دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 42820
ترجمه فارسی عنوان مقاله

انحصار هویت گروهی در جشن موفقیت تیمی

عنوان انگلیسی
The exclusiveness of group identity in celebrations of team success
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
42820 2015 11 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Sport Management Review, Volume 18, Issue 3, August 2015, Pages 396–406

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2.بررسی متون

2.1. نظریه هویت اجتماعی

2.1.1. رقابت های ورزشی و هویت اجتماعی

2.1.2. BIRGing  (انطباق مثبت)و نظریه هویت اجتماعی

2.2. پیچیدگی هویت اجتماعی

شکل. 1. زنجیره پیچیدگی هویت اجتماعی.

2.2.1 هویت گروه های متعدد در ورزش

جدول 1: اطلاعات دانشگاه 

3. روش پژوهش

3.1. شرکت کنندگان و روش کار

3.2. مواد و تجزیه و تحلیل

4. یافته ها

4.1. عضویت درون گروهی و جشن موفقیت تیم (RQ1)

4.1.1. بودن در سایه شکوه پیروزی (انطباق مثبت)

4.1.2. انفجار

4.2. هویت های گروهی متعدد (RQ2)

4.2.1. دانشگاه و هویت تیم

4.2.2. همگرایی هویت گروه های متعدد در طول مسابقات

5. بحث

5.1. تعلق انطباق مثبت و انفجاری

5.2. انحصار هویت گروهی در جشن های موفقیت تیم

5.3. محدودیت ها

6. نتیجه گیری

ضمیمه A.خلاصه ای از مصاحبه و سوالات گروه کانونی
ترجمه کلمات کلیدی
رفتار مصرف کننده - رقابت - پیچیدگی هویت اجتماعی - نظریه هویت اجتماعی
کلمات کلیدی انگلیسی
BIRGing; Consumer behaviour; Rivalry; Social identity complexity; Social identity theory
ترجمه چکیده
(BIRGing) تمایل افراد را برای مرتبط ساختن خود به موفقیت دیگران توصیف می کند. پژوهشگران در ورزش، دانش بنیادی مربوط به BIRGing را ارائه کرده اند؛ با این حال، آنها عمیقا درگیر طرفداران ورزش نیستند تا تاثیر هویت گروه های متعدد را در جشن موفقیت تیم درک کنند. با استفاده از تئوری هویت اجتماعی و پیچیدگی هویت اجتماعی به عنوان چارچوب نظری در مطالعه حاضر، من تحقیق کیفی را با طرفداران ورزش انجام می دهم تا بفهمم که چگونه هویت گروه های متعدد، رفتار طرفداران را در پاسخ به عملکرد تیم تحت تاثیر قرار می دهد. من دریافتم که طرفداران (1) برای احساس تقویت شدۀ انحصار و تمایز BIRGing (انطباق مثبت )می کنند، و (2) هویت چندین گروه بطور معمول فراگیر را دارند که بلافاصله قبل، در طی و بعد از بازی در برابر رقبا، به یک ساختار هویت اجتماعی منحصر به فرد ملحق می شوند. من با بحث در مورد مفاهیم نظری و مدیریتی بالقوه با توجه به هویت های چندگانه گروه در زمینه های ورزشی، و همچنین رهنمودهایی برای پژوهشهای آتی نتیجه گیری کردم.
ترجمه مقدمه
انطباق مثبت (BIRGing؛ سیالدینی و همکاران، 1976) به ویژه در ورزش شایع است، که طرفداران ورزش اغلب خود را به تیم و یا ورزشکاران مورد علاقه از طریق مصرف کالای ورزشی و یا وابستگی های عمومی با یک نهاد ورزشی خاص وابسته نشان می دهند؛ با پیروی از نظریه تعادل (هایدر، 1958)، چنین رفتارهایی به افراد اجازه می دهند تا خود را به موفقیت دیگران وابسته کنند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند(سیالدینی و همکاران،1976). پدیده BIRGing برای کمکهای بعدی به متون رفتاری مصرف کننده ورزشی، از جمله مفهوم شناسایی تیم، درجه اتصال روانی فرد به یک نهاد ورزشی می تواند اساسی باشد (WANN و Branscombe،1993). با بنا کردن تئوری هویت اجتماعی (Tajfel و ترنر، 1979)، دانشمندان از شناسایی