مقالات ISI نوع‌دوستی : 114 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
نوع دوستی یعنی کمک کردن به دیگران و انجام کارهای نیک برای افراد دیگر. در درک مـدرن از جوامع انسانی و حیوانی، قدرشناسی نسبت به اهمیت پیوندهای بین افراد در حال افزایش است. آنچه در حال از میان رفتن است، ایده‌ی پایه‌ای است که در پشت مفهوم نوع‌دوستی خوابیده است، این که بین علاقه به کمک به خود و کمک به دیگران تعارض وجود دارد. کلمه‌ی نوع‌دوستی در دهه‌ی 1850 توسط جامعه شناس بزرگ فرانسوی، آگوست کُنت ابداع شد. معنای آن این است که شما کاری را برای افراد دیگر انجام می‌دهید(altrui در فرانسه قدیم برگرفته از ریشهٔ لاتین alter)، نه فقط به‌خاطر خودتان. بنابراین نوع‌دوستی مخالف خودخواهی و خودپسندی است. اما باید دانست که این مفهوم ریشه در این تصور دارد که انسان‌ها (و حیوانات) حقیقتاً در سیطر‌ه‌ی خودخواهی و خودپسندی هستند. بنابراین نیاز به مفهومی است که توضیح دهد چرا گاهی افراد نسبت به دیگران غیرخودخواهانه و مهربانانه رفتار می‌کنند. این اصطلاح تلویحاً به رفتاری که به منظور بالابردن ایمنی ، طولانی‌تر کردن زندگی و احترام به علایق دیگری در عین حال که زندگی و ایمنی و خواست‌های خود شخص در معرض خطر قرار می‌گیرد ، اطلاق می‌شود. عقیده‌ای که بنابر آن سعادت عمومی جامعه هدف شایسته اعمال فردی است.
در این صفحه، تعداد 114 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع نوع‌دوستی آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.