دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 43527 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

روش ارگونومی برای طراحی مفهومی بالش

عنوان انگلیسی
Ergonomic approach for pillow concept design
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
43527 2016 9 صفحه PDF 18 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Applied Ergonomics, Volume 52, January 2016, Pages 142–150

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1- مقدمه

2- بررسی وضعیت خواب

2-1  روش‌ها

2-1-1 شرکت‌کنندگان

2-1-2 وسایل و روش آزمایش

2-1-3 تشخیص وضعیت و معیار

2-2 نتایج

2-2-1 مدت خواب در هر چهار وضعیت

2-2-2 دفعات چرخش بین چهار وضعیت خواب

2-2-3 نسبت مدت خواب در چهار وضعیت

جدول 1    آمار مربوط به مدت چهار وضعیت خواب (دقیقه)

جدول 2        دفعات تغییر بین چهار وضعیت خواب (دفعه)

جدول 4        آمار مربوط به مدت خواب و دفعات چرخش در دو جنس

2-2-4    مقایسه جنسیت

2-2-5    مشاهده وضعیت

3- اندازه‌گیری ابعاد بدن

3-1 روش‌ها

3-1-1    شرکت کنندگان

شکل 1    شرکت کنندگان برای صاف شدن گردن بازوی خودشان را زیر سر گذاشته‌اند.

3-1-2    اندازه‌گیری‌ها و وسایل

3-2    نتایج و توضیحات

شکل 2. نتایج اندازه گیری ابعاد بدن.

جدول 5 ابعاد بدنی مردان

جدول 6 ابعاد بدنی زنان

جدول 7 مقایسه شاخص کیفیت خواب بین دو بالش 

شکل 3 تعدادی از ایده‌های مربوط به بالش در فرایند ایده‌پردازی

4-                   طراحی ایده بالش

4-1        روش‌ها

4-2    نتایج و توضیحات

شکل 4    تعدادی از مدلهای ساخته شده برای ارزیابی

5-                   بررسی کیفیت خواب

5-1                   روش‌ها

5-1-1    شرکت کنندگان

5-1-2    تجهیزات و معیارها

5-2    نتایج و توضیحات

6-    نتایج و پیشنهادات

۴.۱. ارزیابی عملکرد

جدول 5.عملیاتی شامل یک پیغام در فرآیندهای رمزنگاری/رمزگشایی SMCS و زمان‌های محاسبات برای تولید پیغام‌ها.

4.2. ارزیابی امنیتی

جدول ۶.مقایسه‌ی امنیت در میان SMCS، SSL و SET ( بدون داشتن این توانایی)

۵. نتایج و بررسی‌های آینده

جدول 8.نتایج کشف گردش سر.

جدول 9.نتایج تشخیص غیبت فراگیرنده.

4.4. ارزیابی شبکه‌های بیزی 

شکل 4. نمودار پراکندگی نتایج کشف برای قالب 1 تا 40. 

شکل 5. نمودار پراکندگی نتایج تشخیص برای قالب 250 تا 285.

شکل 6. نمودار پراکندگی نتایج تشخیص قالب 650 تا 750.

شکل 7. نمودار پراکندگی نتایج تشخیص روحیه برای قالب 950 تا 1000.