تیم به عنوان متغیری برای درک گرایش افراد به انطباق مثبت یا انطباق منفی (CORF) در زمینه های مختلف ورزشی استفاده کردند. با وجود توجه دانشمندان و پیشرفت در مطالعه انطباق مثبت (BIRGing )در رابطه با نظریه هویت اجتماعی، محققان برای تعیین تاثیر بالقوۀ هویت گروه های متعدد در چنین محیطی، عمیقا با طرفداران ورزش درگیر نیستند. محققان توصیه کرده اند که « برای محققان هویت جمعی و پرداختن به تعدد هویت یک مسئله بسیار مهم است. در ورزش، محققان برروی مفهوم هویت گروه های متعدد افراد بحث کرده اند. با این حال، چنین ملاحظاتی در متون مربوط بهBIRG (انطباق مثبت) وجود ندارد. تشخیص تاثیر هویت های متعدد گروه های هواداران در جشن موفقیت تیم ممکن است درک ما از پدیده (انطباق مثبت) BIRG را تقویت کند. به طور خاص، مفهوم پیچیدگی هویت اجتماعی، ایده ای که افراد ممکن است در هویت گروهی تداخل داشته باشند، در برخی موارد می تواند آموزنده باشد. با اذعان به کمبود پژوهش با هدف درک تاثیر هویت گروه های متعدد در انطباق مثبت BIRG، هدف این تحقیق درک بهتر این است که چگونه هویت گروه های متعدد افراد بر ارتباط آنها با یک نهاد ورزشی بر اساس دستاوردهای آن تاثیر می گذارد. به طور خاص، من یک تحقیق کیفی با طرفداران ورزش انجام دادم تا سوالات پژوهشی زیر را پاسخ دهم: RQ1: چگونه عضویت درون گروهی بر جشن طرفداران تیم پیروز تاثیر می گذارد (به عنوان مثال، انطباق مثبت، انفجار)؟ RQ2: چگونه ساختار هویتی گروه های متعدد هواداران تحت تاثیر جشن موفقیت تیم قرار می گیرد(به عنوان مثال، انطباق مثبت،انفجار)؟ مابقی این مقاله به چهار بخش تقسیم شده است. اول، من نظریه هویت اجتماعی و پیچیدگی هویت اجتماعی را بررسی کردم؛ در بررسی این نظریه ها، ملاحظه کردم که چگونه محققان آنها را در رفتار مصرف کننده ورزشی بکار برده اند. دوم، من این روش را برای مطالعه حاضر مطرح می کنم. سوم، من موضوعاتی را ارائه می کنم که از مطالعه حاضر بدست آمده اند. چهارم، من نتایج را با مفاهیم و رهنمود هایی برای تحقیقات آینده هم برای دانشگاهیان و هم برای متخصصان مطرح می کنم.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  انحصار هویت گروهی در جشن موفقیت تیمی

چکیده انگلیسی

Basking in reflected glory (BIRGing) describes individuals’ tendency to publicly affiliate themselves with successful others. Within sport, scholars have provided foundational knowledge pertaining to BIRGing; however, they have not deeply engaged with sport fans to understand the influence of multiple group identities in celebrating team success. Using social identity theory and social identity complexity as theoretical frameworks in the current study, I conduct qualitative research with sport fans to understand how multiple group identities influence fan behaviours in response to team performance. I discover that fans (1) BIRG and blast for an enhanced sense of inclusiveness and distinctiveness, and (2) possess multiple, ordinarily inclusive group identities, which converge into a highly exclusive social identity structure immediately before, during, and after games against rivals. I conclude by discussing the potential theoretical and managerial implications regarding multiple group identities in sport contexts, as well as directions for future research.