دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 107870 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

«پیش‌بینی جراحی مجدد در مراقبت‌های ویژه - رویکرد داده‌کاوی»

عنوان انگلیسی
"Predicting Resurgery in Intensive Care - A data Mining Approach"
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
107870 2017 8 صفحه PDF 15 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Computer Science, Volume 113, 2017, Pages 577-584

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده


کلمات کلیدی


مقدمه


1. پیشینه


1.2. مراقبت‌های ویژه و INTCare


1.2. جراحی و جراحی مجدد


3.2. دسته‌بندی 


4.2. آثار مرتبط


2. شرح پژوهش


1.3. روش‌ها و ابزارها


2.3. درک کسب‌وکار 


3.3. درک داده‌ها و تدارک آنها


جدول 1. گروه بستری


جدول 2. گروه سن


جدول 3. ویژگی‌های تغییریافته


جدول 4. ویژگی‌های دیگر


4.3. مدل‌سازی 


جدول 5- چند سناریو


5.3. ارزیابی


جدول 6. بهترین سناریوها


4. بحث


جدول 7. بهترین سناریوها، با و بدون بیش‌نمونه‌برداری


5. نتیجه‌گیری و آثار آتی
ترجمه چکیده
مداخله‌های جراحیِ هرروزه مربوط به پزشکی و حوزه پزشکی مراقبت حیاتی استثنایی ندارد. هدف این پژوهش کمک به متخصصان پزشکی برای پیش‌بینی این مداخله‌ها است. بنابراین، وقتی تکنیک‌های داده‌کاوی به صورت کامل اجرا می‌شوند، به کمک دانش پزشکی می‌توان پیش‌بینی کرد که آیا بیماری خاص باید برای همان مشکل دوباره تحت عمل جراحی قرار بگیرد یا خیر. در این پژوهش، برخی ابعاد، نظیر بیماری قلبی و سن، و برخی گروه‌های داده‌ها برای بهبود مدل‌های خلق شده ایجاد می‌شود. علاوه بر این، چند سناریو ایجاد شدند، که هدف پیش‌بینی بیماران برای جراحی مجدد بود. برطبق هدف اصلی، سنجه پیش‌بینی بیماران برای جراحی مجدد حساسیت بود که به نتیجه تقریب 90% رسید.
ترجمه مقدمه
هدف این پژوهش استفاده از رویکردهای دسته‌بندی برای پیش‌بینی بیمارانی است که همراه با دانش پزشکی برای مشاهده کمک به افراد حرفه‌ای پزشکی دوباره جراحی می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود که با توسعه این پژوهش، بهبود عملکرد واحدهای مراقبت‌های ویژه (ICUها) ممکن می‌شود و به افراد حرفه‌ای مراقبت درمانی در تصمیم‌گیری درباره بیماران‌شان کمک می‌شود. پایگاه داده استفاده شده در این پروژه توسط بیمارستان سانتو آنتونیو در پورتو فراهم شد، با این حال، برای بهبود کیفیت نتایج، این داده‌ها اصلاح شده‌اند. استراتژی‌های استفاده شده استانداردسازی داده‌ها برای ایجاد مدلها بود، اما دقت نتایج تغییر نکرد. استانداردسازی داده‌ها مجموعه‌ای از قواعد است که هدفش کاهش حشو داده‌ها و افزایش یکپارچگی داده‌ها است. مداخله مجدد اخیراً به عنوان مسئله تعیین شده است یعنی فعالیتی خیلی گسترده در این حوزه انجام نشده است. گاهی‌اوقات، پزشکان استانداردی ندارد که درک کنند آیا بیماری خاص باید دوباره عمل کند یا خیر، بنابراین هدف این پروژه کمک به خواننده است تا این موقعیت را درک کند. هدف این پژوهش شناسایی مشکلات سلامت و ویژگی‌های بیماران برای جراحی مجدد برای جلوگیری از مداخله مجدد برای آنها است. این اثر با روش تحقیق CRISP-DM اجرا شد. این اثر به پنج بخش تقسیم می‌شود. بخش اول مقدمه است که در آن ایده‌های اصلی این اثر ارائه می‌شود، بخش دوم پیشینه است که در آن مسئله و همچنین نظریه پشت این اثر تعریف می‌شود، بخش سوم شرح روش‌های پژوهش است که در آن ابزارهای استفاده شده شرح داده می‌شوند. در بخش چهارم این مقاله بحث مطرح می‌شود که در آن برخی نظرها درباره نتایج ارائه می‌شود. در نهایت، بخش آخر به نتیجه‌گیری و ایده‌های اصلی برای اجرا در آینده می‌پردازد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  «پیش‌بینی جراحی مجدد در مراقبت‌های ویژه - رویکرد داده‌کاوی»

چکیده انگلیسی

Every day the surgical interventions are associated with medicine, and the area of critical care medicine is no exception. The goal of this work is to assist health professionals in predicting these interventions. Thus, when the Data Mining techniques are well applied it is possible, with the help of medical knowledge, to predict whether a particular patient should or not should be re-operated upon the same problem. In this study, some aspects, such as heart disease and age, and some data classes were built to improve the models created. In addition, several scenarios were created, with the objective can predict the resurgery patients. According the primary objective, the resurgery patients’ prediction, the metric used was the sensitivity, obtaining an approximate result of 90%.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.