دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 82684 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

یک بررسی از پذیرش تکنولوژی و مدل ها و تئوری های اتخاذی

عنوان انگلیسی
A review of technology acceptance and adoption models and theories
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
82684 2018 8 صفحه PDF 10 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Manufacturing, Volume 22, 2018, Pages 960-967

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2. بررسی ادبیات

2.1نظریه اقدام منطقی (TRA)

2.2نظریه رفتار برنامه ریزی شده (TPB)

شکل 1: یک مرور کلی از مدل های اتخاذ / پذیرش 

2.3 نظریه رفتار میان فردی (TIB)

2.4مدل پذیرش فناوری (TAM)

2.5گسترش TAM (ETAM)

2.6 مدل Igbaria (IM)

2.7تئوری شناخت اجتماعی (SCT)

2.8توزیع نظریه نوآوری (DOI)

2.9ویژگی های درک شده نظریه نوآوری (PCIT)

2.10مدل انگیزشی (MM)

2.11استفاده و نظریه رضایت (U & G)

2.12مدل استفاده از PC (MPCU)

2.13تئوری یکپارچه پذیرش و استفاده از فناوری (UTAUT)

2.14سازگاری UTAUT (C-UTAUT))

4.بحث
ترجمه کلمات کلیدی
مدل پذیرش، تئوری پذیرش، مدل تصویب، تئوری پذیرش، پذیرش کاربر، پذیرش کاربر،
کلمات کلیدی انگلیسی
Acceptance Model; Acceptance Theory; Adoption Model; Adoption Theory; User Acceptance; User Adoption;
ترجمه چکیده
شناخت نیازها و پذیرش افراد، مرحله ابتدایی هر کسب و کار است و این شناخت برای یافتن راه توسعه آینده مفید خواهد بود، لذا دانشگاهیان علاقه مند به درک عوامل موثر بر پذیرش یا رد تکنولوژی های کاربران هستند. تعدادی از مدل ها و چارچوب ها برای توضیح پذیرش کاربر از فن آوری های جدید توسعه یافته اند و این مدل ها عواملی را معرفی می کند که می تواند بر پذیرش کاربران تأثیر بگذارد. در این مقاله، مرور کلی از نظریه ها و مدل های مربوط به پذیرش کاربر در زمینه تکنولوژی ارائه شده است. بررسی حاضر بر گزارشاتی تأکید دارد که نشان می دهد چگونه توسعه دهندگان و محققان میزان پذیرش هر فناوری اطلاعات را به دست می آورند.
ترجمه مقدمه
لازم به ذکر است که پذیرش و اعتماد کاربر برای توسعه بیشتر هر تکنولوژی جدید ضروری است. علاوه بر این، پذیرش به عنوان تابع مشارکت کاربر در توسعه سیستم ها مشاهده می شود. به طور کلی، پذیرش به عنوان " به معنی تصمیم مثبت برای استفاده از یک نوآوری" تعریف می شود [1]. تصمیم گیرندگان باید مسائلی را که در تصمیم گیری کاربران برای استفاده از یک سیستم خاص تاثیر می گذارد را بشناسند تا بتوانند آنها را در فاز توسعه در نظر بگیرند [2]. این سوال مشترک هم برای متخصصان و محققان است که چرا مردم تکنولوژی های جدید را قبول می کنند. پاسخ دادن به این سوال می تواند به روش های بهتر برای طراحی، ارزیابی و پیش بینی پاسخ کاربران به فناوری های جدید کمک کند [3]. مدل ها و نظریه های موجود در مورد پذیرش فناوری در حوزه های متنوع ، درک و پیش بینی رفتار کاربران مانند رای دادن، رژیم غذایی، برنامه ریزی خانواده، اهدای خون، جهت گیری های شغلی زنان، معاینه سرطان پستان، انتخاب حالت حمل و نقل، گردش مالی، استفاده از قرص های کنترل تولد، آموزش، خرید مصرف کننده و استفاده از کامپیوتر را آسان کرده است. چندین مورد در زمینه پذیرش فناوری مورد تحقیق قرار گرفته است، چارچوب های توسعه یافته برای ارزیابی استفاده از تکنولوژی خاص توسعه یافته و پیاده سازی شده است. تعدادی از مدل ها و چارچوب ها برای توضیح پذیرش فناوری های جدید توسط کاربر توسعه داده شده اند و این مدل ها عوامل را معرفی می کند که می تواند بر پذیرش کاربران تاثیر بگذارد مانند مدل پذیرش فناوری [4-6]، نظریه رفتار برنامه ریزی شده [7] و انتشار نظریه نوآوری [8]، تئوری اقدام منطقی [9]، مدل استفاده از کامپیوتر [10]، مدل انگیزشی [11]، نظریه واحد پذیرش و استفاده از فناوری [12] و نظریه شناخت اجتماعی [13-16] و بسیاری از مطالعات با استفاده از این چارچوب های سنتی برای انجام تحقیقات و بقیه مدل های قبلی و یا اضافه کردن ساختار جدید برای مدل های توسعه یافته برای انجام مطالعه شان. برای درک کامل مسائل مورد نیاز، بیش از یک رویکرد نظری لازم است و برای داشتن وضوح، رویکردها به صورت مستقل مورد بررسی قرار می گیرند. با این حال، درک کامل نظری از مسائل درگیر، نیازمند رویکرد است. بنابراین، یک مرور کلی در مورد مدل مورد پذیرش عمومی در این زمینه ضروری است. در این مقاله، نظریه ها و مدل های اتخاذی ارائه شده است تا در نهایت یک مرور کلی برای درک بهتر این مدل ها و نظریه ها ارائه شود.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  یک بررسی از پذیرش تکنولوژی و مدل ها و تئوری های اتخاذی

چکیده انگلیسی

Recognition the needs and acceptance of individuals is the beginning stage of any businesses and this understanding would be helpful to find the way of future development, thus academicians are interested to realize the factors that drive users’ acceptance or rejection of technologies. A number of models and frameworks have been developed to explain user adoption of new technologies and these models introduce factors that can affect the user acceptance. In this paper, an overview of theories and models regarding user acceptance of technology has been provided. The existing review will emphasize literature that tries to show how developers and researchers presage the level of admission any information technology will attain.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.