مقالات ISI تعادل اقتصادی : 89 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
در سطح تعادل، عرضه کل و تقاضای کل برابر می شوند و در سطح این برابری، عناصر تولید به کار گرفته می­شوند و سطح اشتغال معین و مشخص می شود. به این ترتیب، تعادل اقتصادی در سطوح مختلف نشان­گر به کار رفتن ابعاد مختلف سرمایه و نیروی کار مورد استفاده در جامعه است. مجموع فعالیت هایی که توسط واحدهای مختلف اقتصادی برای نیل به تعادل صورت می­گیرد، نمای تعادل کل اقتصاد را مشخص می­کنند. ولی کل اقتصاد وقتی در حالت تعادل قرار می­گیرد که همه اجزای آن در حالت تعادل باشند؛ زیرا اگر واحدی در حالت عدم تعادل قرار گیرد، تغییرات وضعی آن موجب عدم تعادل سایر واحدها می­شود که نتیجه آن تغییر موقعیت تعادلی کل اقتصاد است. تعادل اقتصادی، در علم اقتصاد به نوعی همبستگی و هم طرازی بین عوامل مختلف اقتصادی تعبیر می ­شود.
در این صفحه، تعداد 89 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع تعادل اقتصادی آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.