مقالات ISI فراحافظه : 72 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
دانش فراشناختی مربوط به حافظه، فراحافظه نامیده می شود و عبارت است از دانش دربارۀ حافظه. فراحافظه به دانش شخص دربارۀ فرآیند،کارکرد، تحول، کاربری و گنجایش سیستم حافظۀ انسان به طور اعم و به خود حافظه به طور اخص اطلاق می شود. وجه اشتراک تعاریف ارایه شده برای فراحافظه، توجه به دانش حافظه است. با وجود اینکه دانش حافظه یک مفهوم مبهم است، اما برای اشاره به دانش عمومی، گنجایش و محدودیتهای سیستم حافظه و چگونگی به کارگیری راهبردها به کار رفته است.
در این صفحه، تعداد 72 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع فراحافظه آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

Subjective Memory Complaints in healthy older adults: Fewer complaints associated with depression and perceived health, more complaints also associated with lower memory performance