مقالات ISI شکاف جنسیتی : 94 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
شاخص شکاف جنسیتی از جدیدترین شاخص های سنجش میزان نابرابری بر اساس جنسیت می باشد که از سال ۲۰۰۶ توسط مجمع جهانی اقتصاد معرفی شده است. مهمترین ویژگی این شاخص تمرکز بر فاصله و تفاوت مردان و زنان در حوزه های مختلف، بدون توجه به سطح درآمد و توسعه کشورها است. شاخص شکاف جنسیتی، دسترسی به منابع و فرصتها در هر کشور را برای زنان و مردان اندازه می گیرد و نه سطح واقعی منابع و فرصتهای آن کشور. در واقع این شاخص کشورها را نه بر اساس سطح توسعه بلکه بر اساس میزان شکاف جنسیتی رتبه بندی می­کند. مثلاً در مورد آموزش، کشورها نه بر اساس سطح آموزش کلی بلکه طبق فاصله زنان و مردان در آموزش رتبه بندی می شوند. کشوری مانند فیلیپین که منابع و فرصتها را با نابرابری کمتری بین زنان و مردان توزیع می کند به مراتب رتبه بهتری در این شاخص، نسبت به کشور آمریکا با سطح درآمد و توسعه بیشتر دارد.
در این صفحه، تعداد 94 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع شکاف جنسیتی آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

Girls get smart, boys get smug: Historical changes in gender differences in math, literacy, and academic social comparison and achievement