دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 46441 + ترجمه فارسی
ترجمه فارسی عنوان مقاله

تقویت تداعی نام تجاری از طریق شرکت اجتماعی: مروری بر نظریه‌ی نهادی

عنوان انگلیسی
Strengthen Brand Association through SE: Institutional Theory Revisited ☆
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی ترجمه فارسی
46441 2015 5 صفحه PDF 6 صفحه WORD
دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.
تولید محتوا برای سایت شما
پایگاه ISIArticles آمادگی دارد با همکاری مجموعه «شهر محتوا» با بهره گیری از منابع معتبر علمی، برای کتاب، سایت، وبلاگ، نشریه و سایر رسانه های شما، به زبان فارسی «تولید محتوا» نماید.
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای سایت یا وبلاگ شما
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای کتاب شما
  • تولید محتوا با مقالات ISI برای نشریه یا رسانه شما
  • و...

پیشنهاد می کنیم کیفیت محتوای سایت خود را با استفاده از منابع علمی، افزایش دهید.

سفارش تولید محتوا کد تخفیف 10 درصدی: isiArticles
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Procedia - Social and Behavioral Sciences, Volume 195, 3 July 2015, Pages 192–196

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلیدواژه‌ها

1.مقدمه

2.پیشینه‌ی پژوهش

2.1تداعی برند 

2.2نظریه‌ی نهادی

3.چارچوب مفهومی و ایجاد فرضیه

تصویر 1. چارچوب مفهومی 

4.روش‌شناسی

5.بحث و نتیجه‌گیری
ترجمه کلمات کلیدی
تداعی برند - تصویر نام تجاری - تئوری نهادی - شرکت اجتماعی
کلمات کلیدی انگلیسی
Brand Association; Brand Image; Institutional Theory; Social Enterprise
ترجمه چکیده
منظور از تداعی نام تجاری ارتباط دادن تصاویر و نمادها با یک نام تجاری خاص و یا مزایای آن است. بازاریابان نام تجاری تلاش می‌کنند استراتژی‌های جدیدی را برای تقویت تداعی نام تجاری به منظور پاسخگویی مؤثر به محیط کسب و کار همیشه در حال تغییر ایجاد کنند. در شرایط کسب و کار امروز، ادعا شده است فلسفه‌ی کسب و کار عمدتاً از رشد بلند‌مدت‌گرایی و سود سهام به اهداف گسترده‌تر بر اساس وضعیت اولیه‌ی سه‌گانه‌ی اقتصادی، اجتماعی و حفاظت و بهبود از محیط‌زیست تغیییر کرده است. در نتیجه، سازمان‌هایی که به دنبال بقا در این محیط پویا هستند باید مزایای اجتماعی را در عملیات تجاری بگنجاند. با استناد به نظریه‌ی نهادی و بررسی ابعاد کلیدی ارزش ویژه‌ی برند نشان می‌دهیم شرکت کسب و کار اجتماعی نه تنها در حال ظهور است، بلکه در حال تبدیل شدن به فشاری هنجاری بر سازمان‌ها است. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم شرکت‌هایی که خود را با این شکل جدید از مدل کسب و کار، که اصطلاحاً شرکت اجتماعی نامیده می‌شود، انطباق می‌دهند، می‌توانند تداعی نام تجاری خود را تقویت کنند که به دستاوردهای بیشتر مشروعیت در این زمینه منجر خواهد شد. از این چارچوب مفهومی دو فرضیه‌ی رسمی استخراج کردیم و انتظار داریم انطباق با کسب و کار‌های شرکت اجتماعی عملکرد تداعی نام تجاری را همان‌طور که پیشنهاد شده است از دیدگاه نظریه‌ی نهادی افزایش دهد. امیدواریم این مقاله با فراهم کردن چارچوبی جامع و بحث درباره‌ی مسائل مربوطه و توضیح متغیرهای کلیدی مربوط به پیشینه‌های پژوهش برندینگ و شرکت اجتماعی کمک کند. مقاله را با کاربردهای خاص پژوهش‌های آینده و فعالیت مدیریت نتیجه‌گیری خواهیم کرد.
ترجمه مقدمه
