مقالات ISI الگوریتم خوشه بندی : 217 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
واژه خوشه بندی که به گروهی از اشیای هم جنس یا گروهی از اشیای مشابه اشاره دارد اکنون در تنوعی از رشته های علمی معمول است . این واژه در نظم و ترتیب مختلف معنای فنی متفاوتی دارد اما آنچه که مورد نظرماست آنالیزوتحلیل خوشه بندی یا خوشه کردن داده ها است که شاخه ای در آنالیز داده ها بوده و اشاره به دسته ای از الگوریتم های طبقه بندی بدون سرپرستی دارد . ازخوشه بندی درحوزه داده کاوی برای تحلیل ، گروه بندی یا طبقه بندی داده ها درخوشه هایی که اعضای آن ها خواص کمابیش یکسانی دارند ، استفاده می شود . خوشه بندی کاربردهای متعددی از تشخیص الگو ، روان شناﺴﻰ ، اقتصاد تا طبقه بندی ژنی ، پردازش تصویر و ... دارد . تقریباً همه الگوریتم های خوشه بندی به طورواضح و مطلق به تعریف کم و بیش خاص اندازه گیری نزدیکی مربوطند . حتی بعضی الگوریتم ها مستقیماً روی ماتریس نزدیکی کار می کنند . همین که یک مقیاس نزدیکی تعیین می شود ، خوشه بندی می تواند به عنوان یک مسئله بهینه سازی با یک تابع معیار خاص استنباط گردد .
در این صفحه، تعداد 217 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع الگوریتم خوشه بندی آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.