مقالات ISI حافظه کاذب : 156 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
حافظه کاذب به یاد آوری رویدادهایی در گذشته اشاره دارد که اتفاق نیافتاده است. حافظه کاذب در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه شیوع بیشتری دارد. این حافظه می‌تواند تحت تأثیر گروه قرار گرفته و علائم بیماری را تشدید کند. حافظه کاذب دو نوع اصلی دارد: 1) بازخوانی یا بازشناسی رویدادهای دروغی، به این علت که ردیابی های دقیق جایگزین بیش از ردیابی هایی دقیق تجربه واقعی به حافظه برگشته است.، 2) بازخوانی و بازشناسی رویدادهای کاذب به این علت که ردیابی های کلی از آن رویداد بیشتر از ردیابی های دقیق از رویداد به حافظه برگشته است. وجود حافظه کاذب در طول دوران کودکی شایع تر از دوران نوجوانی و بزرگسالی می باشد. این که کودکان اغلب نسبت به حافظه کاذب آسیب پذیر هستند. امروزه حافظه کاذب به عنوان یکی از خطاهای حافظه و عوامل تأثیر گذار در ایجاد آن در حوزه روان شناسی شناختی پژوهش‌های متعددی را به خود اختصاص داده است. یکی از عوامل موثر در ایجاد حافظه کاذب استرس‌ها ومحرک‌های هیجانی است.
در این صفحه، تعداد 156 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع حافظه کاذب آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

Models that allow us to perceive the world more accurately also allow us to remember past events more accurately via differentiation

The processing of semantic relatedness in the brain: Evidence from associative and categorical false recognition effects following transcranial direct current stimulation of the left anterior temporal lobe