همه به خوبی می‌دانند که برندینگ یا مدیریت برند یکی از مهم‌ترین عوامل برای فعالیت در بازار بین‌المللی امروز است (ّری، 2000؛ کاپفرر، 2008؛ کریشمن هارتلاین، 2001؛ ملوار و استوری، 2001). تداعی برند به ویژه در صنعت خدماتی اهمیت زیادی دارد، زیرا برندهای قوی می‌توانند اعتماد مصرف‌کننده را در مورد خرید و مصرف غیرملموس جلب کنند (هی و لی، 2011). تحقیقات زیادی برای بررسی جنبه‌های مختلف تداعی برند انجام شده است (هی و لی، 2001؛ فرگوسن و برون، 2011؛ ایشاق، حسین، عسیم، و چیما، 2013؛ فورگاس، 2005؛ د چرناتوتی و دالمولمو رایلی، 1999). برای مثال، آرای، کو و راس (2014) مدل مفهومی تصویر برند ورزشی را با استفاده از ابعاد کلیدی عملکرد ورزشی، ظاهر جذاب، و سبک زندگی قابل عرضه در بازار ایجاد کردند. هورنگ، لیو، چو، و سای (2012) اثر ابعاد ارزش ویژه‌ی برند را بر صنعت مهمان‌نوازی و هتلداری بررسی کردند، در حالی که فرگوسن و برون (2011) چارچوب ایجاد برند را معرفی کردند و به طور استراتژیک آن را به رابطه‌ی بین تولیدکنندگان و خرده‌فروشان ارتباط دادند. علی‌رغم وجود انواع موضوعات پژوهشی در مورد برندینگ و اثر آن بر رفتار مصرف‌کننده، بحث در مورد اینکه سازمان‌های مختلف چطور می‌توانند به تقویت تداعی برند کمک کنند به ویژه از دیدگاه نظریه‌ی نهادی نادر بوده است. توانایی شناسایی راه‌هایی که تداعی برند یا عوامل تداعی برندی قوی ایجاد می‌کنند قطعاً به سازمان‌ها کمک خواهد کرد بر این اساس استراتژی‌های خود را گسترش دهند. این مقاله روند پژوهش درباره‌ی تداعی برند و قدرت آن بر رفتار مصرف‌کننده را از دیدگاه نهادی ادامه می‌دهد. به طور دقیق، پیشنهاد می‌کنیم سازمان‌هایی که خود را با شکل جدید از تجارت یعنی شرکت اجتماعی (SE) منطبق می‌کنند می‌توانند تداعی برند را تقویت کنند، که به دستاوردهای بیشتر مشروعیت صنعت منجر خواهد شد. در ابتدا پیشینه‌ی پژوهش موجود درباره‌ی تداعی برند و نظریه‌ی نهادی را بررسی خواهیم کرد. سپس، چارچوبی نظری از رابطه‌ی بین فشار هنجاری و تداعی برند پیشنهاد خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد چطور انطباق با این نوع جدید کسب و کار می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند برندهای خود را بهبود دهند. سپس، مقاله با بحث درباره‌ی کمک‌های فرضیه‌، محدودیت‌ها و کاربردهای ایجاد نظریه و مدیریت در آینده به پایان خواهد رسید.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله تقویت تداعی نام تجاری  از طریق شرکت اجتماعی: مروری بر نظریه‌ی نهادی

چکیده انگلیسی

Brand association includes connecting images and symbols with a specific brand or its benefits. Brand marketers attempt to initiate new strategies to strengthen brand association in order to respond effectively to the ever-changing business environment. In today's business context, it has been claimed that business philosophy has shifted from being predominantly orientated towards long-term growth and shareholder profit to broader goals based on the triple bottom line of economic, social and environmental protection and enhancement. Consequently, organizations seeking to survive in this dynamic environment should include social benefits in their business operations. By drawing upon institutional theory and examining the key dimensions of brand equity, we show that business social enterprise is not just emerging but becoming a normative pressure on organizations. Thus, we propose that organizations conforming to this new form of business model as a so-called social enterprise (SE) can strengthen their brand association, leading to further gains in legitimacy in the field. We derived two formal hypotheses from this conceptual framework and expect that conforming to social enterprise businesses would increase brand association performance from the institutional theory perspective as proposed. We hope that this research paper contributes to the branding as well as social enterprise literature by providing a comprehensive framework and discussing relevant issues in explaining key variables. We conclude the paper with specified implications for future research and management practice.

دانلود فوری مقاله + ترجمه آماده
پس از پرداخت، فوراً می توانید مقاله را دانلود فرمایید.