4.نتیجه‌گیری 

 
ترجمه کلمات کلیدی
موقعیت خواب - مدت خواب - کیفیت خواب - طراحی بالش - طراحی ارگونومیک
کلمات کلیدی انگلیسی
Sleep position; Sleep duration; Sleep quality; Pillow design; Ergonomic design
ترجمه چکیده
کیفیت خواب عامل مهمی برای سلامت انسان است. در این مقاله برای تهیه بالشی مناسب به منظور بهبود کیفیت خواب چهار مطالعه انجام شده است. در مطالعه 1 وضعیتهای طبیعی خواب 40 نفر بررسی شده تا نقاط کلیدی برای طراحی بالش به دست آید. نتایج نشان می‌دهند که در یک شب وضعیتهای خوابیدن به پشت و پهلو 24 بار تکرار شده و بالش‌های فعلی برای وضعیت خوابیدن به پشت بسیار بلند و برای وضعیت‌‌های خوابیدن به پهلو بسیار کوتاه هستند. در مطالعه 2 ابعاد بدنی 40 نفر که با طراحی بالش ارتباط دارند اندازه‌گیری شد تا اندازه بالش تعیین شود. نتایج به دست آمده نشان می‌دهند که ارتفاع بالش در وضعیت‌های خوابیدن به پشت و پهلو کاملاً متفاوت هستند و این موضوع بایستی در طراحی بالش در نظر گرفته شود. در مطالعه 3 بر اساس نتایج به دست آمده از دو مطالعه فوق طراحی بالش انجام شده است. بالش از نمای روبرو به شکل U است که باعث می‌شود ارتفاع بالش در بخش میانی برای وضعیت خوابیدن به پهلو کوتاهتر و دو طرف آن برای خوابیدن به پشت ارتفاع بالاتر داشته باشد. در مطالعه 4 کیفیت خواب 6 نفر با استفاده از بالش‌های پیشنهادی و بالش‌های موجود ارزیابی شده است. نتایج نشان می‌دهند که بالش‌های با طراحی جدید باعث افزایش قابل توجه کیفیت خواب شده و این طراحی گواهی اختراع را کسب کرده است.
ترجمه مقدمه
خواب برای سلامت و رشد انسان مهم است. انسان یک سوم عمر خود را در خواب است. کارکردهای اصلی خواب عبارتند از بازیابی فیزیکی (Opp، 2009؛ Schütz و همکاران، 2009؛ Zager و همکاران، 2007)، حفظ انرژی (Amaranath، 2015؛ WebSciences International، 2015)، و حفاظت (Amaranath، 2015؛ WebSciences International، 2015)، پردازش حافظه و یادگیری (Gradisar و همکاران، 2008؛ Turner و همکاران، 2007)، و بهبود مغز (Morrissey و همکاران، 20049. مدت خواب یکی از مهمترین عوامل برای حفظ کیفیت خواب است. در بسیاری از مطالعات مربوط به مدت خواب ارتباط بین مدت خواب و کیفیت خواب (Mesas و همکاران، 2011)، ارتباط بین مدت خواب و سلامتو کیفیت زندگی (Magee و همکاران، 2011)، ارتباط بین مدت خواب و چاقی (Sahlin و همکاران، 2009؛ Marshall و همکاران، 2010؛ Itani و همکاران، 2011)، ارتباط بین مدت خواب و مرگ (Heslop و همکاران، 2002؛ Allen، 2002؛ Kripke و همکاران، 2002)، و مدت خواب پویا (Xue و همکاران، 2012) گزارش شده است. برای بهبود کیفیت خواب از روشهای مختلفی استفاده شده است، از جمله آموزش بهداشت خواب و درمان رفتاری (Nishinoue و همکاران، 2012؛ Kaku و همکاران، 2012)، چرت کوتاه بعد از ظهر (Kaida و همکاران، 2012)، استفاده از یک بالش مناسب با تکیه‌گاه مناسب برای کاهش درد گردن و شانه (Lavin و همکاران، 1997) و حفظ وضعیت‌های خاص برای خواب (Gordon و همکاران، 2011؛ Leung و همکاران، 2003). در این رابطه، Gordon و همکاران (2011) گزارش کردند که خوابیدن به پهلو به میزان قابل توجهی فشار خون انبساطی، انقباضی و میانگین آن را نسبت به خوابیدن به پشت را کاهش می‌دهد. به علاوه، Leung و همکاران (2003) به بیماران مبتلا به مشکلات قلبی توصیه می‌کنند که برای جلوگیری از احساس ناراحتی ناشی از بزرگ شدن راس قلب از خوابیدن به پهلوی چپ خودداری کنند. از نظر تئوری، برای استفاده از بالش برای حفظ ستون فقرات در وضعیت طبیعی خود حین خواب، ارتفاع بالش در وضعیت خواب به پشت باید برابر با فاصله بین پشت سر و قسمت بالای پشت در صفحه سهمی، و ارتفاع بالش در حالت خوابیدن به پهلو باید برابر با فاصله بین گوش و شانه در صفحه محدب باشد. در یک مطالعه آزمایشی (Chen و Cai، 2012) مشخص شده که این دو فاصله اختلاف زیادی با هم دارند. به علاوه، انسان‌ها حین خواب مدام وضعیت خودشان را تغییر می‌دهند. در حین خواب انسان بیشتر در وضعیت‌های خوابیده به پشت و پهلو قرار دارد. بنابراین طراحی یک بالش مناسب برای ایجاد تکیه‌گاهی خوب برای خوابیدن به پشت و پهلو مهم است. در این مقاله هدف آن است که یک بالش مناسب برای بهبود کیفیت خواب ارائه شود. در مطالعه 1 پیشنهادات برای چهار حالت و وضعیت‌های غیر عادی حین خواب بررسی شده تا نقاط کلیدی برای طراحی بالش به دست آید. در مطالعه 2 ابعاد بدن که با طراحی بالش ارتباط دارند اندازه‌گیری شده تا اندازه مناسب بالش مشخص شود. در مطالعه 3 بر اساس نقاط کلیدی ایده مناسبی برای بالش پیشنهاد شده است. در مطالعه 4 کیفیت خواب افراد با استفاده از بالش با طراحی جدید و بالش‌های فعلی بررسی شد تا طرح جدید تایید شود.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  روش ارگونومی برای طراحی مفهومی بالش

چکیده انگلیسی

Study 4 assessed sleep quality of 6 subjects by using the proposed pillows and the current pillows. The results showed that the newly designed pillow led to significantly higher sleep quality, and the new design received an innovation patent.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.