دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 84325
ترجمه فارسی عنوان مقاله

شش سیگمای ناب برای بهینه سازی درمان تزریقی : استفاده بیمارستانی تفکر ناب برای بهبود مدیریت انسداد

عنوان انگلیسی
Lean Six Sigma for Intravenous Therapy Optimization: A Hospital Use of Lean Thinking to Improve Occlusion Management
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
84325 2018 9 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Journal of the Association for Vascular Access, Volume 23, Issue 1, March 2018, Pages 42-50

فهرست مطالب ترجمه فارسی


چکیده

پیش زمینه

کلید واژه ها

مقدمه 

شش سیگمای ناب 

مراحل DMAIC

بهبود عملکرد فرایند با بررسی و حذف دلایل اصلی 

شیوه ها 

مراحل DMAIC 

جدول 1 : مرحله 1 : تعریف 

اهداف و مقاصد

تمرکز بر ضایعات تدارک پزشکی و دارویی به وسیله 

جدول 2 : مرحله 2 : ارزیابی 

جدول 3 : مرحله 3 : تحلیل 

جدول 4 : مرحله 4 : بهبود 

جدول 5 : مرحله 5 : کنترل 

نتایج 

جدول 6 : خط پایه 2014 باتغییر رابط جایگزین منفی برای رابط ضد رفلاکس 2016-2015 

الگوریتم ارزیابی وضوح سوند وریدی مرکزی بدون کانال 

جدول 7- خط پایه استفاده TPA در سال 2014 با تغییر رابط جایگزین منفی با رابط ضد رفلاکس 2016-2015

بحث 

خط زمانی 1 : تحلیل سال تقویمی و مداخلات از 2007 تا 2016

محدودیتها 

نتایج 
ترجمه چکیده
پیش زمینه: بهبود مداوم، بخش ضروری فرهنگ بیمارستانی است. این امر با شناسایی فرصتها برای بهبود روی می دهد که بر بازدهی تاثیر داشته و صرفه جویی به همراه دارد. روش : بررسی شیوه های مربوط به ابزار انسداد، به وسیله پرستاران تیم ارزیابی انسداد، و عملیات بیمارستانی در بیمارستان هارتفورد با استفاده از روش شش سیگمای ناب انجام شده است. تغییر پذیری فعالساز پلاسمینوژن بافتی و انسداد ابزار مرکزی دسترسی وریدی شناسایی شدند. با استفاده از مشاهده، ارزیابی عملکرد، و تحلیل دلیل ریشه، شیوه ها، سیاستها و تجهیزات بیمارستانی برای فرایند مدیریت انسداد بررسی شدند. تیم از استراتژی شش سیگما با استفاده از تعریف، ارزیابی، تحلیل، بهبود و کنترل اجزا استفاده کرد که یک روش منظم و مبتنی بر داده بوده که بر حذف نقایص (ضایعات) تمرکز دارد. مداخلات بر مبنای ارزیابی اجرا شده توسط تیم با استفاده از تعریف، ارزیابی، تحلیل، بهبود و شیوه کنترل از جمله جایگزینی منفی رابطهای بلا استفاده با رابطهای بلااستفاده ضد رفلاکس و ارزیابی تیم متخصص قبل از استفاده از فعالساز پلاسمینوژن بافتی شروع شد. نتایج : در دوره مطالعه 26 ماهه، بیمارستان هاتفورد، کلا 69 درصد کاهش در استفاده فعالساز پلاسمینوژن بافتی را نشان داد که نماینده صرفه جویی کلی 26 ماهه 107.315 دلار است. صرفه جویی هزینه دیگر در زمینه های فلاشینگ، ضایعات فلاشینگ و در کاهش در مصرف رابطهای بلااستفاده دیده شده است. ضرایب فشارخون مرتبط با خط مرکزی پس از مداخله به عنوان یک نتیجه دور از انتظار ثانویه به میزان 36 درصد بدست آمد، که منجر به صرفه جویی بیشتر در ارتباط به درمان این شرایط ایجاد شده بیمارستانی بدون بازپرداخت شد. نتایج: این مطالعه، تاثیر استفاده از تفکر ناب و شیوه شش سیگما به عنوان ابزاری در صرفه جویی مالی بیمارستان را بررسی کرده که منجر به نتیجه های بهتر بیمار شده است.
ترجمه مقدمه
ابزارهای دسترسی به رگ مرکزی (CVAD)، مسدود کننده سونداژ هستند، که از 3 تا 79 درصد می باشند. شکل گیری تروما روی یک CVAD، فرایند فیزیولوژیک طبیعی در پاسخ به ورود ماده خارجی به بدن است. بلافاصله پس از ورود سونداژ درون وریدی (IV)، سلولها به سطح چسبیده و پوشش فیبری را تشکیل می دهد. این پاسخ بدن بلافاصله پس از ورود شکل گرفته و ممکن است در اطراف و درون سوند در هر زمان در حین فرایند درمان Iv شکل بگیرد. انسداد سوند تروماتیک درون لومن، یک مجموعه غیر عفونی معمولی، مرتبط با خروجیهای منفی افت گشودگی ( 43درصد)، جایگزینی ابزار ( 29 درصد)، برداشتن وسیله (14درصد)، و ویزیتهای بیمارستانی (15درصد) باشد که همه فرایند درمان را به تاخیر انداخته و یا آن را مختلف می کنند، و رشد بیمار به سمت اهداف درمانی را آهسته کرده، و طول بستری بیمارستانی و هزینه مراقبت را افزایش می دهند. سوندهای مرکزی وارد شده محیطی (PICCs)، نوعی از CVAD، دارای شاخص بالاتری از انسداد به نسبت دیگر سوندهای مرکزی وارد شده به قفسه سینه می باشد که در حالت بالقوه مربوط به عواملی مانند ورود به رگهای کوچکتر محیطی، منطقه سطحی بزرگتر، استفاده از اندازه های 3F-6F با لومنهای چندگانه، و یا قطر سوند کوچکتر می باشد. فعالیتهای مربوط به PICC ها برای مدیریت داروهای IV و راه حلهای مورد نیاز برای فلاشینگ، مکش خون، و ارتباط و عدم ارتباط رابطهای بلا استفاده، منجر به تغییرات فشار در سوند شده، که موجب رسول سلول خونی شریانی در لومن سوند شه که به عنوان رفلاکس شناخته می شود. رفلاکس، مرتبط با تغییرات فشار فیزیولوژیک و مکانیکی است که خون رد به داخل لومن سونداژ وارد می کند، و خروج رسوب خونی در شاخص انسداد سوند مشارکت دارد. رفلاکس خون در انتهای ترمینال سوند موجب انسداد سوند می شود. حرکات بیمار، انعطاف ماهیچه، و سرفه، همه منجر به تغییرات فشار و رفلاکس در سوند می شود.چون سوند دستکاری شده است، خون به صورت متناوب به سوند باز گردانده می شود. این رسوبات خون روی سوند ممکن است تا حدودی با فلاشینگ آب نمک تمیز شود. زمانی که فلاشینگ لومن سوند، مناسب بوده و یا رسوبات پروتئین خوب به صورت کامل یا جزئیانتهای پایانه سوند را مسدود کند، این انسداد در انتهای پایانه سوند از نمونه گیری خون و انفوزیون مایعات جلوگیری می کند.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  شش سیگمای ناب برای بهینه سازی درمان تزریقی : استفاده بیمارستانی تفکر ناب برای بهبود مدیریت انسداد

چکیده انگلیسی

This study examined the influence of using Lean Thinking and Six Sigma methodology as a tool in saving hospital money, resulting in better patient outcomes.