دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 126119
ترجمه فارسی عنوان مقاله

افزایش آسیب پذیری نسبت به نتیجه نامطلوب ناشی از سرطان در افراد مطلقه

عنوان انگلیسی
Increased Vulnerability to Poorer Cancer-Specific Outcomes Following Recent Divorce
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
126119 2018 7 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : The American Journal of Medicine, Volume 131, Issue 5, May 2018, Pages 517-523

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

مقدمه

روش ها

مجموعه داده ها:

جامعه آماری

متغیرهای بالینی و جمعیت

تجزیه آماری

نتیجه:

خط مبدا خصیصه ی بیمار

مرگ ناشی از سرطان در تشخیص دوم.

تشخیص بیماری پیچیده در تشخیص دوم

درمان دومین تشخیص

مباحثه

نتیجه گیری
ترجمه کلمات کلیدی
تشخیص تاخیر طلاق، ازدواج، مرگ و میر حمایت اجتماعی،
کلمات کلیدی انگلیسی
Delayed diagnosis; Divorce; Marriage; Mortality; Social support;
ترجمه چکیده
پیش زمینه: مطالعات قبلی فقط به رابطه بین وضعیت آماری تاهل و نتایج ناشی از سرطان پرداخته اند. هدف ما بررسی تاثیر طلاق تازه (افرادی که به تازگی طلاق گرفته اند) بر نتیجه سرطان است. روش: 83804 نفر با 2 تشخیص مورد نظر که بین 12 تا 60 ماه از تشخیص داده شدن سرطان آنها میگذشت ، از سالهای 1973 تا 2006 ، در داده های نظارت بر همه گیر شناسی یافت شد. بیماران در دیدگاه اول مزدوج ، و در دیدگاه دوم تازه مطلٌقه یا مجرد شناخته میشدند. از رگرسیون های منطقی چند متغیره و رگرسیون مبارزه-ریسک استفاده گردید تا ارتباط بین طلاق اخیر یا ازدواج اخیر با تشخیص دوم سرطان تجزیه و تحلیل گردد ، که شامل تشخیص میزان پیشرفت ( مراحل سرطان ) ، بررسی درمان ، و زنده ماندن بعد از سرطان میشود. نتیجه: 4% افراد اخیراً مطلقه شده بودند و 4.3% افراد به تازگی ازدواج کرده بودند. در مقایسه با ازدواج های طولانی مدت ، افراد تازه مطلٌقه بیشتر محتمل سرطان های پیشرفته تر در تشخیص ها بودند . و در افرادی که مدت طولانی ای مطلٌقه بودند ، احتمال اینکه معالجه دارویی قبول کنند کمتر بود. افراد تازه مطلٌقه کمترین میزان بهبودی را داشتند ، در رتبه دوم افرادی بودند که مدت طولانی ای مطلٌقه بودند ، در حالی که افراد تازه ازدواج کرده میزان شانس ابقایی نزدیک به افرادی داشتند که مدت طولانی ای مزدوج بودند. استنتاج: افراد با معیار طلاقِ اخیر ، که بیانگر خدشه دار شدن حمایت و روابط اجتماعی شخص است ، کمترین درصد بقا را داشتند ، پس از آنها افراد با طلاقِ طولانی مدت بودند. درمانگرها باید طلاق اخیر را به عنوان یک عامل خطر جهت نتیجه بهبود لحاظ کنند ، و مشوق آزمایش ، درمان و مراقبت های ویژه برای افراد تازه مطلٌقه باشند.
ترجمه مقدمه
قابل پیشبینی است که 7.1 میلیون تشخیص سرطان در سال 2015 صورت گیرد ، و همه این افراد باید وضعیت تاهل خود را بیان کنند. هرچند که شرایط تاهل افراد ممکن است در طول زمان تغییر کند ، که ممکن است برروی بهره مندی از سلامت و بهبودی تاثیر بگذارد. در مطالعات قبلی ، بیماران مزدوج نتایج بهتری از سرطان نسبت به افراد مطلٌقه گرفته اند ، اما تعداد کمی تحقیق بر مبنای تغییراتِ اخیر وضعیت تاهل جمعیت را در نظر گرفته اند.(صفحه 1) این مطالعات ممکن است تاثیر طلاقِ تازه را ، که خود موجب یک اخلال بحرانی در حمایت اجتماعی ، وضعیت مادی ، بوجود میاورد و باعث میشود شخص کمتر از گذشته بتواند از سلامت خود مراقبت کند(بخصوص در مقابله با سرطانی مرگ زا) ، نادیده بگیرند. در این مطالعه ما رویکردی بدیع در نظارت ، همه گیر شناسی و نتایج پایانی ( SEER ) ، با استفاده از 2 نقطه زمانی درمورد یک بیمار برای مقایسه تاثیر طلاق تازه با ازدواج طولانی مدت و طلاق طولانی مدت ، در پیش گرفتیم.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  افزایش آسیب پذیری نسبت به نتیجه نامطلوب ناشی از سرطان در افراد مطلقه

چکیده انگلیسی

Recent divorce, which represents an acute disruption of a patient's social support network, was associated with the worst cancer outcomes, followed by long-term divorce. Clinicians should consider recent divorce as a risk factor for worse cancer outcomes, and encourage appropriate screening, treatment, and access to social and financial supports for recently divorced patients.