دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 97742
ترجمه فارسی عنوان مقاله

اجرای نوآوری تجاری و اجتماعی از طریق سند حسابداری: یک مقدمه

عنوان انگلیسی
Performing business and social innovation through accounting inscriptions: An introduction
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
97742 2018 5 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Accounting, Organizations and Society, Available online 20 March 2018

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1. مقدمه

2. ثبت حسابداری: نگرانی های نظری

3. شیوه های تئوری و مقالات در این بخش ویژه
ترجمه چکیده
این مقاله مقدماتی تلاشی است برای ارائه فضایی که پیامدهای حرکت از تصور حسابداری برای معرفی به حسابداری به عنوان اسناد برای یک رویکرد انتقادی و بین رشته ای برای مطالعات حسابداری را نشان می دهد. هدف این مقاله ارائه آغازی است برای بازتاب در مورد اینکه آیا نقش مثبتی دارد که اسناد حسابداری بیش از اعتقادات مثبت گرا به قدرت نمایش خود نقش دارند و یک رویکرد ساخت گرا که منجر به ایجاد نهادها قدرتمند و غالب مانند حسابداری می شود. می خواهیم به بحث و تبادل نظر در مورد چگونگی طراحی مجدد شیوه های حسابداری برای انجام یک نقش پیشگیرانه در ارتقاء نوآوری های مدیریتی، اشکال مختلف توانمند سازی، توسعه راهکارهای مدیریت عملی و میانجی گری های چندگانه سازمانی، علایق اجتماعی و اقتصادی در این مطالعات سنتی حسابداری که اثرات شیوه های حسابداری رهایی بخش و توانمند را نشان می دهد و درعین حال حفظ موضع انتقادی و عقلانی بپردازیم.
ترجمه مقدمه
طبق مقاله نشریه رابسون (1992)، آثار تحقیقی بر روی اسناد حسابداری گسترش یافته است. تعداد اندکی بررسی تأثیر چنین مفهومی را در تحقیقات حسابداری و برخی از آثار ابتدایی تعیین کرده اند، مانند مطالعات صورت گرفته توسط چوآ(1995)، رابسون (1991، 1992) و پرستون، کوپر و کومبز (1992)، که به طور گسترده ای بر موفقیت این و مفاهیم مربوط به نظریه شبکه بازیگر (ANT، لاتر، 1987) در حسابداری تاکید شده است. ثبت اصطلاحی است که "به تمام انواع تغییرات اشاره دارد که از طریق آن یک موجودیت به شکل یک علامت، یک بایگانی، یک سند، یک تکه کاغذ یا یک نشان صورت خارجی به خود می گیرد". دیدگاه ثبت به شدت از درک نشانه شناسی معانی چیزها از لحاظ زنجیره های ارجاعی نشات می گیرد. با توجه به نقش مهمی که فرآیند مرجع علمی در آغاز مطالعات بازی کرده است بر نقش دستگاه های علامت گذاری و تسلسل آنها از آزمایشگاه تا متون علمی تأکید می کند. بنابراین، از نظر برونو لاتور و سنت فکری که در ANT ریشه دارد، ثبت بالاتر از یک عملی مادی و نشانه گذاری است. ثبت عملیاست که مهارت مانور نیاز دارد. این کار مادی است زیرا شامل نشانه های دنیا است، و نشانه شناسی است زیرا بوسیله روابط به هم تنیده که به یک صفحه نمایش بصری نفوذ می کند، معنی را ایجاد می کند. بنابراين ثبت می تواند به عنوان یک نمایش مادی از معنی توصیف شود. این موضوع چگونه حسابداری مناسب را انجام می دهد؟ حسابداری، به عنوان یک فعالیت، با ثبت ها و با دستگاه های ثبتی پر شده است. حسابداری یک فعالیت ثبتی در خود و به وسیله خود است. کتابهای حسابداری، شاخص ها، جداول، فرم ها و نمودارها، فرمول ها و مدل ها، ماتریس های ریسک و گزارش ها حاوی ثبت هستند و آن را ایجاد می کنند که اساسا قابل ردیابی اند و به دلیل اینکه آنها از طریق فضاهای سازمان یافته برای آنها حساب می کنند جریان دارند، منطقی است. در نظر گرفتن حسابداری به عنوان یک ابزار ثبتی کمک می کند که به لحاظ نظری، محدودیت های آن به عنوان یک دستگاه بازنمایی ، به دلیل عدم امکان حسابداری به عنوان یک ماشین پاسخ معنی دهد. این دیدگاه همه را مجبور می کند تا مشروعیت خود را در شیوه های کاری فراتر از این توانایی های تمثالی ببینند و شکاف معرفت شناختی است که از طریق آن نفوذ تئوری و شیوه حسابداری غیر اقتصادی (به عنوان مثال اجتماعی، سیاسی، روان شناختی)، غیر علمی (به عنوان مثال روایت )، و غیر مثبت گرا (به عنوان مثال ساخت گرا) را نشان می دهد. اما این تغییر از حسابداری به عنوان اظهارنامه به حسابداری به عنوان ثبت برای رویکرد انتقادی و بین رشته ای به مطالعات حسابداری چیست؟ این مقاله مقدماتی، بخش ویژه AOS که به شرح زیر است، و کارگاه آموزشی در دانشگاه گالوی در سال 2013 مقالات در این بخش از آن آغاز شده است، سعی دارند تا پاسخ به این سوال بالا را پیدا کنند و محلی را برای بازتاب در مورد اینکه آیا نقش مثبتی که ثبت حسابداری ورای اعتقادات مثبت گرا قدرت بازنمایی ایفا می کند و یک رویکرد ساخت گرا که منجر به ایجاد نهادهای قدرتمند و غالب می شود یک علم است یا حسابداری را ارائه کند. می خواهیم به بحث و تبادل نظر در مورد چگونگی طراحی مجدد شیوه های حسابداری برای انجام یک نقش پیشگیرانه در ارتقاء نوآوری های مدیریتی، اشکال مختلف توانمند سازی، توسعه راهکارهای مدیریت عملی و میانجی گری های چندگانه سازمانی، علایق اجتماعی و اقتصادی در این مطالعات سنتی حسابداری که اثرات شیوه های حسابداری رهایی بخش و توانمند را نشان می دهد و درعین حال حفظ موضع انتقادی و عقلانی بپردازیم.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  اجرای نوآوری تجاری و اجتماعی از طریق سند حسابداری: یک مقدمه

چکیده انگلیسی

This introductory essay tries to provide a space for reflecting on the implications of the move from conceiving of accounting as representations to accounting as inscriptions for a critical and interdisciplinary approach to accounting studies. It aims to offer a venue for reflecting on whether there is a positive role that accounting inscriptions play beyond a positivist belief in its representational powers and a constructivist approach that leads to the creation of powerful and dominating institutions such as ‘accounting’. We would like to foster a debate on how accounting practices can be re-designed to perform a proactive role in prompting managerial innovation, different forms of empowerment, development of pragmatic management solutions and the mediation of multiple organizational, social and economic interests in the tradition of those accounting studies that expose the emancipatory and enabling effects of accounting practices while maintaining a critical and intellectually solid stance.