دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 115679 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

دو جنبه از خود شیفتگی و دو جنبه از غرور

عنوان انگلیسی
A brief tale of the two faces of narcissism and the two facets of pride
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
115679 2018 5 صفحه PDF 9 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Personality and Individual Differences, Volume 126, 1 May 2018, Pages 104-108

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1. مقدمه

1.1 دو جنبه از خود شیفتگی

1.2 دو جنبه از غرور

 1.3 دو جنبه خود شیفتگی و دو جنبه از غرور

2. مطالعه حاضر

3. روش

3.1. شرکت کنندگان و روش

3.2 اندازه گیری ها

4 نتایج

شکل 1. مدل معادلات ساختاری از تحسین و رقابت پیش بینی غرور حقیقی و غم انگیز. همه مسیرها در رگرسیونهای p <0.001 استاندارد شده و قابل توجه هستند (به جز برای همبستگی بین غرور حقیقی و هوبریستیک در 0.060). 

5. بحث

6. محدودیت ها
ترجمه چکیده
تحقیقات موجود نشان می دهد که خود شیفتگی ارتباط ملایمی با غرور حقیقی و ارتباط ضعیفی با غرور متکبرانه دارد. در مقاله حاضر، ما بررسی می کنیم که تمایز بین دو جنبه خود شیفتگی (به عنوان مثال، تحسین و رقابت)، چه ارتباطی با این متغیرها دارد. ما فرض کردیم که چنین تمایزی منجر به یک الگوی متناقض از روابط با غرور حقیقی خواهد شد، در حالیکه هر دو جنبه خود شیفتگی همبستگی مثبتی با غرور متکبرانه دارند. این مطالعه بر روی یک نمونه از افراد بزرگسال با استفاده از مقیاس غرور حقیقی و غرور متکبرانه و پرسشنامه تحسین و رقابت خود شیفتگی انجام شد. فرضیه ها با استفاده از یک مدل معادلات ساختاری مورد آزمایش قرار گرفتند که با داده ها تناسب خوبی داشت. نتایج حاصل، انتظارات ما را تایید کردند : اثر کاهشی متقابل دو جنبه خود شیفتگی در ارتباط با غرور حقیقی و همچنین رویکرد مشترک روابط با غرور متکبرانه
ترجمه مقدمه
در زمان کنونی خود شیفتگی به عنوان یک بیماری همه گیر درامده است، که بر این مسئله تاکید می کند که خود شیفتگان و رفتار آنها یک مسئله مداوم در عملکرد روزمره جوامع مدرن هستند؛ با این حال، تحقیقات نشان می دهد که در 20 سال گذشته (بین سال های 1990 تا 2010)، میزان خود شیفتگی کاهشاندکی داشته است. علیرغم این کاهش، شناخت خود شیفتگی همچنان یک مسئله مهم است و تحقیقات در این حوزه در حال رشد است. در مقالات، دو نوع خود شیفتگی را می توان شناسایی کرد: خود شیفتگی خود بزرگ بین و آسیب پذیر. خود شیفتگی خود بزرگ بین به عنوان یک صفت شخصیتی در جامعه تفسیر شده است، در حالیکه خود شیفتگی آسیب پذیر بیشتر با تظاهرات بالینی خود شیفتگی مرتبط است. علاوه بر این، خود شیفتگی خود بزرگ بین با وقار اجتماعی و اتکاء به نفس مرتبط است، در حالی که خود شیفتگی آسیب پذیر، با حساسیت هیجانی مرتبط است. از آنجایی که ما به شخصیت علاقه مند هستیم، تصمیم گرفتیم که جمعیت عمومی را مطالعه کنیم و تنها بر خود شیفتگی خود بزرگ بین تمرکز کنیم. بدین ترتیب، هر بار که در این مقاله به خود شیفتگی اشاره می کنیم، منظورمان خود شیفتگی خود بزرگ بین است.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  دو جنبه از خود شیفتگی و دو جنبه از غرور

چکیده انگلیسی

Existing research suggests that narcissism is moderately associated with authentic pride and weakly associated with hubristic pride. In the current paper, we investigate whether the differentiation of the two faces of narcissism (i.e., admiration and rivalry), provides an alternate account of the relationships between these variables. We hypothesised that such differentiation would result in a contradictory pattern of relations with authentic pride, whilst both narcissistic strategies would be positively correlated with hubristic pride. The study was conducted on an adult sample using the Authentic and Hubristic Pride Scale and Narcissistic Admiration and Rivalry Questionnaire. The hypotheses were tested using a structural equation model, which was well fitted to the data. The results supported our expectations regarding the mutual suppression effect of the two faces of narcissism on the relation with authentic pride as well as the common direction of the relations with the hubristic pride.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.