دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 43872 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

تاثیر مکمل های دانش در عملکرد زنجیره تامین از طریق تبادل دانش

عنوان انگلیسی
The impact of knowledge complementarities on supply chain performance through knowledge exchange
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
43872 2015 12 صفحه PDF 22 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
تولید محتوا برای سایت شما
پایگاه ISIArticles آمادگی دارد با همکاری مجموعه «شهر محتوا» با بهره گیری از منابع معتبر علمی، برای کتاب، سایت، وبلاگ، نشریه و سایر رسانه های شما، به زبان فارسی «تولید محتوا» نماید.
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای سایت یا وبلاگ شما
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای کتاب شما
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای نشریه یا رسانه شما
  • و...

پیشنهاد می کنیم کیفیت محتوای سایت خود را با استفاده از منابع علمی، افزایش دهید.

منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Expert Systems with Applications, Volume 42, Issue 6, 15 April 2015, Pages 3029–3040

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2. پس زمینه نظری

2.1 ابعاد مکمل دانش

2.2 دو نوع مختلف دانش در یک شاخه زنجیره تأمین

شکل 1. ساختار مرتبه دوم KC

 3.2 تبادل دانش و عوامل تعین کننده  آن.

3. مدل تحقیقاتی

 3.1. مکمل های دانش و تبادل دانش

 3.2 اعتماد بین سازمانی و تبادل دانش

3.3. یکپارچگی  IOS و تبادل دانش

3.4. رابطه بین شرکا و تبادل دانش

3.5 تبادل دانش و عملکرد زنجیره تامین.

4. روش

 4.1. نمونه و جمع آوری داده ها 

 4.2 اندازه گیری ها

شکل 2. مدل تحقیق. 

5. تجزیه و تحلیل داده ها و نتایج

1.5 مدل اندازه گیری

جدول 1 ترکیب نمونه. 

جدول 2 ماتریس ساختار عاملی بار ها و بار متقاطع.

 5.2 مدل ساختاری

5.3 تجزیه و تحلیل چند گروهی

جدول 3 نتایج آزمون های روایی همگرا

6. بحث و نتیجه گیری

 6.1. بحث

6.2 محدودیت ها و پژوهش های آینده

جدول 4 همبستگی سازه ها و میانگین واریانس استخراج شده (AVE) 

شکل 3. نتایج آزمایش PLS مدل پیشنهادی. 

جدول 5: نتایج آزمون فرضیه ها

جدول 6 مقایسه مسیرهای ساختاری بین نمونه خریدار و تامین کننده. 

