دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 46509 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

روش TOPSIS مبتنی بر ANP برای انتخاب موقعیت آپارتمان خدماتی تایوان

عنوان انگلیسی
An ANP based TOPSIS approach for Taiwanese service apartment location selection
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
46509 2015 7 صفحه PDF 16 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Asia Pacific Management Review, Volume 20, Issue 2, June 2015, Pages 49–55

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده


کلمات کلیدی


1. مقدمه


2. انتخاب موقعیت


3. ANP 


4. TOPSIS


5. مطالعه موردی


جدول 1. تعاریف معیار انتخاب


شکل 1. سلسله مراتب آپارتمانهای خدماتی تایوان برای انتخاب موقعیتهای مناسب.


جدول 2. تشابهات جفت جفت چشم اندازها.


جدول 3. تشابهات جفت جفت در چشم انداز ترافیک با توجه به فرودگاه.


جدول 4. سوپرماتریس قبل از همگرایی.


جدول 5. سوپرماتریس پس از همگرایی.


جدول 6. وزن کل هر معیار.


جدول 8. نتایج تکنیک اولویت سفارش با شباهت به راه حل ایده آل (TOPSIS).


6. نتیجه گیری
ترجمه کلمات کلیدی
فرایند شبکه تحلیلی - روش دلفی فازی - آپارتمان - تکنیک برای اولویت سفارش با شباهت به راه حل ایده آل
کلمات کلیدی انگلیسی
Analytic network process; Fuzzy Delphi method; Service apartment; Technique for order preference by similarity to ideal solution
ترجمه چکیده
شیوه دلفی فازی، فرایند شبکه تحلیلی (ANP) و تکنیک اولویت سفارش با شباهت به راه حل ایده آل (TOPSIS) در این مقاله به منظور کمک به آپارتمانهای خدماتی تایوان برای انتخاب موثر موقعیتهای مناسب یکپارچه شده اند. از شیوه دلفی فازی، که می تواند منجر به انتخاب معیار بهتر شده، برای اصلاح مطالعات قبلی به منظور ایجاد یک سلسله مراتب استفاه می شود. با درنظر گرفتن وابستگی بین معیار انتخاب در این سلسله مراتب، از ANP برای بدست آوردن وزن معیار استفاه شده. به منظور جلوگیری از محاسبه و مقایسه جفت جفت ANP، از TOPSIS برای درجه بندی پیشنهادات متناوب استفاده می شود. با توجه به سلسله مراتب مبتنی بر سه چشم انداز و 12 معیار مهم، موقعیتهای مناسب آپارتمانهای خدماتی تایوان می توانند بطور موثر انتخاب شوند. بعلاوه، با ادغام شیوه دلفی فازی، ANP و TOPSIS، این مطالعه می تواند تصمیمات بهتری را برای موقعیتهای مناسب بگیرد. به منظور شرح نحوه استفاده از شیوه دلفی فازی، ANP و TOPSIS در موضوع انتخاب موقعیت، کاربرد آنها در یک مورد واقعی صورت می گیرد.
ترجمه مقدمه
تصمیم گیری در مورد موقعیت مورد توجه بسیاری از جوامع علمی و تجاری قرار گرفته است. تصمیم گیری در مورد انتخاب موقعیت بسیار مهم است. در صنعت هتلداری، موقعیت مناسب نه تنها به افزایش سود و سهم بازار کمک کرده، بلکه ممکن است راحتی اقامت مسافر را نیز بالا برد. برآوردن نیازهای مشتری یا بالا بردن راحتی اقامت مستقیما وفاداری مشتری را افزایش می دهد. در سالهای اخیر، آپارتمانهای خدماتی که خدمات بلندمدت هتل را برای افراد تجاری ارائه داده به یک صنعت روبه رشد در تایوان تبدیل شدند. آپارتمان خدماتی یک گزینه خوب برای اقامت راحت، خانوادگی و اقتصادی است. به منظور کاهش هزینه تاجر از پیدا کردن محل اقامت و بهبود عملکرد عملیاتی، انتخاب موقعیت یکی از مهمترین موضوعات آپارتمانهای خدماتی است. "سو و یانگ" از عدد فازی مثلثی برای ارائه نظرات کارشناسی استفاده کرده و شیوه دلفی فازی را ایجاد کردند. حداکثر و حداقل ارزش نظرات کارشناسی با عنوان دو نقطه پایانی از اعداد فازی مثلثی، و معیار هندسی نیز با عنوان درجه عضویت اعداد فازی مثلثی برای اثر ناخواسته آماری و اجتناب از تاثیر ارزشهای زیاد ارائه شدند. مزیت شیوه دلفی فازی ساده بودن آنست. تمام نظرات کارشناسان می توانند در یک بررسی گنجانده شوند. از اینرو، این شیوه می تواند انتخاب معیار بسیار موثری را ایجاد کند. ANP توزین بسیار دقیق معیار را انجام داده، هرچند وابستگی بین عوامل موجود در مسائل تصمیم گیری را درنظر می گیرد. متاسفانه، ANP به تشابهات جفت جفت با توجه به تعداد و وابستگی عوامل و پیشنهادات متناوب نیاز دارد. این اشکال (زیان) ANP با استفاده از TOPSIS رفع می شود. از اینرو، فرایند انتخاب کوتاه می شود. با ترکیب شیوه دلفی فازی، ANP و TOPSIS؛ این مطالعه می تواند در زمینه انتخاب موقعیت آپارتمانهای خدماتی تایوان در کوتاه مدت با درنظر گرفتن وابستگی بین عوامل، تصمیم گیری بهتری داشته باشد که این مطالعه را از سایر مطالعات متمایز می کند. ابتدا بررسی مفهومی انتخاب موقعیت بیان شده، سپس، ANP و TOPSIS بعنوان ابزارهای انتخاب تشریح می شوند. شیوه جامع مفهوم انتخاب موقعیت مناسب برای آپارتمان خدماتی تایوان در بخش 5 ارائه شده است. بخش 6 نیز شامل نتیجه گیری می باشد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  روش TOPSIS مبتنی بر ANP برای انتخاب موقعیت آپارتمان خدماتی تایوان

چکیده انگلیسی

The fuzzy Delphi method, analytic network process (ANP), and technique for order preference by similarity to ideal solution (TOPSIS) are integrated in this paper to help Taiwanese service apartments to effectively select the optimal locations. The fuzzy Delphi method, which can lead to better criteria selection, is used to modify previous studies to construct the hierarchy. Considering the interdependence among the selection criteria in the hierarchy, ANP is then used to obtain the weights of the criteria. To avoid calculation and additional pairwise comparisons of ANP, TOPSIS is used to rank the alternatives. According to the hierarchy based on three perspectives and 12 important criteria, optimal locations for Taiwanese service apartments can be more effectively selected. Moreover, by integrating the fuzzy Delphi method, ANP, and TOPSIS, this study can make better decisions for optimal locations. To illustrate how the fuzzy Delphi method, ANP, and TOPSIS are applied in the location selection problem, their application to a real case is also performed.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.