دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 53176
ترجمه فارسی عنوان مقاله

پاسخ تقاضا برای ریزشبکه‌ هوشمند: نتایج اولیه

عنوان انگلیسی
Demand Response for Smart Microgrid: Initial Results
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
53176 2011 6 صفحه PDF
منبع

Publisher : IEEE (آی تریپل ای)

Journal : Innovative Smart Grid Technologies (ISGT), 2011 IEEE PES, Date of Conference: 17-19 Jan. 2011 Page(s): 1 - 6 E-ISBN : $tmp} Print ISBN: 978-1-61284-218-9

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

عبارات کلیدی

مقدمه

توصیف سیستم

شکل1. پیکربندی سیستم ارائه شده. 

شکل2. طرح مدلسازی بار دینامیکی اکتیو.

استراتژی کنترل ارائه شده

شکل3. ایده کنترل بار پاسخگو

شکل4. فلوچارت تکنیک تپه‌نوردی تطبیقی. 

نتایج شبیه‌سازی

بدون کنترل

کنترلر فعال‌

شکل5. افزایش فرکانس در حالت بار کم- بدون کنترل. 

شکل6. کاهش فرکانس تحت بار سنگین- بدون کنترل.  

بارگذاری سبک- کاهش در بار

شکل7. (a) توان بار پاسخگو، (b) فرکانس و مقدار RMS ولتاژ: Pload = 1.3 MW . 

شکل8. (a) توان بار پاسخگو، (b) فرکانس و مقدار RMS ولتاژ: Pload = 1.2 MW. 

بارگذاری سنگین- افزایش در بار

شکل9. (a) توان بار پاسخگو، (b) فرکانس و مقدار RMS ولتاژ: Pload = 3.2 MW. 

شکل10.(a) توان بار پاسخگو، (b) فرکانس و مقدار RMS ولتاژ: Pload = 1.3 MW.

تاثیر تاخیر بر روی پاسخ فرکانس

شکل11. تاثیر تاخیر بر روی پاسخ فرکانس، Pload = 1.3 MW. 

شکل12. تاثیر تاخیر روی پاسخ فرکانس، Pload = 1.2 MW. 

