دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 50606 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

طراحی برای سفارشی‌سازی انبوه: تنوع محصولی در برابر تنوع فرایند

عنوان انگلیسی
Design for mass customization: Product variety vs. process variety
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
50606 2011 6 صفحه PDF 16 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : CIRP Annals - Manufacturing Technology, Volume 60, Issue 1, 2011, Pages 169–174

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده


کلمات کلیدی


1. مقدمه


2. تنوع محصولی


3. تنوع فرایند


4. ارزش


شکل 1. ویژگی‌های ارزش [15].


5. تنوع محصول در برابر تنوع فرایند 


6. ارزیابی تنوع فرایند و محصول به واسطه تاثیرگذاری‌شان بر ارزش ادراکی مشتری


7. موردکاوی: صنعت تولید کفش


شکل 2. سنجه ارزش.


شکل 3. شبیه‌سازی و مدل‌سازی شبکه ارزش


شکل 4. نمودار گروه تولید کفش


شکل 5. سنجه ارزش کفش.


8. بحث


9. نتیجه‌گیری 


تقدیر و تشکر
ترجمه کلمات کلیدی
طراحی کردن - مشتری گرایی - انواع
کلمات کلیدی انگلیسی
Design; Customization; Variety
ترجمه چکیده
سفارشی‌سازی انبوه (MC) تبدیل به واقعیت شده است و قابل اغماض به عنوان یکی از استراتژی‌های پیشرو در توجیه مشتریان و اطمینان به شرکت‌ها برای بقاء در بازارهای امروز نیست. به واسطه تغییرپذیری محصول یا تغییرپذیری فرایند، MC ارائه‌پذیر است. نحوه رسیدن به MC با استفاده از هردو رویکرد مسئله اصلی این مقاله است. بعد از مرور کلی آثار مرتبط، تاثیرگذاری تغییرپذیری طراحی بر کل ارزش تولیدی محصول به واسطه رویکرد سنجه مطالعه می‌شود. موردکاوی صنعت کفش نیز، برطبق تجربه پروژه اروپایی تحت عنوان دوروتی، ارائه می‌شود. © 2011 CIRP.
ترجمه مقدمه
برای بقا در اقتصاد رقابتی امروز، و توجیه مشتریان خواهان‌تر، شرکت‌ها سفارشی‌سازی انبوه (MC) را اجرا می‌کنند که به صورت تولید محصولات شخصی با قیمتی مشابه با قیمت تولید انبوه (MP) تعریف می‌شود [1]. MC را می‌توان به تنوع محصول و فرایند ارائه داد. تنوع محصول به عنوان گوناگونی محصولات تعریف می‌شود که سیستم تولید برای بازار فراهم می‌کند [2]. تنوع فرایند گوناگونی و پیچیدگی در فرایندها با توجه به تنوع محصولی و بدیل‌های فرایند برای هر متغیر محصولی است [3]. طراحی محصولات برای MC هنوز چالش اصلی برای شرکت است، بنابراین رویکرد سنجه‌محور را پیشنهاد می‌کنیم که قادر به ارزیابی هردو مطلب تنوع محصولی و فرایند برطبق تاثیرگذاری‌شان بر ارزش ادراکی برای مشتری است، چون در MC کل شبکه ارزش به مشتری می‌پردازد که گرداننده اصلی‌اش است. تنوع محصولی و تنوع فرایند به ترتیب در بخش‌های 2 و 3 ارائه شده‌اند، و در ادامه ارزش را در بخش 4 تعریف می‌کنیم. تاثیرگذاری هردو مطلب تنوع محصول و فرایند را بر ارزش ادراک مشتری در بخش 5 و 6 تعریف می‌کنیم، کل روش با استفاده از سنجه ارزش شرح داده می‌شود. در بخش 7، موردکاوی در صنعت تولید کفش مطرح می‌شود و در بخش 8، بحث ارائه می‌شود.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  طراحی برای سفارشی‌سازی انبوه: تنوع محصولی در برابر تنوع فرایند

چکیده انگلیسی

Mass customization (MC) has become a reality and cannot be neglected as one of the leading strategies in satisfying customers and assuring companies survival in today's markets. MC can be offered either via product variability or process variability. How this is achieved using both approaches is the main core of this article. After an overview of related works, the influence of design variability on the overall generated value of the product is studied via a metric approach. A case study of the shoe industry is also presented, based on the experience of a European project called Dorothy.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.