مقالات ISI انحراف تجارت : 93 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
انحراف تجارت که به عنوان یکی از آثار منفی ترتیبات تجارت ترجیحی در سطح منطقه‌ای شناخته شده است، در حالی به وقوع می‌پیوندد که تولیدات نامرغوب و پرهزینه کشورهای عضو در نتیجه برخورداری از ترجیحات، جایگزین تولیدات مرغوب‌تر و کم‌هزینه‌تر کشورهای غیر‌عضو شوند. حذف یا کاهش عوارض وارداتی تولیدات منطقه‌ای که در رقابت مستقیم با تولیدات غیرمنطقه‌ای می‌باشند، موجب کاهش قیمت تمام‌شده این نوع محصولات در بازار منطقه‌ای شده و زمینه جایگزینی واردات کم‌هزینه‌تر از کشورهای غیر‌عضو را فراهم می‌نماید. این مساله به مفهوم کاهش تجارت با تولید‌کنندگان غیر‌منطقه‌ای و به عبارت دیگر همان انحراف تجارت می‌باشد. انحراف تجارت هزینه‌ها و آثار سوء زیادی را از خود بر جای می‌گذارد. یکی از مهم‌ترین اثرات منفی انحراف تجارت ایجاد اختلال در شرایط طبیعی رقابت بین‌الملل، تقسیم بین‌المللی منابع و بهره‌گیری از مزیت نسبی در سطح بین‌المللی می‌باشد.
در این صفحه، تعداد 93 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع انحراف تجارت آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

Does trade liberalization reduce child mortality in low- and middle-income countries? A synthetic control analysis of 36 policy experiments, 1963-2005

Research PaperOptimization investigation on configuration parameters of spiral-wound heat exchanger using Genetic Aggregation response surface and Multi-Objective Genetic Algorithm