دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 44520
ترجمه فارسی عنوان مقاله

تراز نامه بعنوان مدل اطلاعات

عنوان انگلیسی
The Balance Sheet as Information Model ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
44520 2015 5 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Economics and Finance, Volume 24, 2015, Pages 339–343

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

واژگان کلیدی

1.مقدمه

2.روش

3.نتیجه

4.نتیجه گیری

جدول 1: عوامل تاثیرگذار برعامل سودتراز

جدول 2. مقادیر ضریب کشش
ترجمه کلمات کلیدی
ترازنامه - مدل تعادل - سود انباشته - رگرسیون
کلمات کلیدی انگلیسی
balance sheet; blance model; retained earnings; regression
ترجمه چکیده
این مقاله، امکان استفاده از عوامل تعیین کننده ترازنامه به عنوان مدل اطلاعات را بررسی می کند که برای مدلسازی موقعیت مالی یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. ثابت می شود که یکی از عوامل تعیین کننده اصلی مطروحه در تراز نامه و نشان دهنده ی کارایی شرکت، عامل سود انباشته است و عوامل موثر بر مقدار سود انباشته مورد بررسی قرار می گیرند.مقاله مدل اقتصادی-ریاضی رگرسیون چندگانه را پیشنهاد و الگوی حداکثرسازی سود ترازنامه را بیان می کند.
ترجمه مقدمه
تاریخچه درازمدت توسعه حسابداری چندین مدل تراز عرضه می کند. مدل سنتی ترازنامه را می توان در فرمول 1. A=P معرفی نمود که A دارایی و P قسمت بدهی ترازنامه است. این مدل معاملاتی ایجاد می کندکه بر اساس تاثیرشان بر ارز تراز متفاوت هستند. معادله حسابداری را می توان به شیوه ای دیگر می توان معرفی نمود: 2.A=C+O که C حقوق صاحبان سهام و O بدهی است. این نوع معادله حسابداری نشان می دهد که دارایی از طریق حقوق صاحبان سهام سازمان و بدهی هایی پرداختی برنامه ریزی شده بدست می آید. اگر حقوق صاحبان سهام را به سرمایه مشارکتی مالکان و سرمایه متراکم تقسیم کنیم معادله حسابداری به صورت زیر می شود: A-O=CC+AC که CC سرمایه مشارکتی و AC سرمایه متراکم است. این معادله ادعا می کند که افزایش ارزش داریی یا کاهش بدهی در طی دوره ای منجر به افزایش سود خالص در این دوره می شود در حالیکه سرمایه مشارکتی و سود انباشته ثابت می ماند. براین اساس می توان فرض نمود که یکی از عوامل تعیین کننده اصلی ارائه شده در ترازنامه و افزایش کارایی شرکت، عامل سود انباشته است. از این حیث تعیین تاثیر این عوامل بر عامل تعیین کننده سود انباشته براساس داده های ترازنامه جالب توجه است.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  تراز نامه بعنوان مدل اطلاعات

چکیده انگلیسی

The article examines the opportunity of using the balance sheet determinants as information model for the economic-mathematical modeling of financial position of an organization. It is proved that one of the main determinants presented in a balance sheet and indicating the efficiency of a company is the determinant of retained earnings and the factors affecting the amount of retained earnings are studied. The article suggests an economic-mathematical model of multiple regression and states the balance sheet profit maximization pattern.