مقالات ISI تجارت منطقه ای : 107 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
نقش تجارت آزاد در تحکیم صلح و بهبود استحکام اقتصادی، از حدود دو قرن پیش مورد تاکید اقتصاددانان مختلف بوده است. از حدود سه دهه پیش نیز شاهد امضای قراردادهای متعدد تجارت آزاد، به‌ویژه میان کشورهایی با فاصله جغرافیایی نزدیک بوده‌ایم؛ کشورهایی که تلاش کرده‌اند با امضای قرارداد تجارت آزاد، علاوه بر کمک به استحکام روابط سیاسی، شرایط تمرینی مناسبی، برای تولیدکنندگان خود درجهت ورود به عرصه رقابت اقتصادی بین‌المللی ایجاد کنند. چنین سیاست های تجاری که باعث تسهیل تجارت و همکاری های اقتصادی بین دو یا چند کشور می شوند، دامنه وسیع و گسترده دارند. اگرچه در مراحل اولیه ممکن است این سیاست ها بسیار محدود باشند، ولی در مراحل بعدی گسترش بیشتری می یابند. البته باید توجه داشت که تشکیل یکپارچگی اقتصادی همواره منطق اقتصادی ندارد، بلکه گاهی نیز انگیزه های سیاسی و فرهنگی همانند برقراری امنیت در منطقه، وجود فرهنگ و مذهب مشترک باعث شکل گیری یکپارچگی می شود. در بسیاری از مواقع کشورهای همسایه برای جلوگیری از تنش های سیاسی و بروز جنگ، پیمان های همکاری تجاری و اقتصادی تشکیل می دهند.
در این صفحه، تعداد 107 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع تجارت منطقه ای آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

On the macro-economic impact of bioenergy and biochemicals Introducing advanced bioeconomy sectors into an economic modelling framework with a case study for the Netherlands

Trade reshapes the regional energy related mercury emissions: A case study on Hubei Province based on a multi-scale input-output analysis