مقالات ISI ارزش بازار : 174 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

آشنایی با موضوع
ز و در زمانی که می شنوند ارزش چیزی فراتر از این است، شگفت زده می شوند. ارزش هر دارایی به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در زمانهای مختلف ممکن است تغییر کنند. برخی از این عوامل عبارتند از: _ محیط اقتصادی، _ استفاده بالقوه دارایی، _ زمان براورد ارزش، _ میزان کمیابی نسبی و ارزشهای جایگزینی، _ موقعیت دارایی، _ گستردگی دامنه مالکیت دارایی، _ میزان نقدینگی و وضعیت بازار دارایی، _ شرایط فیزیکی دارایی در نتیجه مفاهیم مختلفی برای ارزش وجود دارد و بیان مفاهیم مختلف آن از اهمیت زیادی برخوردار است.در واقع ارزش بازار، قیمت فروش سهام در بازاراست, این ارزش را عرضه و تقاضا مشخص می کند. به عبارت دیگر ، مبلغ بیان شده به نقد یا معادل نقد که برای یک دارایی بین خریدار مایل و یک فروشنده مایل مبادله می شود و این در حالی است که هریک از طرفین آگاهی وعلم معقولی درباره تمام امور مربوط دارند و هیچ گونه اجباری برای خرید یا فروش و یا حقوق مربوط به آنان وجود ندارد.مبناى ارزش بازار این است که، اگر سهام مشابهى به قیمت مشخص معامله شود، سهام موردنظر قیمتى نزدیک یا مشابه آن خواهد داشت. اعتبار این مبنا، بستگى به تداوم بازارى دارد که قیمت از آن به‌دست آمده است. در این رابطه بین بازار سطحى و بازارى که عمق دارد، اختلاف عمده‌اى مى‌تواند وجود داشته باشد. ارزش بازار، به‌عنوان قیمت معاملاتى سهام، نیازمند تأیید آن از جنبه‌هاى متعدد است.
در این صفحه، تعداد 174 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع ارزش بازار آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.