کار آینده

 نتیجه‌گیری
ترجمه کلمات کلیدی
پاسخ تقاضا، شبکه هوشمند، ریزشبکه -
کلمات کلیدی انگلیسی
Demand response, smart grid, microgrid
ترجمه چکیده
- این مطالعه در جهت پرداختن به موضوع تنظیم فرکانس و ولتاژ در یک ریزشبکه جزیره‌ای تلاش می‌کند. پاسخ تقاضای مرکزی به همراه یک روش تپه‌نوردی تطبیقی به یک ریزشبکه کوچک جزیره‌ای که توسط یک دیزل ژنراتور تغذیه می‌شود، اعمال می‌شود. همه مدل‌های دینامیکی در نرم‌افزار سیمولینک/ متلب شبیه‌سازی شده‌ است. نتایج شبیه‌سازی نشان می‌دهد که روش ارائه شده قادر است تا به تغییرات ولتاژ غلبه کرده و ولتاژ ریزشبکه را پایدار و باثبات نگه دارد.
ترجمه مقدمه
مشارکت فعال مشترکین برق در پاسخ به تقاضا ( مترجم: رفع نیازهای بار مشترکین)، توسط USDOE به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم شبکه هوشمند عنوان شده است [1]. این ویژگی می‌تواند در حفظ تعادل بین تولید و تقاضا موثر بوده و در نتیجه فرکانس و ولتاژ سیستم را در حدود مطلوب خود نگه دارد. به خصوص با افزایش نفوذ انرژی تجدیدپذیر، پاسخ تقاضا می‌تواند موثر واقع شود. در یک سیستم قدرت، افزایش و یا کاهش فرکانس شاخص اصلیِ به ترتیب افزایش و کاهش میزان تولید است [2]-[4]. این تغییر در فرکانس را می‌توان از طریق پاسخ تقاضا کنترل کرد. با افزایش سریع تقاضای بار و علاقه به استفاده از تولید پراکنده (DG)، کنترل سیستم‌های قدرت نیز سخت‌تر شده است. در کاربردهای منزوی (isolated)، افزودن یک DG کوچک و یا اندازه متوسط به یک سیستم توزیع ممکن است نتواند تاثیر قابل توجهی روی کیفیت توان در سطح فیدر داشته باشد. با این حال، افزودن تعداد زیادی DG به شبکه اصلی می‌تواند باعث بروز چالش‌های جدید در عملکرد امن و موثر آنها و نیز در عملکرد و کنترل شبکه قدرتی شود که به آن متصلند. برای دست و پنجه نرم کردن با این چالش، مجموعه‌ای از DG ها، بارها و بخش ذخیره در قسمتی از یک سیستم توزیع به صورت مستقل و به صورت یک ریزشبکه مدیریت می‌شوند، شبکه‌ای که می‌تواند در حالت متصل به شبکه (شبکه اصلی) و یا به حالت جزیره‌ای (جدا از شبکه اصلی) کار کند. کنترل فرکانس و ولتاژ که به عنوان خدمات جانبی شناخته می‌شوند، همواره بخش ضروری یک سیسم قدرت تلقی شده‌اند تا توسط آنها استاندارد‌های موردنیاز کیفیت توان به درستی اجرا شود. سه سطح مختلف کنترل فرکانس (کنترل اولیه، ثانویه و ثالثیه) در خدمات جانبی اعمال می‌شود. به این طریق، ذخیره‌های گردان و غیرگردان (یعنی تولید، ذخیره، و بار پاسخگو) دارای نقش اولیه در کنترل فرکانس در دوره کوتاهی از زمان بین 30 ثانیه تا 15 دقیقه هستند [2]. معمولا در خدمات جانبی مرسوم، بار تنها تحت شرایط پایداری سختی چون جداسازی بار زیرفرکانسی، کنترل می‌شود [3]. با این حال، در محیط شبکه هوشمند و با در اختیار داشتن اطلاعات بیشتر، برخی بارهای مشترکین با توانایی ذخیره انرژی، مثل آبگرمکن‌های برقی (EWH) نامزدهای عالی برای مشارکت در تعادل بین تولید و تقاضا هستند [5]. در حالت متصل به شبکه (مترجم: یعنی وقتی ریزشبکه به شبکه اصلی وصل است)، فرکانس و ولتاژ زیرشبکه همانند شبکه اصلی است، و تنظیم فرکانس و ولتاژ به صورتی که قبلا بیان شد حاصل می‌شود، یعنی از طریق خدمات جانبی مرسوم. با این حال، تنظیم فرکانس و ولتاژ ریزشبکه‌ها در حالت جزیره‌ای را باید به طور مستقل بررسی کرد، به خصوص در عدم حضور خدمات جانبی مرسوم (مثل ذخیره‌های گردان و غیرگردان). تنظیم فرکانس و لتاژ، و دیگر مسائل کیفیت توان وقتی بیشتر حائز اهمیت می‌شوند که منابع تولید پراکنده انرژی تجدید‌پذیر نیز در ریزشبکه حضور داشته باشند. این مقاله برخی نتایج اولیه را بیان می‌کند که نشان دهنده توانایی استفاده از پاسخ تقاضا برای تنظیم فرکانس و ولتاژ در خروجی یک دیزل ژنراتور ایزوله است. روش تپه‌نوردی تطبیقی (AHC) به کار می‌رود تا فرکانس برای بارهای پاسخگو تنظیم شود. بر اساس تغییر فرکانس، میزانی از بارهای پاسخگو (فرض می‌شود آبگرمکن‌های برقی باشند) که باید در هر زمان عمل کنند، تعیین می‌شوند تا فرکانس در یک حد مطلوب حفظ شود. نتایج شبیه‌سازی نشان می‌دهد که روش پیشنهادی می‌تواند به طور موثری اختلافات فرکانس و ولتاژ گذرا و حالت دائم را بهبود دهد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  پاسخ تقاضا  برای ریزشبکه‌ هوشمند: نتایج اولیه

چکیده انگلیسی

This study is an attempt to address the frequency and voltage regulation inside of an islanded microgrid. Central demand response along with an adaptive hill climbing methodology is applied to a small islanded microgrid powered by a diesel generator. All dynamic models are developed in MATLAB/Simulink®. Simulation results show that the proposed method has the potential to suppress the frequency variations and stabilize the voltage of the microgrid.