دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 119294 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

بررسی تاثیر غیرمستقیم مورد مزاحمت جنسی اوبر بر روی نام تجاری اش : آیا مهم است؟

عنوان انگلیسی
Investigating the mediating effect of Uber's sexual harassment case on its brand: Does it matter?
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
119294 2018 8 صفحه PDF 21 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Journal of Retailing and Consumer Services, Volume 43, July 2018, Pages 111-118

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2. بررسی ادبیات و توسعه فرضیه ها

2.1 متغیر وابسته: محبوبیت نام تجاری Uber

2.2 کلمات مصطلح در مورد Uber

۲.۳. رفتار غیر منصفانه توسط اوبر 

2.4. وابستگی به اوبر

2.5. رضایت با Uber 

2.6 تاثیر غیر مستقیم - پذیرش آزار جنسی در اوبر

شکل 1 : چارچوب مفهومی

3. روش شناسی

3.1 نمونه شرکت کننده

3.2 مقیاس ها 

3.3. تحلیل داده ها

جدول 1 : تحلیل عامل تاییدی

جدول 2 : آنالیز فاکتور تائید کننده (فهرست). 

جدول 3 : اعتبار تشخیصی

جدول 4 : نتایج مدل سازه.

4. نتایج

4.1 اثرات مستقیم

4.2 تاثیر غیر مستقیم

5. بحث و مفاهیم

5.1 محدودیت ها و تحقیقات آینده
ترجمه چکیده
پس از سر و صدا از ادعاهای جدی در مورد فرهنگ سازمانی که باعث آزار و اذیت جنسی و تبعیض به وجود آورد ، اوبر تعدادی از مدیران ارشد از جمله مدیر عامل آن از دست داد . این پدیده این پرسش را مطرح می کند که چگونه رسوایی ها با نام تجاری محبوب شناخته می شود. هدف از این مطالعه بررسی نگرش مصرف کنندگان نسبت به آزار و اذیت جنسی در اوبر و عصبانیت در مورد رسوایی بر محبوبیت برند اوبر است. تحقیق در مورد چنین مسائلی در یک سازمان مبتنی بر خدمات مبتنی بر بالا، تفاوت های ظاهری نگرش و رفتار کارکنان و مصرف کننده را در اقتصاد اشتراکی مبتنی بر فن آوری جدید به ارمغان می آورد. شرکت کنندگان (201 نفر) از طریق یک پلت فرم نظرسنجی آنلاین استخدام شدند. با توجه به عواملی که بر محبوبیت نام تجاری Uber تاثیر می گذارند، نتایج این مطالعه نشان می دهد که درمان نامناسب توسط Uber منفی است که از محبوبیت نام تجاری برخوردار است، در حالی که وابستگی مصرف کننده به Uber به طور مثبت محبوبیت برند Uber است. با توجه به تاثیر غیرمستقیم «پذیرش آزار و اذیت جنسی در اوبر» بر محبوبیت برند، نتایج نشان می دهد که پذیرش آزار و اذیت جنسی تنها ارتباط میان وابستگی مصرف کنندگان به Uber و محبوبیت آن را میانجی می کند. تجزیه و تحلیل بیشتر نشان داد که مورد آزار و اذیت جنس به عنوان بسیاری از مردم در ابتدا پیش بینی نمی شود. این مطالعه به مدیرانی که در صنایع مختلف به اشتراک گذاری اقتصادی و کسانی که با پیروان مقدس مانند Uber و AirBnB کار می کنند، در مورد چگونگی بهبودی از یک رسوایی کمک خواهد کرد.
ترجمه مقدمه
به دنبال یک سر و صدا از اتهامات جدی در مورد فرهنگ سازمانی که باعث آزار و اذیت جنسی و تبعیض آمیز شد ، اوبر تعدادی از مدیران اجرایی را از دست داد و در ماه ژوئن 2017 هیئت مدیره ابر، مدیر عامل شرکت را به استعفا فشار آورد، به دلیل ناتوانی خود در مورد تعدادی از اتهامات جدی، که همه آنها از یک محیط کار "سمی" منجر شده است (راجرز، 2015). تراویس کالانیک ، اوبر را در مورد فرار از قوانین نظارتی پیدا کرد و تا به امروز، این شرکت موفق به حفظ مناسب رفاه کارکنان و مشتریان خود نشده است (Das Acevedo، 2015). اقتصاد به اشتراک گذار، همچنین به عنوان مصرف مشترکی شناخته می شود، "فعالیت مبتنی بر همکار به همکار برای به دست آوردن، دادن یا به اشتراک گذاری دسترسی به کالاها و خدمات، هماهنگی از طریق خدمات آنلاین مبتنی بر جامعه است" (Hamari et al.