مقالات ISI هراس اجتماعی : 173 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
هراس که یک نوع حالت روانی است در اصطلاح روان‌ شناسان، پاسخی هیجانی یا عاطفی است که به‌صورت شرطی‌شدن در برابر محرک تهدیدآمیز حاصل می‌شود. ترس اجتماعی به معنای مورد نظر روان‌شناسی اجتماعی، نوعی اختلال در شخصیت است که در چنین ترسی، «وقتی شخص زیرنظر و توجه دیگران قرار می‌گیرد ناراحت و سردرگم می‌شود. مانند ترس از سخن گفتن در حضور دیگران و هنرنمایی کردن. این‌گونه ترس‌ها بیشتر در دوران نوجوانی رخ می‌دهد.» در این اختلال اضطرابی، موقعیت‌های اجتماعی کاملاً ترسناک می‌شوند و شخص برای محافظت از خود تحقیر و ناراحتی، کاملاً از آن‌ها دوری می‌گزیند. این حالت روانی در بسیاری از موارد فرد را به این نتیجه می‌رساند که زندگی ناامید کننده است و در بدترین حالت، این احساس ناامیدی ممکن است به خودکشی بیانجامد.
در این صفحه، تعداد 173 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع هراس اجتماعی آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.