مقالات ISIمرکانتلیسم : 46 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
نظریه مرکانتلیسم اولین نظریه ای است که در در اواسط قرن هفدهم و در انگلستان در تجارت بین الملل مطرح شد. این نظریه که به مرکانتلیسم شهرت یافت ذخایر طلا و نقره را به عنوان پایه ثروت ملی و عاملی تعیین کننده در برقراری مبادلات خارجی کشورها می دانست. تز اصلی نظریه مرکانتلیسم این بود که هر کشوری باید کوشش کند تا بیشتر صادر نماید و کمتر وارد نماید تا در نهایت به مازاد تراز بازرگانی دست یابد (جدول حاوی مبادلات بدهکار و بستانکار یک کشور با کشورهای دیگر و سازمانهای بین‌المللی که به شکلی مشابه با حسابهای درآمد و مخارج شرکتها تنظیم می‌شود) از آنجایی که وسیله پرداخت مبادلات طلا یا نقره بود بنابراین مازاد تجاری کشور به افزایش ذخایر فلزات قیمتی (طلا و نقره) می انجامید.
در این صفحه، تعداد 46 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع مرکانتلیسم آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.
تعیین ترتیب نمایش مقالات
وضعیت ترجمه سال انتشار تعداد صفحات کد مقاله

Improvement of pectinase, xylanase and cellulase activities by ultrasound: Effects on enzymes and substrates, kinetics and thermodynamic parameters

Historia Global vs. Eurocentrismo: revisión historiográfica, análisis de consumo y un caso de estudio comparativo entre China y Europa (1730-1808)

ArtículoIndustria y servicios en Baleares, 1950-2015: la desindustrialización regional en una economía terciariaIndustry and services in the Balearic Islands, 1950-2015: The regional de-industrialisation in a tertiary economy