3.6 کاربرد ها

ضمیمه A. آیتم ها

ضمیمه B. نتایج CFA مرتبه دوم
ترجمه کلمات کلیدی
مکمل دانش - تبادل دانش - سیستم های اطلاعات درون سازمانی (IOS) ادغام - اعتماد درون سازمانی - مدیریت زنجیره تامین
کلمات کلیدی انگلیسی
Knowledge complementarities; Knowledge exchange; Inter-organizational information systems (IOS) integration; Inter-organizational trust; Supply chain management
ترجمه چکیده
مکمل دانش (KC) یک موضوع مهم نظری و عملی در روابط بین شرکت ها است. با این حال، در تحقیقات KC ، اجزای KC و چگونگی به دست آوردن مزایای KC روشن نیست. علاوه بر این، تعداد کمی از مطالعات تجربی، تاثیر KC بر عملکرد بین شرکت ها را بررسی کرده اند. هدف از این مطالعه شناسایی ابعاد KC و بررسی تجربی رابطه بین KC، تبادل دانش بین شرکت و عملکرد زنجیره تامین است. برای جمع آوری داده ها از 70 خریدار و تامین کننده برای تست مدل پیشنهادی استفاده شده است. در هر دو نمونه خریدار و تامین کننده ، نتایج نشان می دهد که رابطه بین تبادل دانش و عملکرد زنجیره تامین مثبت و معنی دار است. ما همچنین ارتباط مثبتی بین تبادل دانش و ویژگی های روابط بین سازمانی مانند اعتماد بین سازمانی و یکپارچگی سیستم های اطلاعاتی بین سازمانی، پیدا کردیم. در حالی که ارتباط KC به تبادل دانش در نمونه خریدار، مثبت و معنی دار بود، اما این ارتباط در نمونه تامین کننده قابل توجه نبود.
ترجمه مقدمه
تعداد کمی از شرکت ها می توانند تمام منابع مورد نیاز برای کارکرد موثر را کنترل کنند. دانش توسط شرکت ها به عنوان مهم ترین منبع استراتژیک ، در نظر گرفته می شود. اگر یک شرکت در یک حوزه خاص علمی ضعیف باشد و داشتن آن دانش برای به دست آوردن مزایای رقابتی ضروری باشد ، شرکت اقدامات هدفمندی مانند تشکیل اتحاد های استراتژیک برای دسترسی به دانش انجام می دهد.این اتحاد ها بیشتر توسط شرکت هایی که نیازهای متقابل به تبادل دانش دارند ایجاد می شوند. با این حال، بسیاری از اتحاد ها موفق نیستند . شکست اتحادهای استراتژیک ممکن است ناشی از انتخاب شریک ضعیف یا مدیریت ضعیف اتحاد باشد. یک معیار مهم برای انتخاب شریک ، نیاز به دانش مکملی است که نمیتوان آن را به صورت داخلی و به موقع یا کم هزینه توسعه داد مفهوم مکمل های دانش (KC) در تئوری اقتصادی مکمل ها ریشه دارد .در کسب دانش مکمل ، شرکا برای اهداف اقتصادی با هم همکاری می کنند. هدف اول این مطالعه، بررسی ساختار KC با شناسایی ابعاد آن در زمینه مدیریت زنجیره تامین است. KC به دانش هر یک از شرکا اشاره می کند و به عنوان مواد خام عمل می کند که برای ایجاد ارزش به روش همکاری استفاده می شود. در این تعریف، ایجاد ارزش با همکاری با استفاده از دانش مکمل شریک، انجام می شود. به منظور دستیابی به ارزش از طریق هم افزایی (ارزش هم افزایی)، دانش مکمل باید تبادل شود و در میان همکاران زنجیره تامین استفاده شود. ایده کلی در روابط بین سازمان ها این است که روابطی ترتیب دهند تا بوسیله تبادل، به اشتراک گذاری یا توسعه مشترک محصولات، فن آوری ها یا خدمات به مزایای متقابل دست یابند. مطابق با این ایده ها، پژوهشگران متعددی بر اقدامات موثر برای اجرای ارزش هم افزایی تاکید می کنند . با این حال، تحقیقات تجربی در مورد ارتباط KC و تبادل دانش اندک است . بنابراین، هدف دوم این مطالعه بررسی رابطه بین KC و تبادل دانش است. علاوه بر این، مطالعات نظری اندکی در مورد روابط علی بین KC و مدیریت ارتباط بین سازمانی انجام یافته است . مطالعات مدیریت دانش (KM) نشان می دهد که تبادل دانش ممکن است تحت تاثیر ویژگی های روابط بین سازمان ها قرار گیرد. از این رو، ما تلاش می کنیم با بررسی ویژگی های روابط بین سازمانی، درک خود را از تبادل دانش افزایش دهیم. به طور خاص، از یکپارچگی سیستم های اطلاعاتی بین سازمانی (IOS) به عنوان راهی برای تبادل دانش، تداوم روابط و اعتماد به عنوان عوامل مورد نیاز برای تبادل دانش، استفاده کنیم. در این مقاله، ما یک مدل تحقیق در زمینه روابط خریدار و تامین کننده در یک زنجیره تامین ارایه داده و فرضیه ها را با استفاده از داده های جمع آوری شده از 70 جفت خریدار و تامین کننده در دو تولید کننده بزرگ خودرو و یک شرکت خدمات مخابراتی مورد تست قرار می دهیم. خریداران و تامین کنندگان دارای دانش تخصصی در حوزه های خود هستند و دانش آنها مکملی برای موفقیت های رقابتی آنهاست. هماهنگی لازم بین خریداران و تامین کنندگان زمینه مناسب برای مطالعه KC و تبادل دانش در روابط خرید و فروش فراهم می آورد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله تاثیر مکمل های دانش در عملکرد زنجیره تامین از طریق تبادل دانش

چکیده انگلیسی

The extent of knowledge complementarities (KC) is an important theoretical and practical issue in inter-firm relationships. However, extant research on KC is not clear about what constitutes KC and how the benefits of KC are realized. Further, few empirical studies have examined the impact of KC on inter-firm performance. The purpose of this study is to identify the dimensions of KC and to empirically examine the relationships among KC, inter-firm knowledge exchange, and supply chain performance. We have used data collected from 70 matched pairs of buyer and supplier in a procurement dyad to test a proposed model. In both sample sets, the results show that the relationship between knowledge exchange and supply chain performance was positive and significant. We also found positive relationships between knowledge exchange and inter-organizational relationship characteristics such as inter-organizational trust and inter-organizational information systems integration. While the path from KC to knowledge exchange was positive and significant in the buyer sample, it was not significant in the supplier sample.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.