مقالات ISI اسپرد نرخ بهره : 116 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
همانطور که واضح است فعالیت اصلی بانک ها سپرده پذیری و وام دهی است. درآمد اصلی که بانک ها در جهان کسب می کنند از تفاوت بین سودی است که از تسهیلات اعطایی یا همون وام ها بدست آورده و سودی که به سپرده گذاران پرداخت می کنند. اختلاف بین این دو سود دریافتی و پرداختی در دنیا به اسپرد معروف است. در کل می توان گفت که نرخ اسپرد تفاوت بین میانگین نرخ های سود بدست آمده از دارایی ها و میانگین نرخ های سود پرداخت شده به بدهی ها می باشد. نرخ اسپرد بالاتر سودآوری بالاتری را بوجود می آورد. برای مقایسه بانک ها باهم بهتر است که اسپرد به صورت نسبت و نرخ بیان شود. برای اینکار کافی است نرخ سود تسهیلات اعطایی و نرخ بهره سپرده های سرمایه گذاری را بدست بیاوریم، تفاوت این دو نرخ اسپرد را نشان می دهند
در این صفحه، تعداد 116 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع اسپرد نرخ بهره آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.