دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 82937
ترجمه فارسی عنوان مقاله

چشم انداز تفکیک در اجرای مدل کسب و کار دایره ای: تصاویری از پوشاک سوئدی

عنوان انگلیسی
A decoupling perspective on circular business model implementation: Illustrations from Swedish apparel
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
82937 2018 32 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Journal of Cleaner Production, Volume 171, 10 January 2018, Pages 630-643

ترجمه کلمات کلیدی
مدل های کسب و کار مدرن، اقتصاد مدرن، جدا کردن، مدل های کسب و کار پایدار، تئوری نهادی، سیستم خدمات محصول،
کلمات کلیدی انگلیسی
Circular business models; Circular economy; Decoupling; Sustainable business models; Institutional theory; Product-service-systems;
ترجمه چکیده
در این مقاله بر پایه مفهوم جداسازی، از نظریه نهادی در مطالعات سازمانی، این مقاله توضیح داده شده است که چگونه سازمانها تقاضای دایره ای را کاهش می دهند. هفت شرکت ادبی سوئدی که لباس های مورد استفاده خود را به عنوان یک شکل از تعامل با مدل کسب و کار دایره ای آغاز کرده اند، به عنوان نمونه مورد مطالعه قرار می گیرند. این مقاله نشان می دهد که چگونه برون سپاری و جداسازی داخلی این شرکت ها را قادر می سازد تا مدل کسب و کار خود و راه اصلی ایجاد ارزش از خواسته های در حال ظهور را از بین ببرند. این همچنین نشان می دهد که شرکت ها به طور فعالانه با تأثیر خواسته های سازمانی برای دایرکتوری، با ایجاد این خواسته ها با منافع خود سازگار هستند. به این ترتیب، مفهوم جداسازی، بینش کلیدی را در توسعه و پیاده سازی یا عدم وجود آن در مدل های کسب و کار دایره ای فراهم می کند.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  چشم انداز تفکیک در اجرای مدل کسب و کار دایره ای: تصاویری از پوشاک سوئدی

چکیده انگلیسی

Drawing on the concept of decoupling, from institutional theory in organizational studies, this paper explains how organizations mitigate demands for circularity. Seven Swedish apparel companies that have started collecting used clothes as a form of engagement with circular business models serve as case studies. The paper shows how outsourcing and internal separation allow these companies to buffer their business model and core way of creating value from emerging demands. It also shows how companies pro-actively work at influencing institutional demands for circularity by making these demands compatible with their own interests. The concept of decoupling thereby provides key insights into the development and implementation, or absence thereof, of circular business models.