دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 57470 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

رهیافت جدیدی از تکنیک DGA برای تشخیص خط های ترانسفورماتور

عنوان انگلیسی
A new approach of DGA interpretation technique for transformer fault diagnosis
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
57470 2016 10 صفحه PDF 21 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : International Journal of Electrical Power & Energy Systems, Volume 81, October 2016, Pages 265–274

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

مقدمه

جدول 1 . تعداد نمونه ها برای هر نوع خطا 

جدول 2.تناسب میان IEEE std. و مقیاس گیری آزمایشگاه و گازهای اصلی 

تکنیک تفسیر پیشنهادی DGA

شکل 1: درصد غلظت گاز (GCP) برای هر نوع خطا

شکل 2. محدودیت درصد غلظت گاز (GCP) برای هر گاز طبق مرجع 2

جدول 3. محدودیت غلظت گاز 

ویژگی استخراجی 

شکل 3. نمودار جریان رهیافت جدید تکنیک DGA

جدول 4. درصد قراردادی دقت میان رهیافت جدید و متداول تکنیک DGA برای 386 نمونه با توجه به نوع خطا 

جدول 5. درصد قراردادی دقت میان رهیافت جدید و متداول تکنیک DGA برای 386 نمونه با توجه منبع اطلاعات  

جدول 6. تداخل  اتفاق افتاده میان نوع خطا و برخی اطلاعات 

فرایند الگوریتم ارائه شده 

 شکل 4. توزیع احتمال پیوسته برای هریک از گازهای محلول در انواع خطاها

ارزیابی عملکرد 

شکل 5. توزیع کلی کاربرد (CDF) برای هر یک از گازهای محلول در انواع خطاها 

شکل 6. ارزش نسبت گازها طبق انواع خطاها 

جدول 7 . محدودیت غلظت گازها و نسبت گازها در رهیافت جدید اصلاح شده DGA که تداخل میان انواع خطاها را تمایز می دهد 

جدول 8 . مقایسه میان رهیافت تصحیح شده جدید DGA و نسخه ابتدایی رهیافت جدید DGA براساس انواع خطاهای ترانسفورماتور در 386 نمونه 

بهبود تکنیک تفسیر ارائه شده DGA براساس نسبت 

جدول 9 . مقایسه میان رهیافت تصحیح شده جدید DGA و نسخه ابتدایی رهیافت جدید DGA براساس بررسی اطلاعات در 386 نمونه

شکل شماره 8. درصد قراردادی با توجه به خطاهای اصلی در تکنیک های DGA (386 نمونه) 

شکل شماره 9. دقت قراردادی خطاهای اصلی در تکنیک های تفسیری DGA (386 نمونه) 

جدول شماره 10 حل مشکل تداخل با استفاده از تکنیک تفسیری DGA برای اطلاعات به کار رفته در جدول شماره 6 

