌ی دیداری قوی‌تری دارند و ترجیح می‌دهند به جای یادگیری کتبی مطالب که سال‌هاست محبوبیت و مقبولیتش را از دست داده، با استفاده از تصاویر و اشکال و از طریق بصری مطالب را فرابگیرند. این نوع یادگیری علاوه بر جذابیت و کشش، باعث می‌شود که نکات، سریع به خاطر سپرده شود و در حافظه‌ی بلندمدت ثبت و ضبط گردد. این روش در یادگیری زبان انگلیسی نیز بسیار کارآمد و مورد استقبال بوده و دانش‌پژوهان می‌توانند با استفاده از کتاب‌هایی هم‌چون این اثر، لذت یادگیری انگلیسی را با همه‌ی وجودشان بچشند. 

 

Four Corners   .5

یکی از مجموعه‌هایی که در ایران بسیار مورداستقبال قرار گرفت و در بسیاری از آموزشگاه‌ها و موسسات فراگیری زبان انگلیسی محور اصلی آموزش شد، مجموعه‌ی «فور کورنرز» بود. این مجموعه که توسط انتشارات کمبریج منتشر شد بسیار کاربردی بوده که توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ پروکلیک بازاریابی و به فروش رفته و چهار مهارت گفتاری، درک مطلب، شنیداری و نوشتاری را دربرمی‌گیرد و در چهار سطح طبقه‌بندی شده است. این اثر که برای تمامی سنین از دبستان تا بزرگسال قابل استفاده است، همراه با فایل صوتی، نرم‌افزار، کتاب کار، کتاب ویدئو و کتاب معلم ارائه می‌شود. زبان‌آموزان گرامی در تهیه‌ی این اثر باید این نکته را درنظر داشته باشند که «Four Corners» بیشتر برای کار در کلاس‌های حضوری مناسب است و افرادی که مایل هستند به‌صورت «Self  Study»  زبان انگلیسی را فراگیرند، نمی‌توانند استفاده‌ی بهینه‌ای از این اثر داشته باشند.

 English Unlimited .6

یکی از کتاب‌هایی که برای افرادی که می‌خواهند آموزش زبان انگلیسی از ابتدا را داشته باشند توصیه می‌شود، این اثر است. «English Unlimited» از مجموعه‌های پرطرفدار در بین دانش‌پژوهان بوده که مطالبش در 6 سطح طبقه‌بندی شده و کاربرد زبان انگلیسی در زندگی روزمره را هدف قرار داده است. این مجموعه که در سال 2011 توسط نشر کمبریج چاپ شده با متمرکز شدن بر کنش‌های اجتماعی و عمومی، تلاش کرده که دانش‌پژوه در طی پروسه‌ی یادگیری خود موفق‌تر عمل نماید.

نتیجه‌گیری برای انتخاب بهترین کتاب زبان

یادگیری زبان انگلیسی از آن دسته از کارهایی است که اول و آخر باید همه‌ی ما انجامش بدهیم. در این مقاله تلاش کردیم شما را با پرطرفدارترین کتاب ‌های آموزش زبان انگلیسی آشنا کنیم و بهترین کتاب زبان در هر زمینه را معرفی کنیم. اگر زمان و حوصله‌ی گشت‌وگذار در کتاب‌فروشی‌های شهرتان را ندارید می‌توانید از سایت خرید کتاب گاج ‌مارکت این کتاب‌ها را تهیه نمایید.

مطالب خواندنی