دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 52836
ترجمه فارسی عنوان مقاله

مدیریت تراکم با استفاده از پاسخگویی بار و ادوات FACTS

عنوان انگلیسی
Congestion management using demand response and FACTS devices
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
52836 2012 8 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : International Journal of Electrical Power & Energy Systems, Volume 37, Issue 1, May 2012, Pages 78–85

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده :

1- مقدمه :

1-1 - انگیزه و روش :

1-2-مشارکت و مرور مقاله :

1-3-سازماندهی مقاله :

2- فرمولاسیون مزایده پاسخگویی بار :

2-1 : تخصیص پاسخگویی بار :

2-2 : مدل اقتصادی بار کششی :

2-2-1 : نمای کلی :

فرمول تصویه یا پاکسازی بازار :

3-1 : نمای کلی روش تصویه بازار :

3-2 : گام اول : تعیین قیمت بازار :  

3-3 : فرمولاسون مدیریت تراکم :

3-4 : روش بهینه سازی سراسری :

مطالعات نمونه :

4-1 : اطلاعات :

4-2 : نتایج و بحث :

نتیجه گیری :

پیوست A.1 : مدل استاتیک TCSC

پیوست A.2 : مدل استاتیکی SVC :
ترجمه کلمات کلیدی
پاسخ به تقاضا (DR) برنامه، ادوات FACTS، مدیریت تراکم
کلمات کلیدی انگلیسی
Demand response (DR) program, FACTS devices, Congestion management
ترجمه چکیده
در این مقاله یک راه برای مدیریت تراکم خطوط انتقال در یک بازار تجدید ساختار شده بوسیله ترکیبی از پاسخگویی بار (DR) و ادوات FACTS پیشنهاد داده شده است. برای رسیدن به این هدف ، روش بازار متعادل دو پله ای فرموله شده است. در گام اول شرکت های تولیدی برای ماکزیمم کردن سودشان ، پیشنهادشان را به بازار ارئه داده اند و ISO بازار را که بر اساس حداکثر رفاه اجتماعی می باشد معین کرده است. قیدهای شبکه شامل آنهایی که به مدیریت تراکم مربوط هستند در گام دوم روش تعادل بازار نشان داده شده اند. این مقاله استفاده از تکنیک های بهینه سازی عدد صحیح مختلط را توسعه میدهد. و برای گام دوم پخش بار را به طوریکه کنترل کننده های ادوات FACTS و پاسخگویی بار با ژنراتورهای معمولی به طور بهینه هماهنگ شود انجام می دهد.
ترجمه مقدمه
تجدید ساختار در صنعت برق باعث استفاده متمرکز از شبکه های انتقال شده است. در محیط بازار رقابتی ، شرکت های انتقال معمولا استفاده از سیستم های انتقال موجود را زمانی که ساخت خطوط انتقال جدید به آسانی سیستم های برنامه ریزی متمرکز نیست ، ماکزیمم می کنند. بنابراین در زمان هایی که تقاضا زیاد است ، سیستم با حاشیه امنیت کاهش یافته در نزدیکی ظرفیت نامی خود کار می کند. وجود قیدهای شبکه مقدار محدودی توان را که در یک شبکه الکتریکی می تواند بین دو نقطه منتقل شود ، تحمیل می کند. در عمل ممکن است ارائه قرار دادهای دو جانبه و چند جانبه برای تغذیه تقاضای بازار کلی به دلیل تخلف از قیود عملیاتی از قبیل محدودیت های ولتاژ و فلوی توان عبوری به طور کامل امکان پذیر نباشد. حضور چنین محدودیت هایی در شبکه و خطوط انتقال تراکم نامیده می شود. تراکم یا اضافه بار در یک خط یا چندین خط انتقال به دلیل عدم هماهنگی بین شرکت های تولیدی و شرکت های انتقال یا به دلیل پیشامدهای احتمالی ، ممکن است رخ دهد. تراکم ممکن است در بسیاری از موارد بوسیله وسایل بدون هزینه از قبیل تجدید ساختار شبکه ، عملکرد تپ ترانسفورماتور ها و یا عملکرد ادوات FACT از بین رود. با این حال در موارد دیگر بوسیله وسایل رایگان ممکن نیست که تراکم بر طرف گردد و بعضی از روش های کنترلی با هزینه از قبیل پخش بار مجدد تولید یا قطع بارها ، مورد نیاز می باشد.از آنجاییکه محدوده وسیعی از اتفاقات وجود دارد که می تواند منجر به تراکم سیستم های انتقال شود ، یک تابع کلیدی در عملکرد سیستم ، مدیریت کردن و پاسخ با شرایط عملکرد است به طوریکه محدودیت های ولتاژ و فلوی توان عبوری شکسته نشود. یک روش مدیریت تراکم در این مقاله پیشنهاد شده است که اصول آن بر پایه ترکیب ادوات FACT و برمامه های پاسخگویی بار می باشد . در این مقاله ، پاسخگویی بار با در نظر گرفتن فاکتورهای تشویقی و جریمه مدل شده است.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  مدیریت تراکم با استفاده از پاسخگویی بار و ادوات FACTS

چکیده انگلیسی

An approach is proposed for transmission lines congestion management in a restructured market environment using a combination of demand response (DR) and flexible alternating current transmission system (FACTS) devices. To achieve this aim, a two-step market clearing procedure is formulated. In the first step, generation companies bid to the market for maximizing their profit, and the ISO clears the market based on social welfare maximization. Network constraints including those related to congestion management are represented in the second step of the market-clearing procedure. The paper develops, using mixed integer optimization technique, a re-dispatch formulation for the second step in which demand responses and FACTS device controllers are optimally coordinated with conventional generators.