مقالات ISI ادغام بازار سهام : 89 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
پس از موج پذیرش متقابل شرکت های پذیرفته شده در بورس های بین المللی،طی سال های اخیر شاهد رویکرد جایگزین با عنوان ادغام بورس های اوراق بهادار در سطوح ملی و جهانی هستیم. تجربه بعضا دشوار برخی بورس ها، ناشران و سرمایه گذاران در انطباق با مقررات پذیرش و معاملات و اختلاف قوانین ارزی بین مناطق مختلف، بازارهای سرمایه را که بر توسعه شبکه ارتباطی با همتایان بین المللی خود اصرار دارند، ترغیب کرد تا روشی دیگر را برگزینند. این تحول در شرایطی روی می دهد که جریان آزاد سرمایه های بین المللی فراهم است و نیازهای فن آوری بورس ها به سرعت خیره کننده ای تامین می شود. راه اندازی سامانه های معامله از راه دور، افزایش سرعت معاملات در کسری بسیار کوچک تر از ثانیه، توسعه مراکز داده پردازی قدرتمند، تعدیل ساعات معاملاتی در دو سوی اقیانوس اطلس و نیز تمدید ساعات دادوستد در بورس ها برای معامله همزمان در ش رق آسیا، اروپا و ایالات متحده همگی از جمله زمینه هایی است که فعالان بازار سرمایه را به ادغام بورس ها ترغیب کرده است. از سویی، نباید از ذهن دور داشت که ظهور رقبای جدید برای بورس ها و فعالیت سامانه های غیربورسی، انگیزه ای دیگر برای ادغام و هم افزایی توان بورس ها ایجاد کرده است که همانا میل به بقا و حفظ سهم بازار است. سهم بورس های سنتی توسعه یافته در رقابت با همتایان نوظهور به مراتب کاهش یافته است و بر اساس آمار غیررسمی در حال حاضر بین 50 تا 75 درصد حجم معاملات در برخی بازارهای اروپایی در سامانه های فرابورسی انجام می شود. ازاین رو، دست اندرکاران بورس های سنتی نگران از دست رفتن جایگاهشان هستند و ادغام را راهکاری جایگزین و مطلوب می بینند.
در این صفحه، تعداد 89 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع ادغام بازار سهام آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.