دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 50183
ترجمه فارسی عنوان مقاله

توسعه تجارت الکترونیک در کشاورزی – تحقیق صورت گرفته در لهستان

عنوان انگلیسی
The Development of Electronic Commerce in Agribusiness – The Polish Example ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
50183 2015 7 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Economics and Finance, Volume 23, 2015, Pages 1314–1320

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2. توسعه تجارت الکترونیکی به عنوان پدیده ای پیچیده و تکاملی

3. توسعه تجارت الکترونیکی در تجارت محصولات کشاورزی لهستانی

جدول 1. تجارت الکترونیک در شرکت فنلاندی و لهستانیدر سال 2013

جدول 2. بازار الکترونیکی محصولات کشاورزی

4. نتیجه گیری
ترجمه کلمات کلیدی
تجارت الکترونیکی - بازار الکترونیکی - کسب و کار کشاورزی - لهستان
کلمات کلیدی انگلیسی
electronic commerce; electronic marketplaces; agribusiness; Poland
ترجمه چکیده
توسعه فن آوری اطلاعات و اینترنت باعث شده که از آنها به طور فزاینده ای در تجارت محصولات کشاورزی استفاده شود. تجارت الکترونیک تاثیر ملموسی بر روش کسب و کار انجام شده و ساختار بازار داشته است. هدف از این تحقیق بررسی توسعه تجارت الکترونیکی در تجارت محصولات کشاورزی است. آنالیز و بررسی بر روی کشور لهستان انجام شده است، لهستان کشوری است که بازار کشاورزی آن ساختار خاصی دارد. نشان داده شده که توسعه تجارت الکترونیکی در تجارت محصولات کشاورزی لهستانی در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و همزمان در حال تغییرات تکاملی است. در این مقاله همچنین به نمونه هایی از مناطقی که در حال حاضر از تجارت الکترونیکی در تجارت محصولات کشاورزی لهستانی استفاده می کننده اشاره شده و پتانسیل توسعه آن آینده نیز بیان شده است.
ترجمه مقدمه
فناوری اطلاعات به طور فزاینده ای در کسب و کار استفاده می شود. این فناوری ها بر روابط بین مصرف کنندگان و شرکت ها تاثیر دارند و تغییراتی را در روش انجام کسب و کار و در ساختار بازار ایجاد کرده اند. فناوری اطلاعات از طریق کاهش هزینه ها، و ورود به بازارهای جدید باعث شده که بسیاری از شرکت ها به مزیت رقابتی نسبت به رقبای خود دست یابند. این تغییرات به تجارت محصولات کشاورزی، که در بسیاری از کشورها بخش مهمی از اقتصاد است،نیزاعمال شد. تجارت محصولات کشاورزی بخش مهمی از اقتصاد کشور لهستان است، کشوری که پس از دوران گذار اقتصادی، در سال 2004 عضو اتحادیه اروپا شد. بخش مهمی از فن آوری اطلاعات مورد استفاده در شرکت ها از طریق تجارت الکترونیک نمایش داده می شود. هدف از این مقاله ارزیابی سطح استفاده از تجارت الکترونیکی در تجارت محصولات کشاورزی لهستان و روش های ممکن توسعه آن در آینده است. آنالیزصورت گرفته براساس تحلیل محتوای کیفی وب سایت های تجارت محصولات کشاورزی و داده های کمی نهادهای آماری مانند یوروستات و دفتر آمار اصلی لهستان(GUS) می باشد. برخی از نمونه های استفاده از تجارت الکترونیکی در جهان و در لهستان از مراجع موجود در مورد این ذکر شده است.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  توسعه تجارت الکترونیک در کشاورزی – تحقیق صورت گرفته در لهستان

چکیده انگلیسی

The development of information technology and the Internet make it, they are increasingly being used in agribusiness. Electronic commerce has had a tangible impact on the way business is conducted and the structure of markets. The aim of the study is to assess the development of electronic commerce in agribusiness. The analysis was conducted on the example of Poland, which is a country with a specific structure of the agricultural market. It is shown that the development of electronic commerce in Polish agribusiness is at an early stage of development and at the same time is a process of evolutionary changes. The article also pointed to examples of current areas of application of e-commerce in Polish agribusiness and the potential future directions of its development.