دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 52881
ترجمه فارسی عنوان مقاله

بهینه‌سازی اندازه‌‌ی یک سیستم ترکیب انرژی فوتوولتائیک - بادی

عنوان انگلیسی
Size optimization for a hybrid photovoltaic–wind energy system
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
52881 2012 4 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0142061512001780, Volume 42, Issue 1, November 2012, Pages 448–451

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

1.مقدمه

2. فرمولبندی بهینه‌سازی

3. مثال عددی

4.روش‌ها و نتایج محاسباتی

5.نتیجه‌گیری

جدول 1 : متغیرهای طراحی به کار رفته در یک سیستم PV- بادی

جدول 2 : اطلاعات توان برای یک سیستم PV- بادی

 شکل1. میانگین تقاضای ساعتی برق در یک روز.

شکل2. میانگین توان ساعتی تولید شده با یک صفحه‌ی خورشیدی در یک روز.

شکل3. میانگین توان ساعتی تولید شده با یک توربین بادی در یک روز.

شکل4. میانگین اختلاف توان ساعتی در یک روز.
ترجمه کلمات کلیدی
فتوولتائیک هیبریدی و سیستم باد، بهینه سازی، انرژی های تجدید پذیر
کلمات کلیدی انگلیسی
Hybrid photovoltaic and wind system, Optimization, Renewable energy
ترجمه چکیده
- از آنجا که انرژی‌های فوتوولتائیک (PV) و بادی تجدیدپذیر بوده و عاری از گازهای گلخانه‌ای می‌باشند، می‌توان از آنها به عنوان جایگزینی برای سوخت‌های فسیلی استفاده کرد. تاکنون، محققان زیادی سیستم‌های ترکیب PV- بادی را به صورت مقرون به صرفه‌ و بهینه‌ طراحی کرده‌اند. با این حال، این محققان به ندرت مجموعه اطلاعات و یافته‌های خود را به طور کامل در اختیار دیگر محققان قرار داده‌اند تا بتوان روش‌های آنها کاملا درک شده و از پس مشکلات مشابهی که گریبانگیر تکنیک‌های نوین آنها شده است برآمد. لذا، این مطالعه نمونه‌ای از طراحی بهینه‌ی یک سیستم ترکیب توان بادی- فوتوولتائیک را با فراهم کردن (1) فرمولبندی منظم بهینه‌سازی، (2) مجموعه‌ اطلاعات کامل، و (3) محاسبه‌ی نتایج با قیود مختلف طراحی، نشان می‌دهد. خوشبختانه محققان زیادی در آینده تکنیک‌های مختلف بهینه‌سازی را در این مساله به کار خواهند برد.
ترجمه مقدمه
خورشید و باد دارای توان‌هایی هستند که آنها را می‌توان توسط صفحات خورشیدی و توربین‌های بادی به انرژی (الکتریکی) تبدیل کرد. با توجه به این که انرژی‌های فوتوولتائیک (PV) و باد به وفور موجود، تجدیدپذیر و پاک بوده و گاز گلخانه‌ای تولید نمی‌کنند، می‌توان از آنها به عنوان جایگزینی برای سوخت‌های فسیلی استفاده کرد [1]. همچنین، این انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توانند به طور چشمگیر در کاهش هزینه‌ی تولید برق در نواحی دور از شبکه‌ی اصلی مثل جزایر مشارکت داشته باشند [2]. تاکنون تحقیقات زیادی برای طراحی بهینه‌ی سیستم‌های تولید توان ترکیبی PV و بادی به انجام رسیده است [3-8]. با این حال، این تحقیقات به ندرت اطلاعات کاملی را در اختیار دیگر محققان قرار داده‌اند تا از آنها کپی‌برداری کرده و الگوریتم‌های موجود و نوین را به آنها اعمال کنند [9-12]. در واقع، روش‌های نوین بسیار زیادی برای مسائل طراحی بهینه در طی دو دهه‌ی اخیر ارائه شده و گسترش یافته است، و محققان قصد دارند تا عملکرد آن تکنیک‌ها را با اعمال به مسائل انرژی تجدیدپذیر ارزیابی کنند. طراحی سیستم‌های ترکیب خورشیدی- بادی می‌تواند نمونه‌ خوبی برای آن تقاضاها باشد، با این حال، این نمونه‌های موجود در نوشتجات فنی گذشته اندازه‌ی خیلی بزرگی دارند تا به شکل مسائل مبنا در آیند، یا اینکه مجموعه اطلاعات عددی کاملی را بدست نمی‌دهند.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  بهینه‌سازی اندازه‌‌ی یک سیستم ترکیب انرژی فوتوولتائیک - بادی

چکیده انگلیسی

Because photovoltaic (PV) and wind energies are renewable and free from greenhouse gas, they can be alternatives to fossil fuels. So far, many researchers have cost-optimally designed hybrid PV-wind systems. However, they have seldom provided whole datasets for other researchers to fully understand their approaches and to tackle the same problem with their novel techniques. Thus, this study shows one example of the optimal design of a hybrid PV-wind system by providing (1) regular optimization formulation, (2) full dataset, and (3) computing results with various design constraints. Hopefully many researchers will apply various optimization techniques to the problem in the future.