نتیجه گیری  
ترجمه کلمات کلیدی
خطاهای ترانسفورماتور قدرت؛ تحلیل گاز محلول - تابع توزیع احتمال
کلمات کلیدی انگلیسی
Power transformer faults; Dissolved gas analysis; Probability distribution function
ترجمه چکیده
تجزیه و تحلیل گاز محلول (DGA) یکی از رایج ترین تکنیک های برای شناسایی خطاهای اولیه در ترانسفورماتورهای روغنی است. در این مقاله، برای حل تضادی که در تکنیک های سنتی تفسیر برای تشخیص خطای ترانسفورماتورها وجود دارد، رهیافت جدیدی از تکنیک DGA پیشنهاد شده است. مبنای این رهیافت جدید، اطلاعات تجزیه و تحلیل 386 نمونه گازهای محلول است که از آزمایشگاه شیمی شرکت برق مصر و همچنین مقالات معتبر جمع آوری شده اند. از این اطلاعات برای ساخت مدل تکنیک و به عنوان اطلاعات آزمایش شده برای دقت این تکنیک استفاده شده است. رهیافت جدید DGA نوع خطای ترانسفورماتور را بر اساس درصد غلظت گاز از مجموع 5 گاز اصلی (هیدروژن (H2)، متان (CH4)، اتان (C2H6)، اتیلن (C2H4) و استیلن (C2H2)) و نسبت پیشنهادی برخی گازها، بسته به بررسی اطلاعات نمونه تعیین می کند. صحت این رهیاف پیشنهادی از تکنیک DGA با مقایسه نتایج آن با نتایج کد استاندارد IEC، مثلث Duval و متدهای جمع آوری اطلاعات Rogers مشخص می شود. این نتایج نشان دهنده توانایی و قابل اعتماد بودن این رهیافت جدید در تشخیص خطاهای ترانسفورماتور هستند.
ترجمه مقدمه
ترانسفورماتورها اجزای حیاتی، پر اهمیت، گرانقیمت در سیستم های قدرت هستند. گسستگی و انفصال در ترانسفورماتورها از لحاظ اقتصادی به هیچ عنوان مناسب نبوده و خسارات مالی فراوانی را به شرکت های برق وارد می کند. برخی فاکتورها روی شرایط ترانسفورماتور تأثیرگذار بوده و منجر به افزایش فشار بر ترانسفورماتور، کاهش طول عمر و افزایش مصرف انرژی آن می شوند. بنابراین فشار حرارتی، الکتریکی و مکانیکی ترانسفورماتورها افزایش می یابد. در نتیجه بسیار مهم است ارزیابی مناسبی از تشخیص زودهنگام خطاهای اولیه ترانسفورماتور داشته باشیم. تجزیه و تحلیل گازهای محلول (DGA) در روغن یک متد فراگیر است که برای تشخیص خطاهای اولیه در ترانسفورماتورهای روغنی مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه فشار حرارتی و الکتریکی، روغن جدا شده از ترانسفوماتور ممکن است فاسد شده و گازهای مختلفی آزاد شوند و در روغن حل شوند. این گازها شامل هیدروژن (H2)، متان (CH4)، اتان (C2H6)، اتیلن (C2H4)، استیلن (C2H2)، منواکسید کربن (CO) و دی اکسید کربن (CO2) شده که غلظت آن ها در میلیون مشخص می شود (ppm). معیارهایی که اکثرا برای بررسی گازهای محلول جهت تفسیر خطاهای اولیه ترانسفورماتور به کار می روند متد Dornenburg، متد Roger ، متد گاز اصلی، مثلث Duval و کد استاندارد IEC می باشند. معیارهای عنوان شده از برخی نسبت های گازها برای تشخیص خطا و برخی از این متدها برای بررسی غلظت گازها و ارزیابی شرایط ترانسفورماتور استفاده می کنند. تمامی این متدهای متداول ساده و برای استفاده آسان هستند، اما دقت تشخیص آن ها همچنان محدود بوده و نسبت به قطعی نبودن اطلاعات DGA حساس هستند. با این وجود، طبق متد مثلث Duval ، برخی از این مشکلات به دلیل تشخیص اشتباه خطای تخلیه جزئی (PD) بوده و علاوه بر این برخی تداخلات بین خطاهای حرارتی و الکتریکی (DT) نیز دیده می شوند. در تکنیک (IEC) تداخل بین میزان پایین تخلیه انرژی (D1) و میزان بالای تخلیه انرژی (D2) می تواند منجر به نتایج اشتباه شود. نتایج به دست آمده به وسیله متد Rogers ، به جز مورد خطای حرارت پایین (T1) بسیار گسترده هستند. علاوه بر این، برخی تکنیک های اخیر DGA نمی توانند میان خطاهای حرارت پایین و متوسط (T1&T2) تمایز قائل شوند. عموما برای کنترل بهتر شرایط ترانسفورماتورها از روش های جدید تشخیص گازها استفاده می شود.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  رهیافت جدیدی از تکنیک DGA برای تشخیص خط های ترانسفورماتور

چکیده انگلیسی

Dissolved Gas Analysis (DGA) is one of the most common techniques to detect the incipient faults in the oil-filled power transformers. In this paper, a new approach of DGA technique is proposed to overcome the conflict that takes place in the traditional interpretation techniques for transformer fault diagnosis. The new approach is based on the analysis of 386 dissolved gas samples data set that collected from the Egyptian electric utility chemical laboratory as well as from credited literatures. These data sets are used to build the technique model and also as a tested data set to get the technique’s accuracy. The new approach DGA diagnoses the transformer fault types based on the gas concentration percentage limit of the sum of main five gases (Hydrogen (H2), Methane (CH4), Ethan (C2H6), Ethylene (C2H4), and Acetylene (C2H2)) and some suggested gases ratios depending on the sample data set analysis. The validation of the proposed approach of DGA technique is satisfied by comparing its results with the results of the IEC Standard Code, Duval triangle and Rogers methods for the collected data set. The results refer to the ability and reliability of the new approach in transformer faults diagnostic.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.