دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 53148 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

محاسبۀ گشتاور موتور هیسترزیس با استفاده از مدل هیسترزیس برداری

عنوان انگلیسی
Torque Calculation of Hysteresis Motor Using Vector Hysteresis Model
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
53148 2000 4 صفحه PDF 10 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : IEEE (آی تریپل ای)

Journal : IEEE Transactions on Magnetics, Page(s): 1932 - 1935 ISSN : 0018-9464 INSPEC Accession Number: 6766192

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

عبارات شاخص

مقدمه

مشخصات موتور هیسترزیس

شکل 1. ساختار موتور هیسترزیس. 

شکل 2. الگوهای شار در حلقۀ هیسترزیس. 

مدل هیسترزیس برداری

محاسبۀ گشتاور

شکل 3. نمودار گردشی برای روش ارائه شده. 

مساحت حلقۀ هیسترزیس

شبیه‌سازی و نتایج

جدول 1:مشخصات استاتور (2 فاز 4 قطب)

جدول 2:مشخصات روتور

شکل 4. نمای مش از موتور. 

شکل 5. خطوط هم‌پتانسیل موتور هیسترزیس. 

شکل 6. مقایسۀ گشتاور متوسط. 

شکل 7. گشتاور برای جریان 100 میلی‌آمپری. 

نتیجه‌گیری
ترجمه کلمات کلیدی
موتور هیسترزیس، حلقۀ هیسترزیس، مدل پریساچ ، مدل هیسترزیس برداری -
کلمات کلیدی انگلیسی
Hysteresis motor, hysteresis ring, Preisach model, Vector hysteresis model.
ترجمه چکیده
- این مفاله نحوۀ تعیین ضخامت حلقۀ هیسترزیس موتور هیسترزیس با استفاده از روش المان محدود در ترکیب با یک مدل هیسترزیس برداری را ارائه می‌کند. با کمک دامنه و جهت شدت میدان مغناطیسی، مغناطیسی‌شدن هر عنصر حلقوی توسط مدل هیسترزیس برداری محاسبه شده و گشتاور را می‌توان از مجموع برداری هر گشتاور مربوط به هر عنصر و یا از مساحت حلقۀ هیسترزیس بدست آورد. با توجه به این محاسبات مشخص شد که گشتاور موتور با ضخامت حلقه متناسب نیست. در نتیجه، ضخامت بهینۀ حلقۀ هیسترزیس وجود دارد و آن را می‌توان با روش ارائه شده تعیین کرد.
ترجمه مقدمه
موتور هیسترزیس یک موتور سنکرون خود- راه‌انداز است که از مشخصات هیسترزیس مواد مغناطیسی نیمه‌سخت استفاده می‌کند. تاکنون، تعیین ضخامت کافی حلقۀ هیسترزیس در موتور هیسترزیس مسالۀ آسانی نبوده است و بیشتر موارد به نتایج آزمایشگاهی وابسته‌اند [2]. گشتاور موتور با استفاده از مساحت حلقۀ هیسترزیس، که توسط شدت میدان در حلقه تعیین می‌شد، محاسبه می‌شد. با این حال، این مقادیر همواره در تطابق با مقادیر آزمایشگاهی (تجربی) نیستند به جز برای حالتی که ضخامت حلقه بسیاز نازک باشد [3]. این بدان معناست که حلقۀ هیسترزیس که بخشی از روتور است تحت تاثیر هیسترزیس چرخشی که توسط سیم‌پیچ‌های استاتور ایجاد می‌شود قرار می‌گیرد، و مسیر مغناطیسی‌شدن هر عنصر حلقه نسبت به جهت میدان مغناطیسی یا شدت شار مغناطیسی متفاوت است. این بدان معناست که هرچه حلقۀ هیسترزیس ضخیم‌تر شود، هیسترزیس حلقوی بیشتر افزایش می‌یابد و برای اینکه وضعیت بدتر شود، خروجی موتوری با حلقۀ ضخیم‌تر نسبت به موتوری با روتور نازک کمتر می‌شود. دلیل این پدیده‌ها به نظر می‌آید به وجود هیسترزیس چرخشی در حلقۀ هیسترزیس مربوط باشد. لذا برای تحلیل دقیق موتور، نیاز به مدل هیسترزیس برداری است که می‌تواند مغناطیسی‌شدن برداری را مطابق تاریخچۀ میدان اعمالی در نظر بگیرد. در این مطالعه، از یک مدل برداری [1]، [4] استفاده می‌شود که می‌تواند هیسترزیس برداری را برای هر میدان برداری با دامنه‌ای متغیر یا ثابت محاسبه کند. و یک تحلیل اجزا محدود (FEA) که مدل هیسترزیس برداری را به کار می‌گیرد برای محاسبۀ وضعیت مغناطیسی روی حلقۀ هیسترزیس استفاده می‌شود. با توجه به این فرایند، گشتاور موتور را می‌توان با حلقۀ هیسترزیس و با در نظر گرفتن هیسترزیس برداری یا مجموع برداری هر گشتاور هر عنصر، محاسبه کرد. در مطالعۀ قبلی [5]، این روش می‌توانست گشتاور موتور را با دقت قابل قبولی محاسبه کند. بنابراین نتایج شبیه‌سازی نشان می‌دهند که یک ضخامت بهینه‌ای برای حلقۀ هیسترزیس وجود دارد و آن را می‌توان به صورت تحلیلی محاسبه کرد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  محاسبۀ گشتاور موتور هیسترزیس با استفاده از مدل هیسترزیس برداری

چکیده انگلیسی

This paper presents how to determine the thickness of hysteresis ring of hysteresis motor using the finite element method combined with a vector hysteresis model. From the magnitude and direction of the magnetic field intensity, the magnetization of each ring element is calculated by the vector hysteresis model and the torque can be obtained from the vector sum of each torque of each element or from the area of hysteresis loop. From these calculations, it is found that the motor torque is not proportional to the thickness of the ring. As a result, an optimum thickness of the hysteresis ring exists and it can be determined by the proposed method.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.