دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 97960 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

هوش تجاری و تجزیه و تحلیل کسب و کار در تحقیقات حسابداری مدیریت: وضعیت و تمرکز آینده

عنوان انگلیسی
Business intelligence & analytics in management accounting research: Status and future focus
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
97960 2018 22 صفحه PDF 48 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : International Journal of Accounting Information Systems, Volume 29, June 2018, Pages 37-58

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2. مفهوم سازی حسابداری مدیریت و هوش تجاری و تجزیه و تحلیل 

جدول 1. مرور پیشینه تحقیقات.

3. مرور پیشینه تحقیقات: روش و چارچوب سازماندهی

3.1. روش

جدول 2. تعداد مقالات در خصوص هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت.

3.2. بررسی اجمالی مطالعات هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت

جدول 3. روش های تحقیق استفاده شده.

جدول4. موضوعات تحقیق اشاره شده در پیشینه تحقیقات.

3.3. چارچوب سازماندهی

شکل 1. پنج حوزه تمرکز برای تحقیق در هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت.  

4. هوش تجاری و تجزیه و تحلیل در تحقیق حسابداری مدیریت: موضوعات و شکاف های تحقیق

4.1. توزیع اطلاعات و بازخورد سیستم برای تکالیف حسابداری مدیریت 

4.1.1. تمرکز تحقیق کنونی

4.1.2. شکاف های تحقیقاتی

4. 2 هوش تجاری و تحلیلی برای بهبود وظایف و فنون حسابداری مدیریت 

4. 2. 1 تمرکز بر پژوهش حاضر

4. 2. 2 شکاف های تحقیقاتی

4. 3 تاثیر داده های بزرگ بر حسابداری مدیریت

4. 3. 1 تمرکز بر پژوهش حاضر

4. 3. 2 شکاف های تحقیقاتی

4. 4 استفاده و رضایت از هوش تجاری و تحلیلی در زمینه های حسابداری مدیریت

4. 4. 1 تمرکز بر تحقیق حاضر

4. 4. 2 شکافهای تحقیقاتی

4. 5 هوش تجاری و تحلیلی و کیفیت داده

4. 5. 1 تمرکز بر پژوهش فعلی

4. 5. 2 شکاف های تحقیقاتی

4. 6 خلاصه ای از موضوعات، شکاف ها و سوال های پژوهشی

5.  نتیجه گیری از بحث

جدول5: نمونه هایی از سوالات پژوهشی با توجه به هوش تجاری و تحلیلی و حسابداری مدیریت

پیوست1: تعداد مقالات در ژورنال های IS/IT علمی که هوش تجاری و تحلیلی را مد نظر قرار دادند. 

پیوست2. مقدمه ای از مقالات مربوط به BI و A و حسابداری مدیریت، که توسط موضوعات پژوهشی سازمان یافته است

