دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 62264
ترجمه فارسی عنوان مقاله

موارد خاکستری خشونت علیه کودک: بررسی عوامل مرتبط با عدم اطمینان

عنوان انگلیسی
Gray cases of child abuse: Investigating factors associated with uncertainty ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
62264 2016 6 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Child Abuse & Neglect, Volume 51, January 2016, Pages 87–92

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی 

مقدمه

روش ها

نمونه تحقیقاتی

داده های مطالعه

جدول 1.آمار جمعیتی بیماران

جدول 2. تاریخچه حادثه

تحلیل آماری

نتایج

جدول 3 سوابق پزشکی و توسعه و سابقه اجتماعی خانواده ها.

جدول 4.آسیب ها

مشاهدات بالینی

بحث

شفاف سازی
ترجمه کلمات کلیدی
کودک آزاری؛ تصمیم گیری های بالینی؛ عدم قطعیت
کلمات کلیدی انگلیسی
Child abuse; Clinical decision-making; Uncertainty
ترجمه چکیده
در تحقیقات صورت گرفته درباره سؤ رفتارعلیه کودکان، متخصصین این رشته باعث بهبود توانمندی پزشکان بالینی در تمایزآسیبهای حاصل از رفتارهای سوء از آسیب های تصادفی شده اند. با این حال، توجه کمتر به مواردی با تشخیص های نامشخص صورت گرفته است. این موارد نامطلوب - موارد "خاکستری" بین تصمیم گیری سوء استفاده و عدم سوء استفاده - نشان دهنده یک چالش معنی دار در عمل متخصصان اطفال است. در این تحقیق ما مجموعه ای از موارد خاکستری را توصیف می کنیم که نشان دهنده 17٪ از 134 کودک متوالی است که در یک بیمارستان اطفال بستری شده اند و بخاطر خشونت های احتمالی به متخصص سوءرفتار کودکان مراجعه کرده اند. موارد خاکستری با نمره های 3، 4، یا 5 بر اساس یک بررسی بالینی 7 امتیازی در مورد احتمال سوء استفاده تعریف شد. ما جزئیات پرونده ارائه شده از جمله تاریخچه وقوع، تاریخچه پزشکی و پیشرفت بیماری، تاریخچه اجتماعی خانوادگی ، مطالعات پزشکی و آسیب های پرونده پزشکی را مورد بررسی قرار دادیم و ویژگی های منحصر به فرد و مشترک در مقایسه با سوء استفاده و موارد تصادفی را شناسایی کردیم. به طور کلی، پرونده های خاکستری دارای تاریخچه حوادث مبهم بودند، سابقه پزشکی و اجتماعی که بیشتر به موارد سوء استفاده مربوط بود، و صدماتی که مشابه آسیب های تصادفی بود. بنابراین،عدم شفافیت این موارد به هیچ یک از عناصر حادثه، تاریخ یا آسیب نسبت داده نمیشد. پرونده های خاکستری نشان دهنده یک چالش بالقوه در خشونت اطفال می باشد و مستلزم توجه مداوم در تحقیقات است.
ترجمه مقدمه
عدم قطعیت حضور قابل توجهی در بسیاری از تشخیص های پزشکی دارد و مدیریت موفق عدم قطعیت جنبه مهمی از پزشکی بالینی است (هال 2002). هنگام تشخیص سوء استفاده از کودک،عدم اطمینان به ویژه با توجه به مسائل بالقوه تصمیم نادرست بسیار نگران کننده است: بازگرداندن یک کودک به یک محیط ناامن یا ناسازگاری در محیط زندگی یک کودک (دوچ، 2015،مولز و ایسنز، 2014). علاوه بر این، با توجه به ماهیت چند رشته ای تحقیقات مربوط به سوء استفاده از کودک، عدم اطمینان ذاتی در پزشکی ممکن است توسط همکاران حرفه ای دیگر به خوبی درک نشده باشد (لیندبرگ، لیندسل، و شپیر، 2008). بنابراین، موارد نامشخص سوء استفاده از کودک، یا همان موارد "خاکستری"، یک چالش معنی دار در عمل متخصصان اطفال (CAPها) است. حداقل سه عامل وجود دارد که ممکن است به یک تشخیص خاکستری کمک کند. اولی در دسترس بودن تحقیقات مربوطه است. بسیاری از پرونده های خاکستری توسط تحقیقاتی تکمیل شده اند که توانایی های متخصصان بالینی را در تشخیص سوء استفاده از آسیب های تصادفی بالا برده اند. الگوهای خاص آسیب شناختی به عنوان نشانه های مکرر خشونت شناخته شده اند، از جمله شکستگی های رباط (کمپ و همکاران، 2008)، کبودی روی گلو، گوش، گردن (پیرز، کازور، الدریج، اوفلین، و لورنز، 2010) و خونریزی شبکیه (بچتل و همکاران، 2004؛ لوین، 2010). با این حال،این مساله اثبات شده است که خشونت می تواند در الگوهای آسیب غیر معمول ظاهر شود، و برخی از موارد بسیارنگران کننده نمونه هایی از این موارد سو رفتار و آسیب های ناشی از ان هستند. BHC بوسیله کمک هزینه تحصیلی Doris Duke برای ارتقاء سلامتی كودكان و توسط کمک هزینه T32GM007205آموزش برنامه آموزش دانشمند NIH پشتیبانی شد. * نویسنده مکاتبه کننده دوما، شناسایی یک مورد به عنوان خاکستری به تغییرات در الگوهای تشخیص بالینی CAPP بستگی دارد. مطالعات در مورد تصمیم گیری بالینی فرد در کودکان دارای سابقه خشونت تغییرات زیادی در تصمیمات پزشکان و نظرات متخصصین نشان داده است (لسکی، شریدن، و هایمل، 2007؛ لیندبرگ و همکاران، 2008). اختلاف نظرات درک شده متخصص و یا تغییرات در اطمینان پزشکان ممکن است یک CAP فردی را به سمت یک تشخیص خاکستری تشویق کند. ارزیابی مشارکتی و بحث و گفتگو با CAP های چندگانه به صورت یک تیم ممکن است در بعضی از شرایط شفاف سازی ایجاد کند اما با توجه به فشارهای مراقبت بالینی یا ساختار شیوه های بالینی ممکن است دشوار باشد. در نهایت، پرونده های خاکستری در تحقیقات توجه مستقیم کمی دریافت کرده اند. در غیاب یک استاندارد طلایی تشخیصی که می تواند عدم قطعیت و کنترل تغییرات CAP را به حداقل برساند، مطالعات تحقیقاتی اغلب از یک هیأت متخصص برای ایجاد اختلاف بین خشونت و موارد تصادفی استفاده می کنند. سپس پرونده های نامشخص مورد مطالعه قرار نمی گیرند، و در نتیجه کمبود دانش در مورد آنها وجود دارد.بنابراين، از آنجايی که هيچ مطالعه قبلی بر موارد سوء رفتار مشکوک متمرکز نشده اند که به صورت نامعين طبقه بندی شده اند، هدف از اين مطالعه توصيف يک سری از پرونده های خاکستری است تا خصوصیات منحصر به فرد و مشترک در مقايسه با موارد سوء رفتار و موارد تصادفی مشخص شوند.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  موارد خاکستری خشونت علیه کودک: بررسی عوامل مرتبط با عدم اطمینان

چکیده انگلیسی

Research in child abuse pediatrics has advanced clinicians’ abilities to discriminate abusive from accidental injuries. Less attention, however, has been paid to cases with uncertain diagnoses. These uncertain cases – the “gray” cases between decisions of abuse and not abuse – represent a meaningful challenge in the practice of child abuse pediatricians. In this study, we describe a series of gray cases, representing 17% of 134 consecutive children who were hospitalized at a single pediatric hospital and referred to a child abuse pediatrician for concerns of possible abuse. Gray cases were defined by scores of 3, 4, or 5 on a 7-point clinical judgment scale of the likelihood of abuse. We evaluated details of the case presentation, including incident history, patient medical and developmental histories, family social histories, medical studies, and injuries from the medical record and sought to identify unique and shared characteristics compared with abuse and accidental cases. Overall, the gray cases had incident histories that were ambiguous, medical and social histories that were more similar to abuse cases, and injuries that were similar to accidental injuries. Thus, the lack of clarity in these cases was not attributable to any single element of the incident, history, or injury. Gray cases represent a clinical challenge in child abuse pediatrics and deserve continued attention in research.