مقالات ISI بازار سهام اروپا : 101 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
با رشد تمایل به معاملات فرامرزی در اروپا، تلاشهایی برای ادغام بورسها به منظور سهولت اجرای معاملات در کشورهای مختلف این قاره آغاز شد. مطالعات صورت گرفته بر این بازارها نشان می دهند که ادغام سبب کاهش هزینه ها و پیچیدگی های معاملات بین المللی خواهد شد. با این حال، به رغم همجواری و مشابهتهای قانونی، مالی و حقوقی برخی کشورهای این حوزه، همچنان موانعی بر سر تشکیل بورسهای ادغامی و بهره گیری از مزایای این فرایند وجود دارد. البته پس از معرفی واحد پول مشترک اروپا و گسترش آن میان کشورهای قاره سبز، ریسک مرتبط با تغییرات ناگهانی نرخ ارزهای مختلف برای فعالان بورسی و سرمایه گذاران اروپایی کاهش یافت؛ ضمن آنکه توسعه فرهنگ سهامداری در اروپا، سرمایه گذاری فرامرزی میان ساکنان این منطقه را افزایش داد. پیشتر اقتصاد اکثر کشورهای اروپایی مبتنی بر نظام مالی بانک محور بود؛ حال آ نکه، در اروپای امروز انتشار سهام یکی از رو شهای اصلی تامین مالی به حساب می آید. به عنوان مثال، در بریتانیا بیش از 20 درصد خانوارها در دهه 1990 میلادی سهام مدار بودند؛ ولی یک دهه پیش از آن این رقم تنها 10 درصد خانوارها بود.
در این صفحه، تعداد 101 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع بازار سهام اروپا آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.