مقالات ISI بازار سیاه : 74 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
بازار سیاه یا اقتصاد زیر زمینی یک بازار کالا و خدمات است که خارج از حیطه ی حمایت شده توسط دولت کار می کند.چنین فعالیت هایی به طور معمول به عنوان یک مکمل برای اقتصاد رسمی تعریف می شود. این بازار از بازار خاکستری و بازار سفید متمایز است (در بازار خاکستری کالا ها از طریق کانالهایی توزیع می شوند که قانونی غیر رسمی و غیر مجازند و یا ناخواسته از طریق تولید کنندگان ایجاد شده‌اند ) و بازار سفید ( که یک بازار قانونی برای کالا و خدمات است ). مطبوعات در حوزه بازار سیاه از استفاده رایج از این کلمه خودداری می کنند و به جای ان لقب هایی را به کار می برند از جمله ( بازار : زیر زمینی - مخفی - خاکستری - سایه ای - غیر رسمی و غیر قانونی - پنهان - مریض - غیر قابل مشاهده - ثبت نشده - ثانویه - موازی و سیاه) این فراوانی لقب ها و برچسب های مبهم نشان می دهد که ادبیات برای کشف این منطقه ناشناخته از فعالیت های اقتصادی دچار سردرگمی شده است. فقط یک نوع بازار سیاه نیست بلکه چندین نوع بازار سیاه وجود دارد و این بازار ها در همه جا هستند و می توانند فعالیت کنند چه در کشورهای در حال توسعه و چه در کشورهای توسعه‌یافته. افراد در فعالیت های زیر زمینی کارشان را با حیله پیش برده و از قوانین ، حقوق و مقررات و اجرای مجازات از طرف عوامل دولتی می گریزند . انواع مختلفی از فعالیت های زیر زمینی طبق قوانین خاص سازمانی وجود دارد و انها را در چهار اقتصاد زیر زمینی می توان شناسایی کرد.
در این صفحه، تعداد 74 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع بازار سیاه آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

Heavy metal content and element analysis of infant formula and milk powder samples purchased on the Tanzanian market: International branded versus black market products