مقالات ISI مزاحمت سایبری : 110 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
پدیده سوء رفتار و بد رفتاری در فضای مجازی را اصطلاحا مزاحمت سایبری یا CyberBullying نامیده اند، پدیده ای که طبق آمار در سال ۲۰۰۷ بیش از ۳۲ درصد از جوانان سراسر جهان به آن دچار بودند. مزاحمت سایبری یعنی زمانی که شخصی به وسیله ابزار های رایج تکنولوژی شخص دیگری را ناراحت می کند و مزاحم او می شود، که این ابزار الکترونیکی می تواند ایمیل، پیامک، تماس تلفنی یا هر چیز دیگری از این قبیل باشد. مزاحمت سایبری می تواند شامل ارسال ویروس کامپیوتری، هک کردن یک اکانت، ایجاد مزاحمت برای یک بازیباز در حین انجام یک بازی اینترنتی در فضایی اجتماعی توسط بازیباز های دیگر، توهین کردن به یک کاربر در شبکه های اجتماعی و دیگر اقدامات مشابه اینها باشد. مزاحمت های سایبری انواع مختلفی دارند اما هر کدام از آنها می توانند بر روی زندگی واقعی فردی که مورد مزاحمت قرار گرفته نیز تاثیرگذار باشد و مشکلاتی از قبیل تضعیف شخصیتی، افسردگی و انزوا را در پی داشته باشد. گروهی از محققین که روی مساله مزاحمت های سایبری تحقیق کرده اند معتقدند که فضای اینترنت بد رفتاری را آسان تر می کند. در واقعی آن گمنامی و پوششی که اینترنت در اختیار کاربران قرار می دهد باعث می شود مزاحمان احساس کنند که در ایمنی کامل هستند و در نتیجه رفتار های بد خود را با خیال راحت بروز می دهند. همچنین این پوشش باعث می شود که فرد احساس کند کاربران در واقع آدم های واقعی نیستند و فقط مجازی هستند که این مساله هم منجر به این می شود که مزاحمان با آسودگی خاطر به مزاحمت خود بپردازند. در بسیاری از موارد، این کودکان و نوجوانان بوده اند که مزاحمت های سایبری ایجاد کرده اند. اما این بدان معنا نیست که مزاحمان اینترنتی فقط کودکان و نوجوانان هستند، بلکه در اصل هر کسی در هر سنی می تواند مزاحمت سایبری ایجاد کند.
در این صفحه، تعداد 110 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع مزاحمت سایبری آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

Cyberbullying on social network sites. An experimental study into bystanders’ behavioural intentions to help the victim or reinforce the bully