دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 85034 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

بررسی نوآوری مدل کسب و کار، خدمات و تولید

عنوان انگلیسی
Product, service, and business model innovation: A discussion
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
85034 2018 8 صفحه PDF 12 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
تولید محتوا برای سایت شما
پایگاه ISIArticles آمادگی دارد با همکاری مجموعه «شهر محتوا» با بهره گیری از منابع معتبر علمی، برای کتاب، سایت، وبلاگ، نشریه و سایر رسانه های شما، به زبان فارسی «تولید محتوا» نماید.
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای سایت یا وبلاگ شما
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای کتاب شما
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای نشریه یا رسانه شما
  • و...

پیشنهاد می کنیم کیفیت محتوای سایت خود را با استفاده از منابع علمی، افزایش دهید.

سفارش تولید محتوا کد تخفیف 10 درصدی: isiArticles
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Manufacturing, Volume 21, 2018, Pages 165-172

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده


کلمات کلیدی


1.مقدمه


2. زمینه


3. شکاف تحقیق


4. روش 


5. ابعاد بالقوه‌ی تمایز 


6. گفتگو و نتیجه‌گیری 


تحقیقات آینده باید
ترجمه کلمات کلیدی
نوآوری مدل کسب و کار، نوآوری محصول، نوآوری خدمات، توسعه محصول جدید، توسعه خدمات جدید، تنوع
کلمات کلیدی انگلیسی
Business Model Innovation; Product innovation; Service innovation; New product development; New service development; Diversification;
ترجمه چکیده
نوآوری مدل کسب و کار بیش از پیش در مدیریت راهبردی اهمیت دارد که برای تعداد رو به افزایشی از سازمان‌ها مزیت‌های رقابتی سرنوشت‌سازی را ایجاد می‌کند. این امر به‌ویژه در حوزه‌های مربوط به راهبردها و کارآفرینی پایدار در شرکت‌ها حائز اهمیت است، زیرا نوآوری‌های فنی به‌تنهایی و به طور روزافزون موجب بهبود در عملکردهای اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی می‌شوند. علی‌رغم افزایش پژوهش‌ها در حوزه‌ی نوآوری مدل کسب و کار، در میان دانشگاهیان و متخصصان همچنان در رابطه با این حوزه ابهامات مفهومی وجود دارد. این ابهام موجب بروز مشکلاتی نه‌تنها در درک کردن مسائل مهم در موفقیت شرکت‌ها بلکه در درک کردن چگونگی ارتباطِ نوآوری مدل کسب و کار با فرآیندهای توسعه‌ی خدمات و محصولات می‌شود. برای بررسی این مسائل، مباحثی را ارائه می‌دهیم که این نوآوری مدل کسب و کار را به حوزه‌های ثابت‌تری از نوآوری در خدمات و محصولات پیوند می‌دهند. برای آغاز کردن این گفتگو، با استفاده از جستجوی پایگاه‌های داده‌ای کلیدواژگان ساختاریافته و روش نمونه‌گیری گلوله برفی با ارجاع متقابل، ادبیات پژوهشی جامعی را ارائه دادیم. براساس یافته‌های این ادبیات پژوهشی، دو گروه کانونی با نمایندگان صنعتی مشخص کردیم که به اولین مجموعه از ابعاد متمایزکننده‌ی بالقوه منجر شدند. هدف از این کار افزایش شفافیت مفهومی برای پژوهشگران دانشگاهی و تصمیم‌گیرندگان صنعتی است. برای بهبود بخشیدن به درکمان از چگونگی ایجاد ارتباط بین نوآوری مدل کسب و کار و نوآوری‌ در خدمات و محصولات، می‌توانیم اثربخشی و کارآیی پژوهش‌ها و پیاده‌سازی آنها را در این حوزه افزایش دهیم.
ترجمه مقدمه
به دلیل مسائل زیست‌محیطی فشارآور، مانند: تغییرات اقلیمی [1]، فقدان تنوع زیستی [2] و استهلاک منابع [3]، همچنین مشکلات اجتماعی، مانند: فقر شدید، که به طور فزاینده‌ای در فقیرترین کشورها [4] ریشه دوانیدند و یا افزایش نابرابری در کشورهای صنعتی‌شده [5]، [6]، انتقال به سیستم اقتصادی‌اجتماعی پایدارتر بیش از پیش مطلوب به نظر می‌آید. در تسهیل بخشیدن به این انتقال و ارائه‌ی منابع و قابلیت‌های ضروری، بخش خصوصی نقش بسیار مهمی را دارد [7]. در سازمان‌هایی که از این انتقال پشتیبانی می‌کنند، در راستای محقق ساختن جاه‌طلبی‌های آنها در حوزه‌ی پایداری، نوآوری مدل کسب و کار نقطه‌ی اهرمی بسیار مهم به شمار می‌رود [8] زیرا نوآوری فن‌آوری به‌تنهایی بازده نزولى در پی دارد [9]. باوجوداین، بسیاری از متخصصان به نظر می‌رسد که با نوآوری خدمات و محصولات آشناتر هستند و مفهومِ مدلِ کسب و کار همچنان برایشان نامشخص است [10]. به‌عنوان اولین گام در جهت بررسی این ابهامِ مفهومی و برای هدایت کردن انتخاب‌های تنوع‌بخشی شرکت‌ها همچنین ارائه‌ی اساس محکم‌تری برای تحقیقات دانشگاهی، درباره‌ی تفاوت‌های بین نوآوری مدلِ کسب و کار، خدمات و محصولات حرف می‌زنیم. این گفتگو را با ارائه‌ی اولین مجموعه از ابعادِ بالقوه برای ایجاد تمایز شروع می‌کنیم. ساختار کلی این مقاله به شرح زیر است: ابتدا، شکاف پژوهشی در بخش 2، روش تحقیق در بخش 3 و توضیحی از یافته‌ها در بخش 4 ارائه می‌شوند. این مقاله با گفتگو درباره‌ی نتایج و پیشنهادهایی برای پژوهش‌های آینده در بخش 5 به پایان می‌رسد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله بررسی نوآوری مدل کسب و کار، خدمات و تولید

چکیده انگلیسی

Business model innovation is increasingly recognised to be a central part of strategic management that generates the decisive competitive advantages for a growing number of organisations. This is particularly relevant in the areas of corporate sustainability strategy and sustainable entrepreneurship, since technological innovations in isolation yield increasingly incremental economic, social and environmental performance improvements. Despite the surge of research into business model innovation, there is still conceptual ambiguity among academics and practitioners about business model innovation. This lack of clarity not only poses issues for understanding what makes companies successful, but also for understanding how business model innovation relates to product and service development processes. To address these issues, we suggest a discussion that links sustainable business model innovation to the more established fields of product and service innovation. To start this conversation, we conducted a comprehensive literature review using structured keyword database searches and cross-reference snowballing. Based on the literature findings, we conducted two focus groups with industry representatives, resulting in the proposition of a first set of potential differentiation dimensions. The intended contribution is increased conceptual clarity for academic researchers and industrial decision makers. By improving our understanding of how business model innovation relates to product and service innovations, we can increase the effectiveness and efficiency of sustainable business model innovation research and implementation.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.