دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 43522 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

تشخیص و ﺑﺎزﯾﺎﺑﯽ ﺧﻄﺎھﺎی ﻧﺮم اﻓﺰاری در ﺳﯿﺴﺘﻢ ھﺎی ﺑﺤﺮاﻧﯽ زﻣﺎن واﻗﻌﯽ: ﯾﮏ روﯾﮑﺮد ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ اﺗﺼﺎل سست است

عنوان انگلیسی
Software fault detection and recovery in critical real-time systems: An approach based on loose coupling
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
43522 2014 6 صفحه PDF 15 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
تولید محتوا برای سایت شما
پایگاه ISIArticles آمادگی دارد با همکاری مجموعه «شهر محتوا» با بهره گیری از منابع معتبر علمی، برای کتاب، سایت، وبلاگ، نشریه و سایر رسانه های شما، به زبان فارسی «تولید محتوا» نماید.
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای سایت یا وبلاگ شما
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای کتاب شما
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای نشریه یا رسانه شما
  • و...

پیشنهاد می کنیم کیفیت محتوای سایت خود را با استفاده از منابع علمی، افزایش دهید.

سفارش تولید محتوا کد تخفیف 10 درصدی: isiArticles
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Fusion Engineering and Design, Volume 89, Issues 9–10, October 2014, Pages 2272–2277

