دانلود مقاله ISI انگلیسی شماره 120781
ترجمه فارسی عنوان مقاله

پذیرش و تعهددرمانی و آموزش روان‌شناسی به خانواده برای مشتریان مبتلا به اسکیزوفرنی

عنوان انگلیسی
Acceptance and commitment therapy and family psycho education for clients with schizophrenia
کد مقاله سال انتشار تعداد صفحات مقاله انگلیسی
120781 2018 6 صفحه PDF
منبع

Publisher : Elsevier - Science Direct (الزویر - ساینس دایرکت)

Journal : Enfermería Clínica, Volume 28, Supplement 1, February 2018, Pages 88-93

فهرست مطالب ترجمه فارسی
چکیده

کلمات کلیدی

مقدمه

روش تحقیق

نتایج

ویژگی‌های بیماران

تغییرهای مشاهده شده در بیماران

بحث

ویژگی‌های بیماران

اثربخشی پذیرش و تعهددرمانی و آموزش روان‌شناسی به خانواده بر بینش

اثربخشی پذیرش و تعهددرمانی و آموزش روان‌شناسی به خانواده بر نشانه‌ها و نشانگان رفتار خشن 

اثربخشی پذیرش و تعهددرمانی و آموزش روان‌شناسی به خانواده بر توانایی بیمار برای کنترل رفتار خشن 
ترجمه کلمات کلیدی
پذیرش و تعهد درمان، آموزش روان خانواده، بینش، بصیرت، درون بینی، جنون جوانی، رفتار خشونت آمیز،
کلمات کلیدی انگلیسی
Acceptance and commitment therapy; Family psycho education; Insight; Schizophrenia; Violent behavior;
ترجمه چکیده
هدف: هدف این تحقیق تعیین اثربخشیِ ترکیب پذیرش و تعهددرمانی با آموزش روان‌شناسی به خانواده با افزایش بینش، کاهش نشانگان و بهبود توانایی بیمار برای کنترل رفتار خشن است. روش تحقیق: طراحی این تحقیق به شکل پیش‌آزمون-پس‌آزمون شبه-آزمایشی با بهره‌برداری از گروه‌های مداخله و شاهد است. گروه مداخله از 33 نفر تشکیل شده است، و 33 نفر نیز در گروه شاهد حاضر بودند. داده‌ها قبل و بعد از دریافت پذیرش و تعهددرمانی و آموزش روان‌شناسی به خانواده توسط پاسخ‌دهنده‌ها گردآوری شد. نتایج: این تحقیق نشان داد بینش بیمار به شکلی قابل ملاحظه بهبود یافت، نشانه‌ها و نشانگان رفتار خشن کاهش یافت و توانایی بیمار برای کنترل این رفتار با < 0.05 مقدار p در گروه مداخله بعد از دریافت پذیرش و تعهددرمانی و آموزش روان‌شناسی به خانواده توسط آنها بهبود یافت. در گروه شاهد، بینش بیمار خیلی بهبود نیافت، یعنی 0.05 > مقدار p. بنابراین، این تحقیق توصیه می‌کند پذیرش و تعهددرمانی و آموزش روان‌شناسی به خانواده باید برای بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی فراهم شود تا بینش‌شان در این بیماری بهبود یابد، نشانه‌ها و نشانگان رفتار خشن کاهش یابد و توانایی‌شان برای کنترل رفتار خشن بهتر شود. © 2018 Elsevier España, S.L.U. Todos los derechos reservados.
ترجمه مقدمه
اسکیزوفرنی اختلال روانی شدید است. شیوع اسکیزوفرنی زیاد است، تقریباً 24 میلیون نفر در سراسر جهان از این بیماری رنج می‌برند . در اندونزی، مشخص شد 1.7 نفر در هر مایل مبتلا به اسکیزوفرنی هستند . در حالی که دلایل اختلال دقیقاً مشخص نشده است، عامل‌هایی که احتمال می‌رود به وقوع آن کمک کنند عبارتند از فعالیت انتقال‌دهنده عصبی غیرمعمول در مغز، عفونت ویروسی مغز ، یا عامل‌های ژنتیک . دانشمندان باور دارند که عامل‌های رفتاری و محیطی نیز می‌توانند شانس فرد را در ابتلا به اسکیزوفرنی افزایش دهند. نشانگان بینش ضعیف در بیماری فرد و رفتار خشن مشخصات قطعی بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی هستند. عمده بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی بینش ضعیفی دارند . بیمارستان روانی مالانگ می‌گوید 92% بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی بینش ضعیف دارند. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده‌اند 8.4% بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی رفتار خشن نشان می‌دهند . هردوی این نشانگان تاثیرگذاری معنی‌دار بر کیفیت زندگی بیمار دارند. بینش ضعیف در بیماری منتج به کاهش توانایی‌های شناختی می‌شود، به این ترتیب بیماران تشخیص خود را قبول نمی‌کنند چون از نشانه‌ها و نشانگان بیماری خود آگاه نیستند. بیمارانی که این نپذیرفتن را نشان می‌دهند معمولاً در برنامه‌های درمانی عملکرد ضعیفی دارند، به این ترتیب ریسک بروز و کاهش کیفیت زندگی‌شان افزایش می‌یابد . رفتار خشن ناشی از اسکیزوفرنی اغلب منتج به جراحت در بیماران یا حتی خودکشی و قتل سایرین می‌شود . تلاش‌ها برای درمان اسکیزوفرنی معمولاً شامل درمان و مراقبت می‌شود. اجرای درمان گروهی با آرام‌بخش معمول یا غیرمعمول قادر به افزایش بینش بیمار یا کاهش نشانگان منفی و مثبت در بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی نیست . این مشکل تاحدی بدان خاطر است که بیماران اغلب در استفاده از دارو انطباق ندارند، به این ترتیب نیازمند اقدامات پرستاری هستند تا به حداکثرسازی کارکرد دارو کمک شود. این تحقیقات در بیمارستان روان‌درمانی سوپراتو ایالت بنگکولو انجام شد، مرکزی که در آن تعداد بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی که رفتار خشن داشتند سال به سال افزایش یافته بود. سوابق سال 2014 بیمارستان روان‌درمانی سوپراپتو نشان داد که از میان 1663 بیمار مبتلا به اسکیزوفرنی، 1247 نفر (75%) بینش ضعیف در بیماری خود داشتند و 1080 نفر (65%) رفتار خشن داشتند . ترکیب پذیرش و تعهددرمانی و آموزش روان‌شناسی به خانواده برای بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی تجویز شد تا بینش بهبود یابد، نشانه‌ها و نشانگان رفتار خشن کاهش یابد و توانایی بیمار برای کنترل این رفتار بیشتر شود.
پیش نمایش مقاله
پیش نمایش مقاله  پذیرش و تعهددرمانی و آموزش روان‌شناسی به خانواده برای مشتریان مبتلا به اسکیزوفرنی

چکیده انگلیسی

The study showed that patient insight improved significantly, the signs and symptoms of violent behavior decreased, and the client's ability to control such behavior improved with a p value < 0.05 in the intervention group after they received acceptance and commitment therapy and family psycho education. In the control group, patient insight did not improved significantly, showing a p value > 0.05. Therefore, our study recommends that acceptance and commitment therapy and family psycho education should be given to patients with schizophrenia to improve insight into their disease, decrease signs and symptoms of violent behavior and improve their ability to control violent behavior.