دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 43428 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

ملاحظات نوآوری و ارگونومی برای طراحی کفش زنانه

عنوان انگلیسی
Innovation and Ergonomics Consideration for Female Footwear Design ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
43428 2015 7 صفحه PDF 10 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia Manufacturing, Volume 3, 2015, Pages 5867–5873

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

۲. پروژه‌های مرتبط

۲.۱. اسکن و پرینت سه‌بعدی

۲.۲. نکات ارگونومی

شکل ۱. نتایج تست COP (a) رقصندگان باله؛ (b) دانشجوها [9]

۳. پیاده‌سازی

۳.۱. فرآیند تولید سنتی

شکل 3. فرآیند تولید سنتی

3.2. فرآیند تولید نوآورانه

شکل ۴. فرآیند تولید نوآورانه

شکل ۵. طراحی اجزا

۳.۳. نمونه‌سازی اولیه و تست

شکل 6. (چپ) اسکن سه‌بعدی؛ (راست) مدلسازی سه‌بعدی

شکل ۷. پرینت سه‌بعدی اجزا و مدل‌ها

شکل ۸. چپ: پرینت سه‌بعدی کفی ؛ راست: نتیجه

۴. بحث و نتیجه‌گیری
ترجمه کلمات کلیدی
طراحی کفش - ارگونومی - چاپ - سه بعدی - اسکن سه بعدی
کلمات کلیدی انگلیسی
footwear design; ergonomics; 3D printing; 3D scanning
ترجمه چکیده
هدف این مطالعه، بررسی پتانسیل پرینت سه‌بعدی کفش‌های زنانه و تلاش برای تغییر روال تولید است. کفش پاشنه‌بلند به دلیل ارزش بازاریابی و چالش ارگونومی، هدف این بررسی است. بنابراین مسائلی مثل تعادل در ایستادن، راحتی و تناسب در این پژوهش، بررسی خواهند شد. این پژوهش برای افزایش ارزش نوآوری، در ابتدا به مشاهده‌ی تولید سنتی و روش‌های مونتاژ کفش می‌پردازد. روال طراحی و تولید هم ارائه شده است و از شرکت‌‌کنندگان درخواست می‌شوند برای درک نتایج اولیه به اجرای بررسی موردی بپردازند. © ۲۰۱۵. مؤلف‌ها. منتشر‌شده توسط Elsevier B.V. این مقاله با دسترسی باز تحت مجوز CC BY-NC-ND منتشر شده است. (http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/.). بررسی همکاران تحت مسئولیت کنفرانس AHFE
ترجمه مقدمه
مدت زیادی از توسعه‌ی طراحی کفش می‌گذرد و پژوهش‌های مختلف مربوط به کفش همیشه تمرکز بر ارگونومی و فیزیولوژی هستند [1,2]. اخیرا، کفش‌ها با اهداف متعددی طراحی می‌شوند که می‌توان به کفش‌های پیاده‌روی، کفش‌های ورزشی و کفش‌های پاشنه‌بلند اشاره کرد [3]. با‌ این‌حال تصور متداول درباره‌ی کفش‌‌های متداول در سراسر دنیا، طراحی زیبا بدون در نظر گرفتن نکات ارگونومی است که مشکلات زیادی را برای پا به دنبال دارد [4]. از این‌رو بسیاری از پژوهش‌ها با اجرای تحلیل‌هایی مثل تحلیل گام برداشتن و آزمایش‌های پزشکی نگاشت پارامتری ایستا به دنبال یافتن معیارهای مسئله و رسیدن به مشاهدات جدید هستند. برای مثال، تأثیر ارتفاع پاشنه بر تعادل و گام برداشتن، بیشتر از ضخامت پاشنه است. همچنین تجربه‌ی راه رفتن فرد می‌تواند عملکرد آزمایش‌های پزشکی را تغییر دهد. تفاوت بزرگی بین رقصندگان باله و دانشجویان معمولی وجود دارد. اگرچه بسیاری از نظریه‌ها به معایب عدم رعایت ارگونومی در کفش‌های پاشنه بلند اشاره دارند، اما این کفش‌ها نه‌تنها پرفروش نیستند بلکه سبک‌ها و مدل‌های جدیدی از آن‌ها عرضه می‌شوند و همین مسئله نشان‌دهنده‌ی محبوبیت کفش پاشنه‌‌بلند زنانه است. پژوهشگرها در این بررسی از بعد دیگری به مسئله‌ی کفش پاشنه‌بلند زنانه اشاره می‌کنند: آن‌ها نه تنها ارگونومی را در نظر می‌گیرند (اندازه، قالب و شکل پا)، بلکه به تفکر طراحی هم دقت می‌کنند. اما چگونه می‌توان ارگونومی پا را بر طراحی پا اعمال کرد و ایده‌های جدید چگونه می‌توانند فرآیند و مفهوم کفش‌ها به عنوان نقاط کانونی را تغییر دهند. این بررسی از طریق روش طراحی جدید از جمله تحلیل ریخت‌شناسی، دیدگاه جدیدی را برای تفکر درباره‌ی طراحی کفش ارائه می‌کند و همچنین برای تولید شکل جدیدی از کفش‌های زنانه، نکات ارگونومیک را در نظر می‌گیرد. شکل جدید کفش زنانه در این مطالعه را می‌توان ترکیب کرد و بسته به نیاز کاربران به ترکیب و ساخت آن پرداخت. به این ترتیب مشکلات پیاده‌روی کاهش پیدا می‌کنند. مهم‌تر از هرچیز، این بررسی محدودیت تولید را با استفاده از اسکن و پرینت سه‌بعدی از بین خواهد برد. و این یعنی کل فرآیند و مفهوم کفش‌ها تغییر پیدا می‌کنند. کاربرها می‌توانند تولیدکننده و سازنده‌ی کفش‌های خود باشند. ارزیابی نهایی ارگونومی و رضایت را می‌توان بر اساس مقیاس لیکرت نمایش داد.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  ملاحظات نوآوری و ارگونومی برای طراحی کفش زنانه

چکیده انگلیسی

The intent of this study is to explore the potential of 3D printing female shoes and try to change the manufacturing procedure. High-heel is the target because of the marketing value and the challenge for ergonomics. Therefore, problems of standing balance, comfort and fitness are investigated. This study starts from observation of traditional manufacture and the way shoes are assembled in order to increase the value of innovation. The design and producing procedure would be presented, and participants are also asked to do a pilot study for understanding the preliminary results.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.