مقالات ISI رژیم نرخ ارز : 166 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
نرخ ارز، به عنوان یکی از عوامل کلان اقتصادی، همواره مورد توجه جامعۀ اقتصادی و مالی قرار داشته است. در واقع، این نرخ بیانگر شرایط اقتصادی کشورها بوده و عاملی جهت مقایسۀ اقتصاد ملی با اقتصاد ملل دیگر است. از این رو، انتخاب سیاست های ارزی با توجه به شرایط اقتصادی به گونه ای که منجر به استقرار سیستم مناسب نرخ ارز شود نه تنها می-تواند راهی در سمت گیری رشد و توسعه باشد، بلکه به نوبۀ خود بر عوامل کلان دیگر نیز اثرگذار خواهد بود. بحث رژیم ارزی از مهم ترین و تأثیرگذارترین مباحث در حوزۀ اقتصاد کلان و اقتصاد بین الملل است. نوع رژیم ارزی در هر کشوری مدیریت پولی و بازرگانی و تراز پرداخت ها و بخش بانکی و به طور کلی حوزۀ وسیعی از متغیرهای اقتصادی در هر کشور را تحت تآثیر قرار می دهد. از سوی دیگر، انتخاب نوع رژیم ارزی نیز به نوبۀ خود تحت تأثیر شرایط اقتصادی کشورهاست و جدا از آن صورت نمی پذیرد. تنوع این الگوها از یک طرف ناشی از پیچیدگی رفتار نرخ ارز و از طرف دیگر ناشی از اهمیت آن در زمینۀ مناسبات تجارت بین الملل و سیاست گذاری در قبال تراز پرداخت هاست. البته، باید توجه داشت که سیاست های ارزی بسته به نوع رژیم ارزی از کانال های مختلفی متغیرهای کلان اقتصادی را تحت تآثیر قرار می دهد.
در این صفحه، تعداد 166 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع رژیم نرخ ارز آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.