دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 82363
ترجمه فارسی عنوان مقاله

ارزیابی ارتباط پایداری و فناوری اطلاعات و ارتباطات

عنوان انگلیسی
Assessing the nexus of sustainability and information & communications technology
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
82363 2018 6 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Technological Forecasting and Social Change, Volume 130, May 2018, Pages 39-44

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

شکل 1: نشان دهنده پراکنده ارتباط بین تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات و پایداری محیطی در کشور های مختلف

2.پایداری / فناوری اطلاعات و رتباطات

شکل 2: پراکندگی کشوری که رابطه بین توسعه انسانی و پایداری محیطی را نشان می دهد.

3.فرضیه ها ، پایداری و محرک های ICT

جدول 1 : آمار توصیفی و همبستگی

4.روش

4.1مقیاس ها

4.1.1فناوری اطلاعات و ارتباطات

4.1.2پایداری محیطی

4.1.3توسعه انسانی

4.1.4اندازه جمعیت

4.2نمونه

4.2.1تعصب نسبت به نمونه و از دست رفتن اطلاعات

5.تجزیه و تحلیل و نتایج

جدول 2 : نتایج تخمینی برای پایداری محیطی.

5.1بررسی قابلیت اطمینان

6.بحث و نتیجه گیری

جدول 3 : خلاصه فرضیه ها
ترجمه چکیده
پیوند بین فناوری اطلاعات و ارتباطات و پایداری توسط بسیاری از نویسندگان مورد بحث قرار گرفته است، با این حال، تجزیه و تحلیل در سطح کلان با بررسی رابطه بین زمینه های مربوط به فناوری جدید، توسعه انسانی و تعامل بین همه این اقدامات به طور کامل کشف شد در این مقاله، ارتباط بین پایداری محیطی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه انسانی را بررسی می کنیم. ما دریافتیم که فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه انسانی تأثیرات اصلی و تعاملی بر پایداری محیطی دارند. بحث ما تحقیقات بیشتری در این زمینه را برای درک برخی از تعاملات سطح میکرو ارائه می دهد.
ترجمه مقدمه
دسترسی، پذیرش و انتشار تکنولوژی و نوآوری های مدرن، نیروی محرک رشد و توسعه استراتژی رشد و توسعه اقتصادی دانش محور است. فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در حال حاضر در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و محیطی بسیاری از کشورهای جهان قرار دارد. فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) تبدیل به یک بعد ذاتی هر کشوری برای دستیابی به اقتصاد جامع، پایدار و رقابتی تر و عادلانه تر شده است. علاوه بر این، فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) همچنین دارای توانایی گسترش انتشار نوآوری ها و فن آوری های مختلف در اقتصادها و جوامع است. ( هانکلوا و همکاران 2015 ، OECD 2012 ، سازمان ملل 2015). در دسترس بودن و پیاده سازی فناوری اطلاعات و ارتباطات و نوآوری ها به طور فزاینده ای برای همه ابعاد یک برنامه توسعه اقتصادی و انسانی و پایدار و برنامه ریزی و استراتژی رشد کشور ضروری است. فناوری اطلاعات و ارتباطات اساسا ماهیت روابط اقتصادی، محیطی و اجتماعی را در سراسر جهان تغییر می دهند؛ عملکرد به عنوان یک بردار از تغییرات اقتصادی، اجتماعی و محیطی است. ( مردیکیان و همکاران 2015 ، OECD 2004 ، پارتاساراسی و باس 2015). در دهه های گذشته، دانش به عنوان یک ورودی به یک سیستم اقتصادی از منابع طبیعی در تعیین و شکل دهی مسیرهای ملل به سوی توسعه اقتصادی و رشد اقتصادی فراتر رفته است. تولید و گسترش دانش ؛ هسته اقتصادهای مبتنی بر دانش محسوب می شود و به مولفه بسیار مهمی در تلاش کشور برای رقابت اقتصادی و رشد پایدار شده است. در این راستا، سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات و ارتباطات تاثیر قابل توجهی در میزان بهره وری اقتصادی، رقابت و پیچیدگی اقتصادی آن دارد. به منظور ترویج اهمیت روزافزون فناوری اطلاعات و ارتباطات و تلاش ملی برای تقویت پیچیدگی دانش، یک ملت نیاز به تعادل و هماهنگی تعدادی از ابعاد اقتصادی خود دارد از جمله: الف) تحقیق و توسعه و عوامل نوآورانه؛ ب) سیستم سرمایه انسانی؛ ج) سیاست های اقتصاد کلان و اقتصاد خرد، و زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات. ( الشربینی 2005 ، کمیسیون اروپا 2015). علاوه بر این، فراگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) باعث تسهیل زنجیره نوآوری شده است که در حل چالش های اجتماعی و پایداری در زمینه هایی مانند بهداشت، انرژی و حمل و نقل، تعالی پایگاه علمی (زیرساخت های تحقیقاتی) و ارتقاء رهبری در تولید سنتی و بخش های پیشرفته (رباتیک، فوتونیک، میکرو و نانوالکترونیک) شده است. ( کمیسیون اروپا 2015). بسیاری از کشورها در سراسر جهان دچار اختلالات دیجیتالی شدید می شوند. فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال تغییر دادن استفاده از تکنولوژی و نوآوری در همه کشورها و مناطق است. با این وجود روشن است که بدون انتشار ICT؛ کشورها نمی توانند مزایای محیطی کامل و عوارض جانبی مثبت را که در نتیجه باعث تولید می شوند، بدست آورند. بنابراین توسعه یک اکوسیستم ICT برای سیاست گذاران و جامعه کسب و کار محلی در یک توافق و مشارکت عمومی و خصوصی مهم است. چنین اکوسیستمی، به عنوان مثال، به توسعه کارآفرینی و مدل های جدید همکاری اقتصادی و افزایش سرمایه با استفاده از مدل های نوآورانه تامین مالی کمک می کند و در نتیجه رشد اقتصادی بیشتر خواهد شد. علاوه بر این، توانایی کشورها برای افزایش سرمایه گذاری بر تاثیرات اجتماعی، اقتصادی و محیطی فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق استفاده فردی، کسب و کار و دولت و همچنین توانایی های شان در زمینه های زیربنایی، قیمت گذاری و مهارت ها، هدایت می شود.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  ارزیابی ارتباط پایداری و فناوری اطلاعات و ارتباطات

چکیده انگلیسی

The link between information and communications technology and sustainability has been discussed by many authors, yet a macro-level analysis of the link coupled with an examination of the link between new technology areas, human development and the interaction between all of these measures has not been fully explored. In this paper, we hypothesize the link between environmental sustainability, information and communication technology, and human development. We find that information and communications technology and human development have significant main and interactive effects on environmental sustainability. Our discussion section proposes further research into these areas to understand some of the micro-level interactions.