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2پشت زمینه

3تشخیص و بازیابی خطاها در سیستم زمان واقعی

3.1تعریف سیستم 

3.2معماری

3.3مدیریت خدمات و تصدی خدمات

3.4طراحی خدمات

4کنترل سیستم از راه دور

5 بازیابی خطاRHبرای سیستم

5.1انواع گسل ها

5.2بازیابی از خطای سرویس

5.3. تجزیه و تحلیل زمان بازیابی

 6نتیجه گیری
ترجمه کلمات کلیدی
هندلینگ از راه دور - نرم افزار - تحمل خطا - اتکاپذیری - زمان حقیقی
کلمات کلیدی انگلیسی
ITER; Remote handling; Software; Fault tolerance; Dependability; Real-time
ترجمه چکیده
سیستم های مدیریت از راه دور (RH)برای بازرسی، تغییر و نگهداری اجزای موجود در دستگاه ITER مورد استفاده قرار می گیرند و به عنوان مثال نمونه ای از سیستم مأموریت حیاتی هستند. شکست در یک سیستم بحرانی ممکن است موجب آسیب، زیان های مالی قابل توجه و از دست رفتن زمان آزمایش شود و اعتماد به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های آن باشد. با این حال، حتی اگر نرم افزار برای سیستم های کنترل RH با استفاده از بهترین شیوه ها توسعه یافته باشد، سیستم ممکن است با توجه به گسل ها (اشکالات ناشناخته)، خرابی های سخت افزاری و غیره از بین رفته باشد. بنابراین سیستم های بحرانی نیازمند توانایی تحمل گسل ها و پس از وقوع آنها هستند. با این حال، طراحی مؤلفه های شناسایی خطرات و مکانیزم بازیابی خطرات ناشی از الزامات به موقع، رشد در مقیاس و تعاملات پیچیده است. در این مقاله، اثربخشی رویکرد معماری سرویس گرا به تحمل گسل در سیستم های زمان واقعی بحرانی مورد بررسی قرار می گیرد. ما از اجرای یک نمونه اولیه برای مدیریت خدمات با یک سیستم کنترل RH تجربی و دستکاری صنعتی استفاده می کنیم. تحمل خطا بر اساس استفاده از سطح بالایی جداسازی بین سرویس ها برای بازیابی گسل های گذرا با استفاده از راه اندازی مجدد سرویس است. در صورتی که فرایند بازیابی موفق نباشد، اگر در یک ماژول نرمافزار انتقادی، خطا وجود نداشته باشد، سیستم همچنان میتواند استفاده شود.
ترجمه مقدمه
سیستم های کنترل از راه دور RHبرای بازرسی، تغییر و نگهداری اجزای موجود در دستگاه ITER مورد استفاده قرار می گیرند. شکست در یک سیستم مأموریتی بحرانی مثل RH ممکن است موجب آسیب و شاید حتی بیشتر، از دست رفتن زمان آزمایشی شود، بنابراین قابلیت اطمینان یکی از مهمترین ویژگی های آن است. با این وجود، حتی اگر نرم افزار سیستم RH با استفاده از فرآیندهای توسعه معتبر ایجاد شده باشد، ممکن است سیستم با توجه به گسل های ناشناخته، خرابی های سخت افزاری و غیره از بین رفته باشد. بنابراین سیستم های بحرانی باید پس از گسل ها، عملیات را از سر بگیرند، اما طراحی تشخیص و بازسازی خطاهای مؤثر یک چالش را ایجاد می کند. این به دلیل الزامات به موقع بودن همراه با رشد در مقیاس و تعاملات پیچیده پویا در سیستم های RH و سیستم های تعبیه شده به طور کلی است. http://dx.doi.org/10.1016/j.fusengdes.2014.04.050 0920-3796 / © 2014 Elsevier B.V. کلیه حقوق محفوظ است. چندین زبان برنامه نویسی و چارچوبها، به عنوان مثال Erlang یا OSGi برای جاوا، از استفاده از مدل های معماری جدا شده پشتیبانی می کند که می تواند برای راه اندازی راه حل تحمل گسل و بارگذاری پویا از ماژول های نرم افزاری استفاده شود، اما این روش ها معمولا در برنامه های غیر بحرانی استفاده می شود که نیازی به زمان پاسخ قطعی ندارند. در این مقاله، اثربخشی روش معماری جدا شده در سیستم های زمان واقعی بحرانی با استفاده از یک سیستم کنترل RH تجربی برای یک دستگیره صنعتی ارزیابی می شود. سیستم کنترل بر اساس یک معماری سرویس گرا بدون درنگ (RTSOA) است که ما در [1] معرفی کرده ایم و ارزیابی می کنیم. خدمات (یعنی برنامه هایی که در کنترل دستکاری شرکت می کنند) با یک نمونه اولیه مدیریت می شوند مدیر سرویس که برای شناسایی خطاها استفاده می شود و فرایندهای بازیابی را آغاز می کند سیستم کنترل RH شامل چندین سیستم ناهمگن شامل کنترل کننده تجهیزات (EC)، واقعیت مجازی (VR) و سیستم مدیریت عملیات (OMS) است که در کتابچه راهنمای سیستم ITER RH مشخص شده است [2]. این نوع همکاری از چندین واحد کامپیوتری شبکه برای سیستم های فیزیکی سایبر (CPS) معمول است که شامل هماهنگی شدید بین عناصر محاسباتی و فیزیکی سیستم می شود. تحقیق CPS به منظور بهبود قابلیت همکاری و باز بودن بین کنترل کنندگان شبکه برای تولید برنامه های هوشمندتر است
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله تشخیص و ﺑﺎزﯾﺎﺑﯽ ﺧﻄﺎھﺎی ﻧﺮم اﻓﺰاری در ﺳﯿﺴﺘﻢ ھﺎی ﺑﺤﺮاﻧﯽ زﻣﺎن واﻗﻌﯽ: ﯾﮏ روﯾﮑﺮد ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ اﺗﺼﺎل سست است

چکیده انگلیسی

Remote handling (RH) systems are used to inspect, make changes to, and maintain components in the ITER machine and as such are an example of mission-critical system. Failure in a critical system may cause damage, significant financial losses and loss of experiment runtime, making dependability one of their most important properties. However, even if the software for RH control systems has been developed using best practices, the system might still fail due to undetected faults (bugs), hardware failures, etc. Critical systems therefore need capability to tolerate faults and resume operation after their occurrence. However, design of effective fault detection and recovery mechanisms poses a challenge due to timeliness requirements, growth in scale, and complex interactions. In this paper we evaluate effectiveness of service-oriented architectural approach to fault tolerance in mission-critical real-time systems. We use a prototype implementation for service management with an experimental RH control system and industrial manipulator. The fault tolerance is based on using the high level of decoupling between services to recover from transient faults by service restarts. In case the recovery process is not successful, the system can still be used if the fault was not in a critical software module.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.