مقالات ISI اهرم مالی : 98 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
در محاسبه اهرم مالى به بخش مالى صورت سود و زیان توجه مى شود. در اینجا که رابطه بین سود قبل از بهره و مالیات به عنوان یک متغیر مستقل، و سود هر سهم به عنوان یک متغیر وابسته توجه مى شود. درجه اهرم مالى نشان دهنده درصد تغییر سود هر سهم در ازاء یک درصد تغییر سود قبل از بهره و مالیات است. اهرم در مالیه، اصطلاحی است برای اشاره به نوعی روش تکثیر کردن سود یا زیان. به عبارت دقیق تر اهرم به معنی قرض کردن پول به منظور چندبرابر کردن درآمد حاصل از دادوستد است. اهرم هاى مالى با توجه به ویژگى هائى که دارند و تفسیرهائى که از آنها مى شود کاربردهاى متعدد و گوناگونى دارند و کاربرد آنها در مدیریت مالى بسیار متداول است. کاربرد اصلى اهرم هاى مالی، پاسخ این سؤال است که چرا اندک تغییر در رقم سود قبل از بهره و مالیات باعث تغییر شدید در سود هر سهم مى شود. دومین خاصیت اهرم مالی، توجیه اشتباهاتى است که در پیش بینى هاى سود هر سهم رخ مى دهد. یک شرکت رقمى را براى سود قبل از بهره و مالیات خود پیش بینى مى کند و سود هر سهم را بر مبناى آن تعیین مى کند سپس درجه اهرم مالى را (براساس رقم پیش بینى شده براى سود قبل از بهره و مالیات) محاسبه مى کند؛ در این حالت براى محاسبه خطاى پیش بینى سود هر سهم باید درجه اهرم مالى را در درصد تغییرات متعلق به سود قبل از بهره و مالیات ضرب کرد.
در این صفحه، تعداد 98 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع اهرم مالی آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.