، 2016) . در اقتصاد به اشتراک گذاری، رابطه "سازمان-کارمند-مشتری" تار شده است، و موجب ایجاد یک پتانسیل بی سابقه برای مشکلات منحصر به فرد و با خطر بالا می شود. متأسفانه، قانون اشتغال قادر به تطابق با پیشرفت های تکنولوژیکی سریع در صنایع مختلف است. به همین علت، روابط در اقتصاد جدید نیازمند یک پاسخ نظارتی هدف مند هستند. تعداد اندکی از محققان اثرات موارد خاص را در مورد محبوبیت برند بررسی کرده اند. هدف از این مطالعه بررسی نگرش مصرف کنندگان نسبت به آزار و اذیت جنسی در اوبر و عصبانیت در مورد رسوایی بر محبوبیت برند اوبر است. عوامل کلیدی که در این مطالعه مورد توجه قرار می گیرند عبارتند از: (1) میزان مصرف کنندگان با توجه به نظریات منفی در مورد سازمان، با Uber ارتباط برقرار می کنند و با آن موافقت می شوند؛ (2) تاثیر بر خشم مصرف کننده در یادگیری آزار و اذیت جنسی و درمان نامناسب توسط شرکت؛ و (3) این عوامل چگونه محبوبیت نام تجاری Uber را به عنوان واسطه ای توسط پذیرش موارد آزار جنسی انجام می شود. تحقیق در مورد چنین مسائلی در یک سازمان مبتنی بر خدمات مبتنی بر بالا، تفاوت های ظاهری نگرش و رفتار کارکنان و مصرف کننده را در اقتصاد اشتراکی مبتنی بر تکنولوژی جدید به ارمغان می آورد. این مطالعه به مدیرانی که در صنایع مختلف به اشتراک گذاری اقتصاد و کسانی که با پیروان مقدس مانند Uber و AirBnB کار می کنند، در مورد چگونگی بهبودی از رسوایی کمک خواهد کرد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  بررسی تاثیر غیرمستقیم مورد مزاحمت جنسی اوبر بر روی نام تجاری اش : آیا مهم است؟

چکیده انگلیسی

Following a barrage of serious allegations regarding a corporate culture that engendered sexual harassment, and discrimination, Uber lost a number of senior executives including its CEO. The phenomenon begs the question as to how much the scandals have affected the popular brand. The purpose of this study is to investigate consumer attitudes towards sexual harassment at Uber and the effects of anger about the scandal on Uber's brand popularity. Investigating such issues at a high profile service based organization highlights the nuances of employee and consumer attitudes and behaviors in the new technology-driven sharing economy. Participants (n = 201) were recruited through an online survey platform. Regarding factors affecting Uber's brand popularity, the findings of this study reveal that inequitable treatment by Uber negatively affects brand popularity, while consumer attachment to Uber positively affects Uber's brand popularity. Regarding the mediating effect of ‘Acceptance of Sexual Harassment at Uber’ on brand popularity, the results show that acceptance of sexual harassment only mediates the relationship between consumers’ attachment toward Uber and its brand popularity. Analysis further revealed that the sexual harassment case will not be as damaging as many people initially predicted. This study will assist managers who work in various sharing economy industries and those with devout followers, such as Uber and AirBnB, on how to recover from a scandal.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.