پیوست 3  فهرست ژورنال ها
ترجمه کلمات کلیدی
هوش تجاری، حسابداری مدیریت، اطلاعات بزرگ، تجزیه و تحلیل،
کلمات کلیدی انگلیسی
Business intelligence; Management accounting; Big data; Analytics;
ترجمه چکیده
مدیران اجرایی، تکنولوژی، داده و تجزیه و تحلیل را به عنوان یک نیروی تبدیل در تجارت میدانند. بسیاری از سازمان ها از فناوری های هوش تجاری و تجزیه و تحلیل (BI&A) برای حمایت از گزارش دهی و تصمیم گیری استفاده می کنند. به طور سنتی حسابداری مدیریت مولفه حمایت اصلی برای تصمیم گیری و کنترل در یک یک سازمان است. در نتیجه، پیوند واضحی با فناوری های هوش تجاری و تجزیه و تحلیل دارد و همچنین می تواند از کاربرد این فناوری های جدید سود برد. این نشان دهنده یک حوزه تحقیق جالب برای حسابداری و محققان سیستم اطلاعات دانشگاهی (AIS) است. با این حال، بررسی پیشینه تحقیقات در مجلات حسابداری و سیستم های اطلاع رسانی درجه یک نشان می دهد که تا به امروز، تحقیقات کمی بر روی این پیوند متمرکز شده است. این مقاله پیشینه تحقیقات را با اشاره به چند شکاف تحقیق بررسی می کند و یک چارچوب برای مطالعه رابطه بین هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت ارائه می دهد.
ترجمه مقدمه
فناوری های هوش تجاری و تجزیه و تحلیل، جمع آوری داده ها، تحلیل و توزیع اطلاعات را تسهیل می کند و برای حمایت از تصمیم گیری طراحی شده اند. با توجه به اینکه حسابداری مدیریت یک فعالیت حمایت کننده تصمیم است، بین هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت ارتباط آشکاری وجود دارد (AICPA، 2013؛ کوکینز، 2009؛ کوکینز و مایسل، 2014). این پیوند مهم است، زیرا هوش تجاری و تجزیه و تحلیل در دستور کار شرکت های بزرگ بسیاری قرار دارد (کلمبوس 2014؛ کلمبوس 2015؛ تحقیقات و بازارها، 2015؛ PwC، 2016)؛ و مدیران اجرایی بر این باورند که تجزیه و تحلیل داده ها و حمایت تصمیم بهتر، ارزشی برای شرکت های آنها ایجاد می کند (البشیر و همکاران، 2013؛ کایرن و همکاران، 2014). بنابراين، حسابداري مديريت از یکپارچه کردن موفقیت آمیز تکنیک های هوش تجاری و تجزیه و تحلیل در وظايف حسابداري مديريتي بسيار بيشتر سود برده است. این علاقه نیز در دستورکار گروه های حرفه ای حسابداری منعکس شده است، تا در سال 2016، مؤسسه حرفه ای حسابداران مدیریت ، با ارائه کمک های مالی برای انجام مطالعات در این حوزه، برای تحقیق در مورد "تحلیل" فراخوان داد (CIMA، b 2016). با توجه به تمرکز کسب و کار فعلی بر هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و اهمیت مدیریت مشاهده شده آن، این قلمرو راه حل باید یک حوزه تمرکز تحقیق سیستم اطلاعات دانشگاهی باشد. با این حال، مفسران خاطر نشان کرده اند که اگرچه "پتانسیل برای مطالعه راه حل هوش تجاری به طور کلی و پیامدهای آن برای تصمیم-گیری و کنترل وجود دارد، درک کنونی ما در مورد این توسعه ها در دانشگاه حسابداری بسیار محدود است" (گرانلند، 2011، ص 10) برای ارزیابی اینکه آیا این شروط معتبر هستند یا خیر، جستجوی گسترده تحقیقاتی در بیش از 60 مجله حسابداری و سیستم اطلاع رسانی انجام می شود. بررسی پیشینه تحقیقات ضروری است، زیرا آنها سبب صرفه-جویی در زمان و تلاش پژوهشگران آینده می شوند و منجر به پیشرفت کارآمد دانش جدید و رشته می شود (وبستر و واتسون، 2002). اهداف خاص این بررسی دوگانه هستند: 1. مرور و ارزیابی منتقدانه حجم و محتوای پیشینه تحقیقات که بر رابطه بین هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت متمرکز شده است. 2. بر اساس مرور، شکاف های تحقیقاتی و فرصت ها برای پژوهش های آینده را برجسته می کند. این مقاله به شرح زیر سازماندهی شده است. بخش 2 ارتباط بین هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت را مفهوم سازی می کند. این امر ضروری است، زیرا تعاریف متعددی از هوش تجاری و تجزیه و تحلیل مورد استفاده وجود دارد و در مورد اینکه چگونه این فناوری با سایر فناوری های نوظهور مانند داده های کلان، یادگیری ماشینی و اینترنت اشیاء مرتبط است، سردرگمی وجود دارد. بخش 3 که مرور پیشینه تحقیقات دومرحله ای را توضیح می دهد، در ابتدا یک مرور از موضوعات اخیر در مقالات سیستم اطلاعاتی را ارائه می دهد و سپس مقدمه ای از مقالات انتخاب شده برای مرور دوم در ارتباط بین حسابداری مدیریت و هوش تجاری و تجزیه و تحلیل را ارائه می دهد. بخش 4 شامل مرور و یافته ها است، که در 5 موضوع شناسایی شده در طول تجزیه و تحلیل مقالات و خلاصه ای از سؤالات تحقیقاتی که در آینده مورد بررسی قرار می گیرد، سازمان یافته است. بخش 5 نتیجه گیری است.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  هوش تجاری و تجزیه و تحلیل کسب و کار در تحقیقات حسابداری مدیریت: وضعیت و تمرکز آینده

چکیده انگلیسی

Executives see technology, data and analytics as a transforming force in business. Many organizations are therefore implementing business intelligence & analytics (BI&A) technologies to support reporting and decision-making. Traditionally, management accounting is the primary support for decision-making and control in an organization. As such, it has clear links to and can benefit from applying BI&A technologies. This indicates an interesting research area for accounting and AIS researchers. However, a review of the literature in top accounting and information systems journals indicates that to date, little research has focused on this link. This article reviews the literature, points to several research gaps and proposes a framework for studying the relationship between BI&A and management accounting.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.