مقالات ISI نقش جنسیتی : 134 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
رفتار نقش جنسیتی مربوط به (و تا حدودی) مشتق از هویت جنسی. این مفهوم را جان مانی با این کلمات توصیف کرد«هر آنچه یک فرد برای شناساندن خود به عنوان یک پسر یا یک مرد، و یا یک دختر یا یک زن می‌گوید یا می کند...نقش جنسی هنگام تولد بر قرار نمی گردد، بلکه به تدریج از طریق دستورات و تلقینات آشکار، و از طریق روی هم گذاشتن دو و دو برای بوجود آوردن چهار، و گاهی هم اشتباهأ پنج، بدست می آید." حاصل استاندارد و سالم، هماهنگی هویت جنسی و نقش جنسیتی است. هر چند صفات بیولوژیک حائز اهمیت است، عامل عمده در کسب نقش مناسب با جنس یادگیری است. نقش‌های جنسیتی شامل حالت‌ها، رفتار، اعمال و خصوصیات شخصیتی هستند که به یک جنسیت خاص در آن فرهنگ نسبت داده می‌شود. نقش‌های جنسیتی، فرهنگ محور هستند و درحالی‌که اکثر فرهنگ‌ها قائل به دو جنسیت (دختر / زن یا پسر / مرد) هستند، بعضی فرهنگ‌ها تعداد بیشتری جنسیت را به رسمیت می‌شناسند.
در این صفحه، تعداد 134 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع نقش جنسیتی آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

The role of ability beliefs and agentic vs. communal career goals in adolescents' first educational choice. What explains the degree of gender-balance?

Association between childhood maltreatment and non-medical prescription opioid use among Chinese senior high school students: The moderating role of gender

Exploring the associations between intimate partner violence victimization during pregnancy and delayed entry into prenatal care: Evidence from a population-based study in Bangladesh