دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 57519 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

ترانسفرمرهای پیزوالکتریک برای کاربردهای برداشت انرژی فوق ولتاژ پایین

عنوان انگلیسی
Piezoelectric Transformers for Ultra-low Voltage Energy Harvesting Applications ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
57519 2014 4 صفحه PDF 6 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Engineering, Volume 87, 2014, Pages 1521–1524

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده 

واژگان کلیدی

1. مقدمه 

2. ترانسفرمرهای پیزوالکتریک

شکل 1: (آ) شروع ضربه ای سیستم. 

3. رفتار سیستم 

4. اندازه گیری ها 

شکل 2: (آ) اندازه گیری پاسخ گذرا، شیب Vin در حدود 25 ثانیه به 73 میلی ولت می رسد (برای شبیه سازی گذار آرام ولتاژ TEG). 

5. نتیجه گیری 
ترجمه کلمات کلیدی
مهار انرژی؛ ترانسفورماتور فیزوالکتریک؛
کلمات کلیدی انگلیسی
Energy Harvesting; Piezoelectric Transformers; Step-up oscillator.
ترجمه چکیده
این مقاله احتمال بهره برداری از ترانسفرمرهای پیزوالکتریک (PTها) برای پیاده سازی نوسان سازهای step-up برای کاربردهای برداشت انرژی با ولتاژ DC فوق پایین را بررسی می کند. نوسان با تزویج یک منبع مشترک متشکل از JFETهای نوع n با یک ترانسفرمر پیزوالکتریک که مانند یک فیلتر notch با بهره عمل می کند، میسر می شود. یک دو برابر کننده ولتاژ برای ذخیره انرژی در خازن استفاده می شود. یک مدل ریاضی برای کل سیستم ایجاد می شود که با ارزیابی های تجربی مطابقت دارد. حداقل ولتاژ فعال سازی 73 میلی ولت است. این مقدار کاهش می یابد اگر ضرایب کیفیت مکانیکی ترانسفرمرهای پیزوالکتریک متناظر با طراحی طبقه ورودی بالاتر باشند.
ترجمه مقدمه
نوسان سازهای step-up، که برای شروع ضربه ای سیستم های مناسب است (شکل 1آ)، با ولتاژهای DC چند ده میلی ولتی فعال می شود، و از ترانسفرمرهای مغناطیسی (MTها) تزویج شده با FETهای پیوندی یا مد تخلیه برای برداشت انرژی از منابع ولتاژ پایین مانند TEGها و ذخیره انرژی در یک باتری یا خازن استفاده شده اند [1، 2، 3]. با این حال، اجزای مغناطیسی معمولا به راحتی کوچک نمی شوند و متحمل اشباع و اتلاف هسته می شوند. در عوض، رزوناتورهای مکانیکی را می توان از طریق پیاده سازی های مبتنی بر MEMS تلفیق کرد و ضرایب کیفیت بالاتری دست یافت [4]. تا کنون، ترانسفرمرهای پیزوالکتریک (PTها) به طور گسترده ای در کاربردهای ولتاژ بالا مانند اینورتر های برای نور پس زمینه LCD، یا برای شارژرهای باتری فوق العاده فشرده مورد استفاده قرار گرفته اند [5]. برای اولین بار، ما یک مدار نوسان ساز step-up مبتنی بر PT که برای برداشت انرژی ولتاژ فوق العاده پایین استفاده می شود را ارائه می کنیم. همچنین یک مدل تحلیلی برای سیستم مبتنی بر مدارهای الکترومکانیکی معادل ارائه می کنیم که راهکاری که در ادامه می آید را معتبر می سازد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  ترانسفرمرهای پیزوالکتریک برای کاربردهای برداشت انرژی فوق ولتاژ پایین

چکیده انگلیسی

This work shows the possibility to exploit piezoelectric transformers (PTs) for implementing step-up oscillators for ultra-low DC voltage energy harvesting (EH) applications. Oscillation is achieved by coupling a common source stage made up of n- channel JFETs with a piezoelectric transformer acting like a high gain notch filter. A voltage doubler is used to store energy in a capacitor. A mathematical model of the whole system is developed and matches experimental measurements. The minimum activation voltage is 73 mV. This value decreases if higher mechanical quality factors of piezoelectric transformers are provided along with a corresponding design of the input stage.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.