دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 42479 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

فرهنگ سازمانی در موسسات دولتی و خصوصی

عنوان انگلیسی
The Organizational Culture in Public and Private Institutions ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
42479 2015 5 صفحه PDF 10 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia - Social and Behavioral Sciences, Volume 187, 13 May 2015, Pages 565–569

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

واژگان کلیدی

1.مقدمه. فرهنگ سازمانی در موسسات رمانیایی

2-اهداف و روش شناسی های تحقیقِ پژوهش

3- بررسی فرهنگ سازمانی در موسسه ای دولتی

4-بررسی فرهنگ سازمانی در موسسه ای خصوصی

5-نتیجه گیری
ترجمه کلمات کلیدی
فرهنگ سازمانی - موسسه عمومی - موسسه خصوصی - مدیر - کارمند
کلمات کلیدی انگلیسی
Organizational culture; Public institution; Private institution; Manager; Employee
ترجمه چکیده
هر سازمانی بدون توجه به مکان، کشور یا بخش فرهنگی مختص به خودش دارد. فرهنگ سازمانی موسسه ای دولتی بر خلاف فرهنگ سازمانی موسسه ای خصوصی، در یک قالب غیرمادی (معنوی) گسترده تر توسعه می باید. هدف این مورد پژوهی مشخص کردن نوع فرهنگ سازمانی در موسسات رمانیایی بود یعنی یک موسسه ی دولتی ( سیتی هال کالاراشی ) و موسسه ای خصوصی ( شرکت مشارکتی با مسئولیت محدود فعال در تجارت ) برای دورنمایِ مقایسه ای در فرهنگ های سازمانی شان. با توجه به متد تحقیق، پرسشنامه ای حاوی 10 سوال به کار گرفته شد و پاسخ ها موکول بر تجزیه و تحلیل آماری بودند.
ترجمه مقدمه
هر سازمانی بدون توجه به مکان، کشور یا بخش فرهنگی مختص به خودش دارد (روسو 1989 ص 7 ). اگر در مورد بخش خصوصی بتوانیم بگوییم که تفاوت های مهمی در فرهنگ سازمانی شان وجود دارد، نمی توانیم همین ادعا را در مورد فرهنگ سازمانی بخش خصوصی بکنیم. اگر چه تفاوت های فراوانی در ارزش ها وجود دارد، سازمان های دولتی بسته به حوزه های فعالیتشان هم دسته از ارزش های مشترک با همه ی فرهنگ های سازمانی دارند. طبق نظر لیندا اسمیرچیچ متخصص (1989) فرهنگ قوی و منسجم است و اغلب تاثیر شگرفی بر رفتار سازمان و کارمندانش دارد (ص 21). از اینرو، باور داریم که فرهنگ سازمانی درسازمان های دولتی حاویِ ویژگی های متفاوت معنوی، مادی، عقلی و احساسی است که نحوه ی تفکر و احساسات کارمندان و شخصیت آنان که در فرآیندهای کاری ای مشخص هستند که به طرز قابل توجهی ماموریت و اهداف اساسی سازمان های دولتی را تعیین میکند مستلزم آن است. اگر چه در کل فرهنگ سازمانی به عنوان یک مفهوم در سازمان های رمانیایی کمتر شناخته شده است، و تقریبا به طرز ویژه در بخش دولتی ناشناخته است، مولفه های فرهنگ سازمانی را میتوان در موسسات دولتیِ مختلف از طریق بررسی ها ویژه پیدا کرد. ورایِ آنچه مدیران دولتی رمانیایی، سیاست مداران و کارکنان دولت به طور کلی در مورد فرهنگ و به طرزی ویژه در مورد فرهنگ سازمانی باور دارند، بر مدیریت موسسه ی دولتی، سبک رهبری، مفهوم مدیریت، رفتار کارکنان دولتی، نگرش در مورد سازمان و مشتری-شهروند تاثیر عظیمی دارند. فرهنگ سازمانی همواره در خدمت بخش خصوصی از طریق ماموریت اجتماعی این نوع موسسات است (هافستد 1996، ص 30-31). فرهنگ سازمانیِ موسسه ای دولتی بر خلاف فرهنگ سازمانی موسسه ای خصوصی، در یک قابل غیر مادی (معنوی) گسترده تر توسعه می یابد. فرهنگ موسسه ی دولتی تمامی ادراک، تفکرات و احساسات اعضایش را کنترل میکند. با این وجود، فرآیندی که از طریق آن کارکنان دولتی چگونگی کنترل محیط درونی و بیرونی را می آموزند مستلزم تمام عناصر شناختی و عاطفی است. هر چه بیش تر در یک فرهنگ زندگی کنیم، همانطور که فرهنگ قدیمی تر میشود، بیش تر بر ادراک، تفکرات و احساسات ما تاثیر میگذارد. تغییرات در محیطی که این موسسات در آن به طرز قابل توجهی عمل میکنند و موسسات دولتی را در رومانی به صورتی فرهنگی نشان میکنند. واقعیت نشان میدهد که چنانچه سازمانی مدیران دولتی و قسمتی و کارکنان دولتی اش را به طور متناوب تغییر دهد، چنین موسسه ی دولتی ای در خطر تضعیفِ فرهنگ سازمانی اش است. این اولین گام پیش از راه اندازی خلأ هویت فرهنگی است که به بیانی رسانه ای، میتواند منجر به از بین رفتن تدریجی هویت فرهنگی و میتواند بر تعادل کلی موسسه ی دولتی تاثیر بگذارد ( دیل و کندی 1982 ص 54-55 ).
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  فرهنگ سازمانی در موسسات دولتی و خصوصی

چکیده انگلیسی

Every organization, regardless of region, country or sector, has a culture of its own. The organizational culture of a public institution, as opposed to the organizational culture of a private organization, is developing within a broader spiritual matrix. The objective of the case study was to identify the type of the organizational culture within two Romanian institutions, i.e. a public (Calarasi City Hall) and a private (ACTIVE TRADING SRL) one, for a comparative perspective on their organizational culture. Regarding the research method, a questionnaire of 10 questions was applied and the answers were subject to a statistical analysis.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.